Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kogelstootster Schilder verovert brons op WK indoor

Kogelstootster Schilder verovert brons op WK indoor

BELGRADO (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de wereldkampioenschappen indoor in Belgrado brons veroverd. De 22-jarige Volendamse kwam tot een Nederlands record van 19,48 meter. Het goud ging naar de Portugese Auriol Dongmo. Die stootte 20,43 meter ver. De Amerikaanse Chase Ealy pakte met 20,21 meter het zilver.

Voor Schilder is het de eerste medaille op een WK. Op het kampioenschap verbeterde ze tot twee keer toe haar Nederlands record van 19,35 meter. In haar vierde poging kwam ze tot 19,46. In haar laatste poging stootte ze zelfs nog 2 centimeter verder.

Het is de eerste Nederlandse medaille op deze WK.

Opmars

Op de Olympische Spelen van Tokio bleef Schilder steken in de kwalificaties, maar dit jaar maakt de kogelstootster uit Noord-Holland een gestage opmars. Enkele weken geleden verbeterde Schilder met een worp van 19,26 meter al het oude record van Corrie de Bruin en bij de NK indoor kwam ze tot 19,35. Een week daarvoor had Schilder zelfs al een afstand van 19,72 bereikt, maar die afstand ging niet als nieuw Nederlands record in de boeken omdat er te weinig atleten aan de wedstrijd deelnamen.

Op de WK begon Schilder al goed met een afstand van 19,01. Met haar vierde worp van 19,46 nam ze voor even zelfs de leiding. De Amerikaanse Ealy ging echter in haar vijfde poging over de 20 meter. De Portugese topfavoriete, die op de Spelen van Tokio nog genoegen moest nemen met de vierde plaats, ging daar met 20,43 nog eens overheen.

Goede aanloop

"Ik ben blij met 19,48, maar ik hoop dat er in het outdoorseizoen nog iets meer inzit", zei Schilder bij de NOS. "Ik wilde heel graag de finale halen en toen ik doorhad dat ik daarin stond, dacht ik lekker ontspannen zijn en ik zie wel hoe ver ik stoot." Van de twee stoten van boven de 20 meter van haar concurrenten had ze genoten. "Dat was mooi om mee te mogen maken. Ik ben nog jong. Ik zie wel wat de toekomst brengt."

Schilder verklaarde haar succes door een goede aanloop. Dat in tegenstelling tot de Spelen, waar haar voorbereiding werd verstoord doordat ze door oude coronacellen nog positief testte en pas later kon vertrekken. "Nu had ik een goede wedstrijd vooraf in Portugal waar ik veel van heb geleerd en kon ik hier pieken."

Meer uit Sport

Verstappen verovert poleposition voor Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.

4 uur geleden
Tennisser Alcaraz eenvoudig naar derde ronde in Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.

5 uur geleden
Ook Spijkers uitgeschakeld, judoka's verlaten WK zonder medaille

BAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.

7 uur geleden
Verstappen wil de GP winnen in Singapore, niet de sprintrace

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."

7 uur geleden
Verstappen wint sprintrace in Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.

8 uur geleden
Start sprintrace in Singapore uitgesteld na hevige regen

SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.

9 uur geleden
Mollema 'wil genieten van leven' na afscheid als wielrenner

BERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.

9 uur geleden