Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil Feyenoord pas verlaten als hij kampioen is geworden. De 19-jarige middenvelder besloot daarom niet in te gaan op buitenlandse interesse en zijn contract in Rotterdam te verlengen, tot de zomer van 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken. Hopelijk gaat dat zo snel mogelijk gebeuren’’, zei Kökcü, nadat hij in De Kuip zijn handtekening had gezet onder een verlengd en flink opgewaardeerd contract.
Kökcü veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de Rotterdamse hoofdmacht. De Haarlemmer ontwikkelde zich zo goed dat Arsenal en Sevilla interesse toonden. Hij werd zelfs in verband gebracht met zijn droomclub FC Barcelona. De onderhandelingen met Feyenoord over verlenging van zijn contract, dat tot medio 2023 verliep, gingen aanvankelijk moeizaam. Uit de eerste aanbiedingen die hij kreeg, voelde Kökcü niet zoveel waardering.
"Soms dacht ik wel: willen ze niet verlengen ofzo? Als ik de stap naar het buitenland had moeten maken, dan had ik dat wel gedaan. Maar ik wil liever nog een jaartje bij Feyenoord blijven. Ik ben dan ook blij dat ik hier heb bijgetekend. Of ik die vijf jaar ook vol ga maken? Haha, dat gaan we zien. Dat ligt ook aan mijn prestaties en wat we laten zien op het veld."
Advocaat heeft vertrouwen in 'Orrie'
De aanwezigheid van trainer Dick Advocaat was voor Kökcü een van de redenen om bij te tekenen. De 72-jarige Hagenaar heeft veel vertrouwen in 'Orrie’, zoals hij z’n linkermiddenvelder noemt. "De trainer vroeg bij iedere training: hoe zit het ermee? Hij wist dat er interesse was uit het buitenland", vertelt Kökcü. "Advocaat gaf me als advies om nog een jaartje te blijven. En daar was ik het mee eens. Advocaat is heel belangrijk voor me. Ik wilde sowieso wachten tot duidelijk was wat hij zou gaan doen. Toen de trainer had bijgetekend, was het voor mij ook duidelijk. Ik wil komend jaar met Feyenoord meedoen om de titel."
Het elftal voor komend seizoen krijgt langzaam vorm. Leroy Fer tekende ook bij en technisch directeur Frank Arnesen, die weinig geld te besteden heeft op de transfermarkt, wist Mark Diemers en Christian Conteh naar Rotterdam te halen. "Als we het team bij elkaar houden, is er komend seizoen wat leuks mogelijk", aldus Kökcü, die dan de dubbele cijfers wil halen wat betreft doelpunten maken en assists geven. In het afgelopen seizoen, dat vroegtijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, eindigde de middenvelder op twee goals en vier assists.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
2 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
2 uur geledenGLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
7 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
11 uur geleden