
Kok voor de derde keer op rij wereldkampioene op de 500 meter
HAMAR (ANP) - Femke Kok is voor de derde keer op rij wereldkampioene op de 500 meter geworden. De 24-jarige schaatsster was bij de WK afstanden in Hamar met 37,50 sneller dan Jutta Leerdam en Kim Min-sun uit Zuid-Korea.
Kok miste door een virusinfectie het eerste deel van het seizoen en maakte pas haar rentree bij de NK sprint eind december. Sindsdien won ze alle wedstrijden op 500 meter die ze reed.
Omdat ze ondanks haar vijf overwinningen slechts tiende werd in het klassement van de wereldbeker, moest Kok al in de zevende van twaalf ritten starten tegen de Chinese Tian Ruining.
Kok was ondanks een eerdere valse start goed weg met een opening van 10.40. Na de volle ronde leek ze echter niet tevreden met haar tijd.
Jutta Leerdam kwam in de achtste rit tegen Lee Na-hyun tot 37,69 en zo dicht bij Kok zat ze het hele seizoen nog niet. Het bleek uiteindelijk goed voor de tweede tijd, want onder anderen olympisch kampioene Erin Jackson beet zich met 37,95 stuk op die tijden. Kim kwam met 37,73 nog het dichtst bij.
Angel Daleman had in de derde rit tegen Rose Laliberte-Roy een tijd van 38,31 neergezet. Daarmee werd de 17-jarige debutante veertiende.
Meer uit Sport
LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.
16 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.
22 uur geleden