
Kökcü voor het eerst opgeroepen voor Turks voetbalelftal
ISTANBUL (ANP) - Middenvelder Orkun Kökcü van Feyenoord mag zich voor het eerst melden bij de nationale ploeg van Turkije. Bondscoach Senol Günes heeft de 19-jarige Kökcü, geboren in Haarlem, opgeroepen voor de wedstrijden in de Nations League tegen Hongarije en Servië. Kökcü speelde eerder in vertegenwoordigende jeugdelftallen van Oranje, maar koos vorig jaar voor Turkije.
De Feyenoorder voetbalde enkele interlands voor Jong Turkije en mag zich nu voor het eerst melden bij het 'grote' Turkije. Günes verwacht zijn spelers zondag op het nationale trainingscomplex. Turkije gaat zich daar voorbereiden op de wedstrijden tegen Hongarije (donderdag in Sivas) en Servië (zondag 6 september in Belgrado).
Kökcü veroverde vorig seizoen een basisplaats bij Feyenoord. De tiener speelde zich onder trainer Dick Advocaat in de belangstelling van onder meer Arsenal en Sevilla. Kökcü besloot echter om zijn contract in Rotterdam te verlengen tot medio 2025. "Ik ben nog niet klaar hier, ik wil prijzen pakken met Feyenoord. Ik wil als kampioen vertrekken", zei de aanvallende middenvelder, die ook met Turkije wil meedoen aan het EK van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.
4 uur geledenATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.
1 dag geledenZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."
1 dag geledenZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).
1 dag geleden