Köln voorkomt rechtstreekse degradatie met comeback tegen Union
KEULEN (ANP) - 1.FC Köln heeft rechtstreekse degradatie uit de Bundesliga vooralsnog afgewend. De club uit Keulen won met 3-2 van Union Berlin en heeft nog een kleine kans om degradatie te ontlopen.
In de Duitse competitie degraderen de onderste twee clubs rechtstreeks. Darmstadt, dat laatste staat, is al gedegradeerd. Door de zege staat Köln op 27 punten, twee minder dan Mainz, dat later op zaterdag in actie komt tegen Borussia Dortmund, en drie minder dan Union. De nummer zestien van de ranglijst speelt promotie-degradatiewedstrijden tegen de nummer drie uit de 2. Bundesliga.
Robin Knoche opende in de 15e minuut de score voor de bezoekers uit Berlijn, die deze week trainer Nenad Bjelica ontsloegen. Enkele minuten later kopte Rani Khedira de bal tegen de hooggehouden hand van Faride Alidou. Kevin Volland benutte de strafschop. Vlak voor de rust deed Köln wat terug. Florian Kainz schoot ook een strafschop binnen.
Steffen Tigges zorgde op aangeven van Mark Uth voor hoop bij de supporters uit Keulen met de 2-2 aan het einde van de officiële speeltijd. Damion Downs stelde met een rake kopbal in de extra tijd de rechtstreekse degradatie vooralsnog uit.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
22 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
23 minuten geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
5 uur geleden