Kogelstootster Schilder verbetert nationaal record bij FBK Games
HENGELO (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft in aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs laten zien in goede vorm te zijn. De Europees kampioene kwam tijdens de FBK Games in Hengelo tot een Nederlands record van 20,33 meter, 2 centimeter verder dan haar vorige topresultaat. Daarmee won ze de wedstrijd.
Lang leek de 25-jarige Volendamse haar meerdere te moeten erkennen in olympisch kampioene Lijiao Gong en wereldkampioene Chase Jackson, mede door meerdere ongeldige pogingen. Haar laatste poging was echter de verste van allemaal, wat op luid gejuich van het publiek kon rekenen.
De Amerikaanse Jackson werd tweede met 20,07, voor Gong uit China (20,00 meter).
De altijd kritische Schilder was ook na haar nieuwe topresultaat nog niet helemaal tevreden, maar gaf aan weer veel geleerd te hebben. "Twee keer ongeldig en een keer 18 meter mag gewoon niet gebeuren. Ik wist het gelukkig om te zetten, daarom zijn dit soort wedstrijden heel belangrijk. Ondanks dat ik niet tevreden ben met de opbouw, leer ik er wel veel van. Het zit goed", zo sprak Schilder haar vertrouwen uit richting Parijs.
Meer uit Sport
CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
34 minuten geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
53 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
18 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
22 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
1 dag geleden