Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kok opgetogen met tweede wereldtitel en supersnelle 500 meter

Kok opgetogen met tweede wereldtitel en supersnelle 500 meter

CALGARY (ANP) - Femke Kok reed op precies het juiste moment bij de WK afstanden in Calgary haar beste race ooit op de 500 meter. Ze werd er net als vorig seizoen wereldkampioene mee. "Zo'n opluchting, toen ik over de finish kwam en het ging zo hard. Met die tijd ben ik echt megablij", reageerde ze opgetogen bij de NOS over het Nederlands record van 36,83 waarmee ze de wereldtitel pakte.

Kok vertelde dat ze de hele dag zenuwachtig was, maar er ook heel veel zin in had. "Ik was zo gebrand, dat heeft geholpen denk ik." En dan dacht ze vooral aan de start. Ze was nog nooit zo snel weg als met de opening van 10,31 op de Olympic Oval in Canada. "Ik weet niet eens hoe ik de buitenbocht heb gereden. Ik was alleen maar bezig met dat ik dicht bij Kimi Goetz moest blijven."

De 23-jarige sprintster vond dat het tijdens de rit ook goed voelde. "Ik zag de tijden van iedereen en wist dat het erin zat. Als laatste rijden maakt het extra spannend, maar het is ook heel mooi. Je weet meteen dat het genoeg is."

Kok noemde haar eerste wereldtitel vorig jaar de mooiste. "Een vol Thialf met mijn familie er ook bij. Die is er nu niet, maar heeft op de bank vast meegeleefd. Er was nu meer druk, maar ik heb laten zien dat ik daar mee om kan gaan."

Meer uit Sport

Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

11 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

14 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

21 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

1 dag geleden