Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten

Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten

ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil Feyenoord pas verlaten als hij kampioen is geworden. De 19-jarige middenvelder besloot daarom niet in te gaan op buitenlandse interesse en zijn contract in Rotterdam te verlengen, tot de zomer van 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken. Hopelijk gaat dat zo snel mogelijk gebeuren’’, zei Kökcü, nadat hij in De Kuip zijn handtekening had gezet onder een verlengd en flink opgewaardeerd contract.

Kökcü veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de Rotterdamse hoofdmacht. De Haarlemmer ontwikkelde zich zo goed dat Arsenal en Sevilla interesse toonden. Hij werd zelfs in verband gebracht met zijn droomclub FC Barcelona. De onderhandelingen met Feyenoord over verlenging van zijn contract, dat tot medio 2023 verliep, gingen aanvankelijk moeizaam. Uit de eerste aanbiedingen die hij kreeg, voelde Kökcü niet zoveel waardering.

"Soms dacht ik wel: willen ze niet verlengen ofzo? Als ik de stap naar het buitenland had moeten maken, dan had ik dat wel gedaan. Maar ik wil liever nog een jaartje bij Feyenoord blijven. Ik ben dan ook blij dat ik hier heb bijgetekend. Of ik die vijf jaar ook vol ga maken? Haha, dat gaan we zien. Dat ligt ook aan mijn prestaties en wat we laten zien op het veld."

Advocaat heeft vertrouwen in 'Orrie'

De aanwezigheid van trainer Dick Advocaat was voor Kökcü een van de redenen om bij te tekenen. De 72-jarige Hagenaar heeft veel vertrouwen in 'Orrie’, zoals hij z’n linkermiddenvelder noemt. "De trainer vroeg bij iedere training: hoe zit het ermee? Hij wist dat er interesse was uit het buitenland", vertelt Kökcü. "Advocaat gaf me als advies om nog een jaartje te blijven. En daar was ik het mee eens. Advocaat is heel belangrijk voor me. Ik wilde sowieso wachten tot duidelijk was wat hij zou gaan doen. Toen de trainer had bijgetekend, was het voor mij ook duidelijk. Ik wil komend jaar met Feyenoord meedoen om de titel."

Het elftal voor komend seizoen krijgt langzaam vorm. Leroy Fer tekende ook bij en technisch directeur Frank Arnesen, die weinig geld te besteden heeft op de transfermarkt, wist Mark Diemers en Christian Conteh naar Rotterdam te halen. "Als we het team bij elkaar houden, is er komend seizoen wat leuks mogelijk", aldus Kökcü, die dan de dubbele cijfers wil halen wat betreft doelpunten maken en assists geven. In het afgelopen seizoen, dat vroegtijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, eindigde de middenvelder op twee goals en vier assists.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

12 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

14 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

15 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

16 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

16 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

18 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

18 uur geleden