Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup

Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup

AVEIRO (ANP) - Orkun Kökcü heeft zijn eerste prijs met Benfica al binnen. De Turkse international, deze zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn nieuwe club de Portugese Supercup. Landskampioen Benfica versloeg bekerwinnaar FC Porto in Aveiro met 2-0.

Kökcü werd na 70 minuten gewisseld door trainer Roger Schmidt (ex-PSV). Benfica had kort daarvoor de wedstrijd naar zich toegetrokken dankzij doelpunten van Ángel Di María, de Argentijn die deze zomer terugkeerde bij de Portugese club, en invaller Petar Musa. Kökcü leidde met een balverovering en een steekpass op Di María de 1-0 in.

Porto-aanvoerder Pepe kreeg vlak voor tijd de rode kaart. Toen hij van het veld liep, trok de 40-jarige verdediger zijn shirt uit en hield dat demonstratief omhoog richting het publiek. Ook trainer Sérgio Conceição van FC Porto kreeg in de slotfase rood. Hij weigerde aanvankelijk naar de tribune te gaan. Pas na een lang en verhit gesprek met de scheidsrechter vertrok Conceição langs de lijn.

Feyenoord

De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes, die net als Kökcü eerder bij Feyenoord speelde, deed de hele wedstrijd mee bij de winnende ploeg. Oud-Ajacied David Neres ontbrak vanwege een lichte knieblessure in de selectie van Schmidt, maar vierde na afloop wel het feestje mee.

De in Haarlem geboren Kökcü leidde als aanvoerder Feyenoord afgelopen seizoen naar de landstitel. De 22-jarige middenvelder stapte daarna voor een bedrag tussen de 25 en 30 miljoen euro over naar Benfica. Hij kreeg in Lissabon het rugnummer 10.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

14 uur geleden
Juventus redt in blessuretijd punt in thuisduel met Lazio

TURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.

14 uur geleden
PSG veel te sterk voor Marseille van De Lange en Timber: 5-0

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.

14 uur geleden
Koploper Internazionale boekt ruime zege bij Sassuolo

REGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.

17 uur geleden
Manchester City wint bij Liverpool na hectische slotfase

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.

17 uur geleden
Bayern München herpakt zich met zege op tien man van Hoffenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.

17 uur geleden
Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

18 uur geleden