Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kökcü ziet woorden van Slot uitkomen in aanloop naar Klassieker

Kökcü ziet woorden van Slot uitkomen in aanloop naar Klassieker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord leeft vol vertrouwen toe naar de Klassieker van zondag in De Kuip. De ploeg van trainer Arne Slot voert de Eredivisie aan en kan titelverdediger Ajax in het rechtstreekse duel op 8 punten achterstand zetten. Niemand die daar afgelopen zomer in Rotterdam aan had durven denken.

Zeker Orkun Kökcü niet, de huidige aanvoerder van Feyenoord. Na een lang en succesvol seizoen, afgesloten met de verloren finale van de Conference League, werd de ploeg van Slot ontmanteld. Maar liefst vijftien spelers vertrokken, onder wie de sterkhouders Marcos Senesi, Luis Sinisterra, Tyrell Malacia, Cyriel Dessers, Guus Til en Fredrik Aursnes.

"Toen ik hoorde dat bijna iedereen weg ging, dacht ik wel: als dat maar goed gaat", zei Kökcü tijdens de nieuwjaarsreceptie. "Je weet niet wie ervoor in de plaats komen en hoeveel tijd we nodig zouden hebben om op elkaar ingespeeld te raken." Kökcü zag zelf een transfer uitblijven en uitte zijn zorgen bij Slot. "Ik wil namelijk wel met Feyenoord voor de prijzen gaan. De trainer zei: ik kan niets beloven, maar ik kan wel garanderen dat we een competitief team gaan neerzetten. Nu staan we bovenaan in de Eredivisie en zijn we door in Europa."

Metamorfose

Slot had lovende woorden voor zijn aanvoerder. "Het is geen geheim dat ik Orkun een fantastische voetballer vind. En ook zonder bal is hij met enige regelmaat een voorbeeld voor zijn medespelers. Ik weet niet of hij dat zelf 1,5 jaar geleden ook had verwacht. Hij probeert elke dag het maximale uit zichzelf te halen op het trainingsveld. Hij heeft me nog geen dag teleurgesteld."

De 22-jarige middenvelder erkent dat hij onder Slot een metamorfose heeft ondergaan. "Ik kwam helemaal niet fit binnen op het eerste trainingskamp met deze trainer. Van Dick Advocaat naar Arne Slot: ik merkte gelijk dat het tempo op de trainingen veel hoger lag. Daar had ik in het begin wel moeite mee. Uiteindelijk heb ik de knop omgezet, ik ben in mezelf gaan investeren en dat heeft zich uitbetaald."

Terwijl bij tegenstander Ajax een crisis op uitbreken staat, werkt Feyenoord in alle rust toe naar de topper. Tijdens de nieuwjaarsreceptie viel zelfs het woord 'Coolsingel' al. "Onze clubarts Joost van der Hoek stuurt mij bijna wekelijks een berichtje met de tekst: 'trainer, Coolsingel!"', zei Slot, die benadrukte dat zijn ploeg vooral met overtuiging moet blijven voetballen. "Onze ambitie is dat we de mensen trots willen maken en met heel veel plezier naar ons stadion willen laten komen door de manier waarop we spelen. Dat leidt negen van de tien keer tot resultaat. En dat gaat ook bepalen waar we op de ranglijst eindigen."

Meer uit Voetbal

Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

47 minuten geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

5 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

5 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

6 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

7 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

7 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden