Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten

Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten

ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil Feyenoord pas verlaten als hij kampioen is geworden. De 19-jarige middenvelder besloot daarom niet in te gaan op buitenlandse interesse en zijn contract in Rotterdam te verlengen, tot de zomer van 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken. Hopelijk gaat dat zo snel mogelijk gebeuren’’, zei Kökcü, nadat hij in De Kuip zijn handtekening had gezet onder een verlengd en flink opgewaardeerd contract.

Kökcü veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de Rotterdamse hoofdmacht. De Haarlemmer ontwikkelde zich zo goed dat Arsenal en Sevilla interesse toonden. Hij werd zelfs in verband gebracht met zijn droomclub FC Barcelona. De onderhandelingen met Feyenoord over verlenging van zijn contract, dat tot medio 2023 verliep, gingen aanvankelijk moeizaam. Uit de eerste aanbiedingen die hij kreeg, voelde Kökcü niet zoveel waardering.

"Soms dacht ik wel: willen ze niet verlengen ofzo? Als ik de stap naar het buitenland had moeten maken, dan had ik dat wel gedaan. Maar ik wil liever nog een jaartje bij Feyenoord blijven. Ik ben dan ook blij dat ik hier heb bijgetekend. Of ik die vijf jaar ook vol ga maken? Haha, dat gaan we zien. Dat ligt ook aan mijn prestaties en wat we laten zien op het veld."

Advocaat heeft vertrouwen in 'Orrie'

De aanwezigheid van trainer Dick Advocaat was voor Kökcü een van de redenen om bij te tekenen. De 72-jarige Hagenaar heeft veel vertrouwen in 'Orrie’, zoals hij z’n linkermiddenvelder noemt. "De trainer vroeg bij iedere training: hoe zit het ermee? Hij wist dat er interesse was uit het buitenland", vertelt Kökcü. "Advocaat gaf me als advies om nog een jaartje te blijven. En daar was ik het mee eens. Advocaat is heel belangrijk voor me. Ik wilde sowieso wachten tot duidelijk was wat hij zou gaan doen. Toen de trainer had bijgetekend, was het voor mij ook duidelijk. Ik wil komend jaar met Feyenoord meedoen om de titel."

Het elftal voor komend seizoen krijgt langzaam vorm. Leroy Fer tekende ook bij en technisch directeur Frank Arnesen, die weinig geld te besteden heeft op de transfermarkt, wist Mark Diemers en Christian Conteh naar Rotterdam te halen. "Als we het team bij elkaar houden, is er komend seizoen wat leuks mogelijk", aldus Kökcü, die dan de dubbele cijfers wil halen wat betreft doelpunten maken en assists geven. In het afgelopen seizoen, dat vroegtijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, eindigde de middenvelder op twee goals en vier assists.

Meer uit Voetbal

Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

4 uur geleden
Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

12 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

12 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

12 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

13 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

13 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

15 uur geleden