Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup
AVEIRO (ANP) - Orkun Kökcü heeft zijn eerste prijs met Benfica al binnen. De Turkse international, deze zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn nieuwe club de Portugese Supercup. Landskampioen Benfica versloeg bekerwinnaar FC Porto in Aveiro met 2-0.
Kökcü werd na 70 minuten gewisseld door trainer Roger Schmidt (ex-PSV). Benfica had kort daarvoor de wedstrijd naar zich toegetrokken dankzij doelpunten van Ángel Di María, de Argentijn die deze zomer terugkeerde bij de Portugese club, en invaller Petar Musa. Kökcü leidde met een balverovering en een steekpass op Di María de 1-0 in.
Porto-aanvoerder Pepe kreeg vlak voor tijd de rode kaart. Toen hij van het veld liep, trok de 40-jarige verdediger zijn shirt uit en hield dat demonstratief omhoog richting het publiek. Ook trainer Sérgio Conceição van FC Porto kreeg in de slotfase rood. Hij weigerde aanvankelijk naar de tribune te gaan. Pas na een lang en verhit gesprek met de scheidsrechter vertrok Conceição langs de lijn.
Feyenoord
De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes, die net als Kökcü eerder bij Feyenoord speelde, deed de hele wedstrijd mee bij de winnende ploeg. Oud-Ajacied David Neres ontbrak vanwege een lichte knieblessure in de selectie van Schmidt, maar vierde na afloop wel het feestje mee.
De in Haarlem geboren Kökcü leidde als aanvoerder Feyenoord afgelopen seizoen naar de landstitel. De 22-jarige middenvelder stapte daarna voor een bedrag tussen de 25 en 30 miljoen euro over naar Benfica. Hij kreeg in Lissabon het rugnummer 10.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
19 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries wil niets zeggen over zijn verwachte transfer naar Real Madrid. De rechtsback liet zich begin deze maand vlak voor de oefeninterland van Oranje tegen Algerije keuren door de medische staf van de Spaanse topclub, maar een officiële bevestiging van zijn transfer is uitgebleven.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal werkt met een fitte selectie toe naar de laatste groepswedstrijd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag op het WK. "Volgens mij is iedereen wel fit", verklapte Denzel Dumfries op een persconferentie.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Lionel Messi is met zeventien doelpunten de nieuwe topscorer aller tijden op wereldkampioenschappen voetbal bij de mannen. Dat bereikte de Argentijnse sterspeler door maandag in de tweede groepswedstrijd van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te scoren tegen Oostenrijk. In de 39e minuut maakte Messi de 1-0 in het Dallas Stadium.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De stadions van de speelsteden van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zitten ondanks de hoge ticketprijzen nagenoeg vol. In de eerste 36 van in totaal 104 wedstrijden zaten er 2.307.947 toeschouwers op de tribunes, laat een woordvoerder van de FIFA weten. Het gemiddelde aantal toeschouwers is 64.110. Maar liefst 99,54 procent van alle stoeltjes was bezet.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de groepstraining bij het Nederlands voetbalelftal hervat. De middenvelder verscheen even na 17.30 uur samen met de 25 andere internationals op het veld van KC Current in Kansas City voor de warming-up.
3 uur geleden