Kökcü wil Feyenoord als kampioen verlaten
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü wil Feyenoord pas verlaten als hij kampioen is geworden. De 19-jarige middenvelder besloot daarom niet in te gaan op buitenlandse interesse en zijn contract in Rotterdam te verlengen, tot de zomer van 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken. Hopelijk gaat dat zo snel mogelijk gebeuren’’, zei Kökcü, nadat hij in De Kuip zijn handtekening had gezet onder een verlengd en flink opgewaardeerd contract.
Kökcü veroverde afgelopen seizoen een basisplaats in de Rotterdamse hoofdmacht. De Haarlemmer ontwikkelde zich zo goed dat Arsenal en Sevilla interesse toonden. Hij werd zelfs in verband gebracht met zijn droomclub FC Barcelona. De onderhandelingen met Feyenoord over verlenging van zijn contract, dat tot medio 2023 verliep, gingen aanvankelijk moeizaam. Uit de eerste aanbiedingen die hij kreeg, voelde Kökcü niet zoveel waardering.
"Soms dacht ik wel: willen ze niet verlengen ofzo? Als ik de stap naar het buitenland had moeten maken, dan had ik dat wel gedaan. Maar ik wil liever nog een jaartje bij Feyenoord blijven. Ik ben dan ook blij dat ik hier heb bijgetekend. Of ik die vijf jaar ook vol ga maken? Haha, dat gaan we zien. Dat ligt ook aan mijn prestaties en wat we laten zien op het veld."
Advocaat heeft vertrouwen in 'Orrie'
De aanwezigheid van trainer Dick Advocaat was voor Kökcü een van de redenen om bij te tekenen. De 72-jarige Hagenaar heeft veel vertrouwen in 'Orrie’, zoals hij z’n linkermiddenvelder noemt. "De trainer vroeg bij iedere training: hoe zit het ermee? Hij wist dat er interesse was uit het buitenland", vertelt Kökcü. "Advocaat gaf me als advies om nog een jaartje te blijven. En daar was ik het mee eens. Advocaat is heel belangrijk voor me. Ik wilde sowieso wachten tot duidelijk was wat hij zou gaan doen. Toen de trainer had bijgetekend, was het voor mij ook duidelijk. Ik wil komend jaar met Feyenoord meedoen om de titel."
Het elftal voor komend seizoen krijgt langzaam vorm. Leroy Fer tekende ook bij en technisch directeur Frank Arnesen, die weinig geld te besteden heeft op de transfermarkt, wist Mark Diemers en Christian Conteh naar Rotterdam te halen. "Als we het team bij elkaar houden, is er komend seizoen wat leuks mogelijk", aldus Kökcü, die dan de dubbele cijfers wil halen wat betreft doelpunten maken en assists geven. In het afgelopen seizoen, dat vroegtijdig werd afgebroken vanwege de coronacrisis, eindigde de middenvelder op twee goals en vier assists.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
28 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
33 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
51 minuten geledenCASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.
55 minuten geledenSITTARD (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kiest voor Kiliann Sildillia als vervanger van de licht geblesseerde Sergiño Dest in het uitduel met Fortuna Sittard. De Fransman speelde woensdag ook al vanaf de aftrap mee in het gewonnen bekerduel met FC Den Bosch (1-4), toen hij voor Mauro Júnior in de ploeg kwam. Die Braziliaan neemt in Sittard de positie van linksback weer in, Sildillia speelt aan de rechterkant.
58 minuten geleden