Komend jaar geen alcoholreclame op Nickelodeon en Disney Channel
DEN HAAG (ANP) - Komend jaar zijn er geen alcoholreclames op Nickelodeon en Disney Channel, omdat deze kanalen zijn aangemerkt als jongerenzenders. Stichting Verantwoorde Alcoholconsumptie (STIVA) laat elk jaar onderzoeken bij welke radio- en televisiezenders gemiddeld meer dan 25 procent van de kijkers uit jongeren bestaat.
Bij Nickelodeon en Disney Channel bleek dit het geval en daarom gelden ze in 2025 als jongerenzenders. Dat betekent dat er komend jaar helemaal geen reclame voor alcohol te zien is op de zenders. Dit is anders dan de mediawet, die alleen na 21.00 uur alcoholreclame toestaat. Er is geen radiokanaal als jongerenzender aangemerkt.
De stichting benadrukt verder dat jongeren meer op sociale media te vinden zijn en minder televisie kijken of radio luisteren. Daar zijn al maatregelen voor getroffen, zo hebben YouTube, Snapchat en Instagram bijvoorbeeld een filter waardoor alcoholreclames niet bij minderjarigen terechtkomen. Op TikTok geldt een algeheel verbod op reclame voor alcohol.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft donderdag betoogd dat de rapper moet worden vrijgesproken van het aanranden van Jill Helena. Eerder op de dag zei het Openbaar Ministerie het hof ook te vragen om vrijspraak voor dit punt.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisatie Save the Children Nederland wil dat kinderen die in onveilige situaties in noodopvanglocaties wonen zo snel mogelijk een nieuwe plek krijgen. Volgens de organisatie verblijven er zo'n 750 kinderen in opvanglocaties voor asielzoekers "die uitermate onveilig en schadelijk voor hen zijn".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) onderzoekt of provider Odido gegevens van klanten te lang bewaart. Daarnaast kijkt de privacytoezichthouder samen met de Rijksinspectie Digitale Infrastructuur (RDI) of het bedrijf informatie van klanten goed heeft beveiligd. Bij de recente datadiefstal bij Odido werden ook gegevens buitgemaakt van mensen die al jaren geen klant meer zijn.
2 uur geledenHENGELO (ANP) - De eerste eikenprocessierupsen van dit voorjaar zijn al gesignaleerd, vroeger dan ooit eerder in Nederland. Kenniscentrum Eikenprocessierups laat weten dat de beestjes, die later in het seizoen voor veel hinder kunnen zorgen, begin deze week in Hengelo (Overijssel) zijn waargenomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B heeft bij het gerechtshof in Amsterdam gepleit om de rapper in hoger beroep vrij te spreken van het aanranden en verkrachten van een vrouw tijdens een schrijverskamp in Heiloo in augustus 2018.
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is woensdagavond in Duitsland opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij het neerschieten van een politiemedewerker van Iraanse afkomst in Schoonhoven. De beschieting was vorige week donderdag, de 36-jarige politiemedewerker raakte zwaargewond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer mensen overleden vorig jaar door een arbeidsongeval. In 2025 overleden 59 mensen na een ongeluk op de werkvloer, een jaar eerder waren dat er 52. Dat meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie.
3 uur geleden