Kok opgetogen met tweede wereldtitel en supersnelle 500 meter
CALGARY (ANP) - Femke Kok reed op precies het juiste moment bij de WK afstanden in Calgary haar beste race ooit op de 500 meter. Ze werd er net als vorig seizoen wereldkampioene mee. "Zo'n opluchting, toen ik over de finish kwam en het ging zo hard. Met die tijd ben ik echt megablij", reageerde ze opgetogen bij de NOS over het Nederlands record van 36,83 waarmee ze de wereldtitel pakte.
Kok vertelde dat ze de hele dag zenuwachtig was, maar er ook heel veel zin in had. "Ik was zo gebrand, dat heeft geholpen denk ik." En dan dacht ze vooral aan de start. Ze was nog nooit zo snel weg als met de opening van 10,31 op de Olympic Oval in Canada. "Ik weet niet eens hoe ik de buitenbocht heb gereden. Ik was alleen maar bezig met dat ik dicht bij Kimi Goetz moest blijven."
De 23-jarige sprintster vond dat het tijdens de rit ook goed voelde. "Ik zag de tijden van iedereen en wist dat het erin zat. Als laatste rijden maakt het extra spannend, maar het is ook heel mooi. Je weet meteen dat het genoeg is."
Kok noemde haar eerste wereldtitel vorig jaar de mooiste. "Een vol Thialf met mijn familie er ook bij. Die is er nu niet, maar heeft op de bank vast meegeleefd. Er was nu meer druk, maar ik heb laten zien dat ik daar mee om kan gaan."
Meer uit Sport
SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
56 minuten geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
3 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
6 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
22 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
1 dag geleden