Komend jaar geen alcoholreclame op Nickelodeon en Disney Channel
DEN HAAG (ANP) - Komend jaar zijn er geen alcoholreclames op Nickelodeon en Disney Channel, omdat deze kanalen zijn aangemerkt als jongerenzenders. Stichting Verantwoorde Alcoholconsumptie (STIVA) laat elk jaar onderzoeken bij welke radio- en televisiezenders gemiddeld meer dan 25 procent van de kijkers uit jongeren bestaat.
Bij Nickelodeon en Disney Channel bleek dit het geval en daarom gelden ze in 2025 als jongerenzenders. Dat betekent dat er komend jaar helemaal geen reclame voor alcohol te zien is op de zenders. Dit is anders dan de mediawet, die alleen na 21.00 uur alcoholreclame toestaat. Er is geen radiokanaal als jongerenzender aangemerkt.
De stichting benadrukt verder dat jongeren meer op sociale media te vinden zijn en minder televisie kijken of radio luisteren. Daar zijn al maatregelen voor getroffen, zo hebben YouTube, Snapchat en Instagram bijvoorbeeld een filter waardoor alcoholreclames niet bij minderjarigen terechtkomen. Op TikTok geldt een algeheel verbod op reclame voor alcohol.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.
21 minuten geledenHOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.
1 uur geledenDEN HELDER (ANP) - Het Nederlandse marineschip Zr. Ms. Johan de Witt is onderweg naar Noorwegen om mee te doen aan een NAVO-oefening in het poolgebied. Het schip vertrok maandagmorgen uit Den Helder en sluit in maart aan bij de oefening, die onderdeel is van de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO: Arctic Sentry.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten ook dinsdag nog rekening houden met treinen vol rommel van carnavalsgangers. Spoorvervoerder NS heeft afgelopen weekend dubbel zoveel schoonmakers ingezet om de treinen schoon te maken, maar verwacht niet dat de situatie dinsdag helemaal is opgelost, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
15 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
20 uur geleden