Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil Feyenoord pas verlaten als hij kampioen is geworden. De 19-jarige middenvelder besloot daarom niet in te gaan op buitenlandse interesse en zijn contract in Rotterdam te verlengen, tot de zomer van 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken. Hopelijk gaat dat zo snel mogelijk gebeuren’’, zei Kökcü, nadat hij in De Kuip zijn handtekening had gezet onder een verlengd en flink opgewaardeerd contract.
Kökcü veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de Rotterdamse hoofdmacht. De Haarlemmer ontwikkelde zich zo goed dat Arsenal en Sevilla interesse toonden. Hij werd zelfs in verband gebracht met zijn droomclub FC Barcelona. De onderhandelingen met Feyenoord over verlenging van zijn contract, dat tot medio 2023 verliep, gingen aanvankelijk moeizaam. Uit de eerste aanbiedingen die hij kreeg, voelde Kökcü niet zoveel waardering.
"Soms dacht ik wel: willen ze niet verlengen ofzo? Als ik de stap naar het buitenland had moeten maken, dan had ik dat wel gedaan. Maar ik wil liever nog een jaartje bij Feyenoord blijven. Ik ben dan ook blij dat ik hier heb bijgetekend. Of ik die vijf jaar ook vol ga maken? Haha, dat gaan we zien. Dat ligt ook aan mijn prestaties en wat we laten zien op het veld."
Advocaat heeft vertrouwen in 'Orrie'
De aanwezigheid van trainer Dick Advocaat was voor Kökcü een van de redenen om bij te tekenen. De 72-jarige Hagenaar heeft veel vertrouwen in 'Orrie’, zoals hij z’n linkermiddenvelder noemt. "De trainer vroeg bij iedere training: hoe zit het ermee? Hij wist dat er interesse was uit het buitenland", vertelt Kökcü. "Advocaat gaf me als advies om nog een jaartje te blijven. En daar was ik het mee eens. Advocaat is heel belangrijk voor me. Ik wilde sowieso wachten tot duidelijk was wat hij zou gaan doen. Toen de trainer had bijgetekend, was het voor mij ook duidelijk. Ik wil komend jaar met Feyenoord meedoen om de titel."
Het elftal voor komend seizoen krijgt langzaam vorm. Leroy Fer tekende ook bij en technisch directeur Frank Arnesen, die weinig geld te besteden heeft op de transfermarkt, wist Mark Diemers en Christian Conteh naar Rotterdam te halen. "Als we het team bij elkaar houden, is er komend seizoen wat leuks mogelijk", aldus Kökcü, die dan de dubbele cijfers wil halen wat betreft doelpunten maken en assists geven. In het afgelopen seizoen, dat vroegtijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, eindigde de middenvelder op twee goals en vier assists.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
15 uur geleden