Kogelstootster Schilder verbetert nationaal record bij FBK Games
HENGELO (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft in aanloop naar de Olympische Spelen van Parijs laten zien in goede vorm te zijn. De Europees kampioene kwam tijdens de FBK Games in Hengelo tot een Nederlands record van 20,33 meter, 2 centimeter verder dan haar vorige topresultaat. Daarmee won ze de wedstrijd.
Lang leek de 25-jarige Volendamse haar meerdere te moeten erkennen in olympisch kampioene Lijiao Gong en wereldkampioene Chase Jackson, mede door meerdere ongeldige pogingen. Haar laatste poging was echter de verste van allemaal, wat op luid gejuich van het publiek kon rekenen.
De Amerikaanse Jackson werd tweede met 20,07, voor Gong uit China (20,00 meter).
De altijd kritische Schilder was ook na haar nieuwe topresultaat nog niet helemaal tevreden, maar gaf aan weer veel geleerd te hebben. "Twee keer ongeldig en een keer 18 meter mag gewoon niet gebeuren. Ik wist het gelukkig om te zetten, daarom zijn dit soort wedstrijden heel belangrijk. Ondanks dat ik niet tevreden ben met de opbouw, leer ik er wel veel van. Het zit goed", zo sprak Schilder haar vertrouwen uit richting Parijs.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
12 uur geleden