Kökcü verovert met Benfica de Portugese Supercup
AVEIRO (ANP) - Orkun Kökcü heeft zijn eerste prijs met Benfica al binnen. De Turkse international, deze zomer overgekomen van Feyenoord, won met zijn nieuwe club de Portugese Supercup. Landskampioen Benfica versloeg bekerwinnaar FC Porto in Aveiro met 2-0.
Kökcü werd na 70 minuten gewisseld door trainer Roger Schmidt (ex-PSV). Benfica had kort daarvoor de wedstrijd naar zich toegetrokken dankzij doelpunten van Ángel Di María, de Argentijn die deze zomer terugkeerde bij de Portugese club, en invaller Petar Musa. Kökcü leidde met een balverovering en een steekpass op Di María de 1-0 in.
Porto-aanvoerder Pepe kreeg vlak voor tijd de rode kaart. Toen hij van het veld liep, trok de 40-jarige verdediger zijn shirt uit en hield dat demonstratief omhoog richting het publiek. Ook trainer Sérgio Conceição van FC Porto kreeg in de slotfase rood. Hij weigerde aanvankelijk naar de tribune te gaan. Pas na een lang en verhit gesprek met de scheidsrechter vertrok Conceição langs de lijn.
Feyenoord
De Noorse middenvelder Fredrik Aursnes, die net als Kökcü eerder bij Feyenoord speelde, deed de hele wedstrijd mee bij de winnende ploeg. Oud-Ajacied David Neres ontbrak vanwege een lichte knieblessure in de selectie van Schmidt, maar vierde na afloop wel het feestje mee.
De in Haarlem geboren Kökcü leidde als aanvoerder Feyenoord afgelopen seizoen naar de landstitel. De 22-jarige middenvelder stapte daarna voor een bedrag tussen de 25 en 30 miljoen euro over naar Benfica. Hij kreeg in Lissabon het rugnummer 10.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.
31 minuten geledenZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.
13 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
19 uur geleden