Komend weekend lenteachtige temperaturen verwacht
HILVERSUM (ANP) - De winterperiode van de afgelopen weken maakt plaats voor lenteachtig weer. Volgens Weer.nl gaan de temperaturen in Nederland weer flink omhoog en kan het komend weekend al tussen 15 en 20 graden worden.
Een regengebied dat maandagochtend en aan het begin van de middag over het land naar het oosten trekt, maakt een einde aan de winterperiode. Omdat de bodem nog bevroren is, kan de regen in de vorm van ijzel aanleiding geven tot gladheid. In het hele land, met uitzondering van Zeeland en Zuid-Holland, geldt daarom code rood. De temperatuur stijgt uiteindelijk tot 4 graden in het noorden en tot 8 graden in het zuiden van het land en dan verdwijnt de gladheid geleidelijk overal.
Vanaf dinsdag lopen de temperaturen flink op. Van noord naar zuid wordt het tussen 8 en 13 graden, hoger dan gemiddeld in deze tijd van het jaar. Ook woensdag, donderdag en vrijdag zijn tamelijk zachte dagen met overdag temperaturen boven de tien graden.
Vanaf het weekend verwacht Weer.nl veel zon en het lijkt erop dat de temperaturen vanaf zaterdag dagenlang tot tussen de 15 en 20 graden zullen oplopen. Wordt die 20 graden inderdaad gehaald, dan betekent dat een verschil van ruim 35 graden met de laagste temperatuur van vorige week, in nog geen twee weken tijd. Op 9 februari werd in Hupsel -16 graden gemeten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.
9 uur geleden