Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Komeet vanaf half oktober zichtbaar bij helder weer

Komeet vanaf half oktober zichtbaar bij helder weer

HOUTEN (ANP) - Tussen 11 en 15 oktober is de komeet Tsuchinshan-ATLAS dichter bij de aarde dan de planeet Venus en daarom te zien met het blote oog, stelt Weeronline.

Volgens de weerdienst heeft de komeet een "lange prachtige staart". Die is het gevolg van verdampende ijsdeeltjes als de komeet in de buurt van de zon komt. Weeronline spreekt van een "unieke kans" om deze komeet te zien. Het beste moment daarvoor is vanaf 11 oktober zo'n drie kwartier na zonsondergang naar het westen te kijken. De komeet is dan zichtbaar net boven de horizon.

De dagen daarna zal Tsuchinshan-ATLAS steeds hoger aan de hemel staan en steeds langer te zien zijn. Tegelijkertijd draait de komeet ook verder van de aarde en is daardoor minder goed zichtbaar, denkt Weeronline. Rond 15 oktober is de komeet waarschijnlijk niet meer te zien.

Meer uit Binnenland

Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

10 minuten geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

11 minuten geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

28 minuten geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.

49 minuten geleden
Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

1 uur geleden
Natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, ziet ministerie

DEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.

2 uur geleden
Omwonenden en milieuclubs eisen aanpak geluidsoverlast Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van Schiphol en drie milieuclubs eisen dat de overheid per direct optreedt tegen de 'herrie' van de luchthaven bij Lijnden en Uithoorn. Greenpeace meldt dat de groep een verzoek tot handhaving heeft ingediend bij de Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).

2 uur geleden