Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup

Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup

AVEIRO (ANP) - Orkun Kökcü heeft zijn eerste prijs met Benfica al binnen. De Turkse international, deze zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn nieuwe club de Portugese Supercup. Landskampioen Benfica versloeg bekerwinnaar FC Porto in Aveiro met 2-0.

Kökcü werd na 70 minuten gewisseld door trainer Roger Schmidt (ex-PSV). Benfica had kort daarvoor de wedstrijd naar zich toegetrokken dankzij doelpunten van Ángel Di María, de Argentijn die deze zomer terugkeerde bij de Portugese club, en invaller Petar Musa. Kökcü leidde met een balverovering en een steekpass op Di María de 1-0 in.

Porto-aanvoerder Pepe kreeg vlak voor tijd de rode kaart. Toen hij van het veld liep, trok de 40-jarige verdediger zijn shirt uit en hield dat demonstratief omhoog richting het publiek. Ook trainer Sérgio Conceição van FC Porto kreeg in de slotfase rood. Hij weigerde aanvankelijk naar de tribune te gaan. Pas na een lang en verhit gesprek met de scheidsrechter vertrok Conceição langs de lijn.

Feyenoord

De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes, die net als Kökcü eerder bij Feyenoord speelde, deed de hele wedstrijd mee bij de winnende ploeg. Oud-Ajacied David Neres ontbrak vanwege een lichte knieblessure in de selectie van Schmidt, maar vierde na afloop wel het feestje mee.

De in Haarlem geboren Kökcü leidde als aanvoerder Feyenoord afgelopen seizoen naar de landstitel. De 22-jarige middenvelder stapte daarna voor een bedrag tussen de 25 en 30 miljoen euro over naar Benfica. Hij kreeg in Lissabon het rugnummer 10.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

5 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

5 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

5 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

5 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

6 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

6 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

7 uur geleden