Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komend weekend lenteachtige temperaturen verwacht

Komend weekend lenteachtige temperaturen verwacht

HILVERSUM (ANP) - De winterperiode van de afgelopen weken maakt plaats voor lenteachtig weer. Volgens Weer.nl gaan de temperaturen in Nederland weer flink omhoog en kan het komend weekend al tussen 15 en 20 graden worden.

Een regengebied dat maandagochtend en aan het begin van de middag over het land naar het oosten trekt, maakt een einde aan de winterperiode. Omdat de bodem nog bevroren is, kan de regen in de vorm van ijzel aanleiding geven tot gladheid. In het hele land, met uitzondering van Zeeland en Zuid-Holland, geldt daarom code rood. De temperatuur stijgt uiteindelijk tot 4 graden in het noorden en tot 8 graden in het zuiden van het land en dan verdwijnt de gladheid geleidelijk overal.

Vanaf dinsdag lopen de temperaturen flink op. Van noord naar zuid wordt het tussen 8 en 13 graden, hoger dan gemiddeld in deze tijd van het jaar. Ook woensdag, donderdag en vrijdag zijn tamelijk zachte dagen met overdag temperaturen boven de tien graden.

Vanaf het weekend verwacht Weer.nl veel zon en het lijkt erop dat de temperaturen vanaf zaterdag dagenlang tot tussen de 15 en 20 graden zullen oplopen. Wordt die 20 graden inderdaad gehaald, dan betekent dat een verschil van ruim 35 graden met de laagste temperatuur van vorige week, in nog geen twee weken tijd. Op 9 februari werd in Hupsel -16 graden gemeten.

Meer uit Binnenland

Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

9 minuten geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

31 minuten geleden
Treinverkeer blijft verstoord op meerdere trajecten

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.

1 uur geleden
Kabinet wil 5,1 miljard extra besteden aan infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

1 uur geleden
Kabinet wil extra bezuinigen door regels te versimpelen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.

1 uur geleden
Begroting Defensie groeit naar bijna 29 miljard euro

DEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.

1 uur geleden
Raad van State: er is geen tijd meer voor uitstel klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.

1 uur geleden