Kok opgetogen met tweede wereldtitel en supersnelle 500 meter
CALGARY (ANP) - Femke Kok reed op precies het juiste moment bij de WK afstanden in Calgary haar beste race ooit op de 500 meter. Ze werd er net als vorig seizoen wereldkampioene mee. "Zo'n opluchting, toen ik over de finish kwam en het ging zo hard. Met die tijd ben ik echt megablij", reageerde ze opgetogen bij de NOS over het Nederlands record van 36,83 waarmee ze de wereldtitel pakte.
Kok vertelde dat ze de hele dag zenuwachtig was, maar er ook heel veel zin in had. "Ik was zo gebrand, dat heeft geholpen denk ik." En dan dacht ze vooral aan de start. Ze was nog nooit zo snel weg als met de opening van 10,31 op de Olympic Oval in Canada. "Ik weet niet eens hoe ik de buitenbocht heb gereden. Ik was alleen maar bezig met dat ik dicht bij Kimi Goetz moest blijven."
De 23-jarige sprintster vond dat het tijdens de rit ook goed voelde. "Ik zag de tijden van iedereen en wist dat het erin zat. Als laatste rijden maakt het extra spannend, maar het is ook heel mooi. Je weet meteen dat het genoeg is."
Kok noemde haar eerste wereldtitel vorig jaar de mooiste. "Een vol Thialf met mijn familie er ook bij. Die is er nu niet, maar heeft op de bank vast meegeleefd. Er was nu meer druk, maar ik heb laten zien dat ik daar mee om kan gaan."
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
23 minuten geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
1 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
6 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
12 uur geleden