Kogelstootster Schilder wint Europese titel met nationaal record
MÜNCHEN (ANP) - Jessica Schilder heeft de Europese titel veroverd. De 23-jarige atlete uit Volendam stootte de kogel als eerste Nederlandse over 20 meter (20,24). Ze pakte vorige maand bij de WK in Eugene al brons met een afstand van 19,77 meter.
Het wereldrecord kogelstoten staat sinds 1987 op naam van de Russische Natalja Lisovskaja (22,63). Schilder klopte haar grote Portugese concurrente Auriol Dongmo (19,82). De Nederlandse Jorinde van Klinken verraste met een bronzen plak (18,94).
Schilder verlegt in een razend tempo haar grenzen. Dat belooft veel voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, waar ze haar zinnen op heeft gezet. Ze brak pas dit jaar internationaal door en pakte in maart ook al brons bij de WK indoor in Belgrado.
Nauwelijks geloven
Schilder overtrof zichzelf in München met haar tweede worp in de finale. Ze kon het nauwelijks geloven en was zo verbaasd dat ze zich verontschuldigde bij haar concurrentes.
Schilder startte dit kalenderjaar met een persoonlijk record van 18,69 meter. Ze kon haar geluk niet op in het Olympiastadion, waar het Nederlands elftal in 1988 de Europese titel veroverde. "Dit is echt bizar", juichte ze voor de camera van de NOS. "Dit had ik echt niet verwacht, zeker niet met deze afstand."
Niet tevreden
Schilder was niet tevreden over haar optreden in de kwalificatie. "Maar mijn coach heeft mij rustig gekregen, anders had ik het echt niet gered. In de finale besefte ik dat ik niets te verliezen had. Na het seizoen gaat denk ik alles pas bij mij doordringen. Dan zal ik pas beseffen wat er dit jaar is gebeurd."
Van Klinken durfde voor de finale niet te dromen van een medaille. "Maar hoe mooi is dit", lachte ze. "Twee Nederlandse vrouwen op het podium bij het kogelstoten op een EK. Dit is nog nooit gebeurd."
Meer uit Sport
BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
5 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geleden