Komend half jaar huizen nodig voor 6500 statushouders
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel en Migratie) heeft gemeenten en provincies donderdag gevraagd om de tweede helft van dit jaar 6500 asielzoekers met een verblijfsvergunning een woning te geven. Volgens de berekeningen zouden gemeenten eigenlijk 9000 statushouders van een huis moeten voorzien in de tweede helft van 2020. Dit lijkt voor gemeenten nu, mede door de coronacrisis, een te grote opgave. Daarom is in overleg met het ministerie van Binnenlandse Zaken gekozen voor een lager aantal.
De taakstelling kan richting de planning voor het volgende voorjaar na overleg met gemeenten en provincies nog worden bijgesteld. Daarbij worden de effecten van de coronaproblematiek en het feit dat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) achterstanden aan het wegwerken is, meegenomen. De schatting van het aantal aanstaande vergunninghouders wordt twee keer per jaar gemaakt. De afgelopen jaren schommelde de taakstelling tussen 5500 (afgelopen half jaar) en 23.000 (ten tijde van de hoge asielinstroom).
Meer uit Binnenland
MEERSTAD (ANP) - Het meisje uit het Groningse Meerstad dat donderdagochtend werd aangehouden na de dood van haar ouders, wordt verdacht van dubbele moord. Ze is 15 jaar oud. Het Openbaar Ministerie meldt dat het meisje is voorgeleid bij de rechter-commissaris. Die heeft bepaald dat ze nog zeker veertien dagen blijft vastzitten.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag in hoger beroep fors lagere celstraffen geëist tegen verdachten van de moord op Onno Kuut in 2009. De rechtbank sprak de vier in 2020 vrij, na een eis van levenslang. Het OM ging hiertegen in hoger beroep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag een 27-jarige man uit Almere veroordeeld voor het verkrachten van een 15-jarig meisje in een mobiel toilet. Dat gebeurde vorig jaar tijdens Koningsdag in het centrum van Arnhem. De man krijgt een gevangenisstraf van 28 maanden, waarvan twaalf maanden voorwaardelijk. De rechtbank legde de Almeerder ook een contactverbod op van drie jaar.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In Ell steeg de temperatuur vrijdag tot 34,0 graden. Niet eerder werd op 19 juni zo'n hoge temperatuur gemeten in ons land, meldt Weeronline. Het vorige warmterecord voor 19 juni werd gemeten in 2000. Toen steeg het kwik tot 33,9, ook in de Limburgse plaats Ell.
2 uur geledenKAMPEN (ANP) - De politie heeft een man aangehouden die verdacht wordt van het uiten van bedreigingen aan de Prisma-school in Kampen, een school voor speciaal onderwijs. De man is opgepakt in zijn woonplaats in de gemeente Oldambt en wordt verhoord, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtverdedigings- en commandofregat Zr.Ms. De Ruyter krijgt mogelijk een rol bij het openhouden van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart. Vooruitlopend op die mogelijke inzet vaart het schip vanuit Zuidoost-Azië alvast richting de regio. Dat meldt minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Zij benadrukt dat het kabinet nog geen besluit heeft genomen over de inzet. Eerder werd al een mijnenjager richting het Midden-Oosten gestuurd.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig hoofdinspecteur en inspecteur-generaal van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd Marina Eckenhausen spreekt het niet tegen dat ziekenhuizen tijdens de coronacrisis code zwart hebben ervaren. Ze benadrukte tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona dat er echter geen sprake is geweest van code zwart.
4 uur geleden