Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komend weekend en volgende week minder treinen rondom Schiphol

Komend weekend en volgende week minder treinen rondom Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Treinreizigers moeten komend weekend en van 13 tot en met 19 december rekening houden met minder treinen rondom Schiphol Airport. Dat meldt de NS dinsdag. Spoorwegbeheerder ProRail werkt dan namelijk opnieuw aan het spoor rondom de luchthaven.

Van komende zaterdag tot maandagochtend 05.00 uur rijden tussen Schiphol en de stations Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Zuid en RAI geen treinen, maar worden bussen ingezet. Het is daarom in sommige metro's van het GVB mogelijk om in te checken met een NS-vervoerbewijs.

ProRail werkt van volgende week woensdag tot en met 19 december aan het spoor in de Schipholtunnel. Op het perron worden de opgangen vernieuwd. Op een aantal sporen kunnen hierdoor geen treinen rijden, waardoor de dienstregeling van en naar de luchthaven wordt aangepast. Hierdoor rijden minder treinen en kunnen treinen drukker zijn dan gewoonlijk. Ook kan dit betekenen dat reizigers langer over hun reis doen door extra overstappen.

Tot 2028 vinden regelmatig werkzaamheden plaats rondom Schiphol Airport omdat ProRail het hele spoor in de Schipholtunnel vervangt.

Meer uit Binnenland

Arrestant overleden op binnenplaats van politiebureau Oss

OSS (ANP) - Een arrestant is overleden nadat hij onwel werd op de binnenplaats van het politiebureau in Oss. De man was aangehouden voor een inbraak in de Noord-Brabantse plaats. Politieagenten probeerden hem te reanimeren. Ook arriveerden een ambulance en een traumahelikopter. Maar het lukte niet meer hem te redden.

22 minuten geleden
Brand in buurt Schiphol geblust, vluchtschema's onveranderd

SCHIPHOL (ANP) - De brand in de buurt van Schiphol, die ervoor zorgde dat landende vliegtuigen moesten uitwijken naar een andere baan om uit de rook te blijven, is geblust, meldt de Veiligheidsregio Kennemerland. De vliegtuigen landden tijdelijk op de Aalsmeerbaan in plaats van de Kaagbaan. Die maatregel werd ingesteld rond 21.00 uur.

6 uur geleden
17-jarige jongen aangehouden wegens schietincident metro Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond een 17-jarige jongen uit Rotterdam aangehouden wegens een schietincident op vrijdagmiddag. Toen is op het station van Schiedam in een wagon van een metro geschoten, waarbij mogelijk iemand gewond is geraakt.

7 uur geleden
Vliegtuigen Schiphol landen op andere baan om brand in de buurt

SCHIPHOL (ANP) - Wegens een brand in de buurt van Schiphol is besloten dat landende vliegtuigen uitwijken naar een andere baan om uit de rook te blijven. Dat heeft een woordvoerder van Schiphol zaterdag gezegd.

7 uur geleden
Opnieuw miljoenen lichten uit tijdens Earth Hour

ZEIST (ANP) - Miljoenen lichten gaan wereldwijd een uur uit tijdens Earth Hour zaterdagavond. Het initiatief is bedacht door het Wereld Natuur Fonds (WWF) en bedoeld om aandacht te vragen voor de kwetsbaarheid van de planeet.

11 uur geleden
Protest tegen racisme in Amsterdam rustig verlopen

AMSTERDAM (ANP) - Het protest tegen racisme en fascisme zaterdag in Amsterdam is rustig verlopen. De politie heeft niemand aangehouden, laat een woordvoerder weten. Bij de demonstratie liepen duizenden actievoerders van de Dam naar het Museumplein. De meeste deelnemers zijn inmiddels vertrokken.

11 uur geleden
Twee aanhoudingen bij protest NVU en tegenactie antifascisten

BAARN (ANP) - Bij een demonstratie in Baarn zijn zaterdag twee mensen aangehouden, meldt de politie. Het ging om een demonstratie van de rechts-extremistische Nederlandse Volks-Unie (NVU) die ook tegendemonstranten had getrokken van onder meer Anti Fascistische Aktie Utrecht en ROOD.

12 uur geleden