Kogelstootster Schilder mist zelfvertrouwen en zwicht onder druk
GLASGOW (ANP) - Jessica Schilder zwichtte bij de WK indooratletiek onder de druk van topfavoriete voor het goud bij het kogelstoten. Er kwam slechts één geldige poging uit haar krachtige armen en die was uiteindelijk nog goed voor de vijfde plaats. "Het is geen medaille, maar alsnog heb ik laten zien dat ik bij de top van de wereld hoor", sprak de atlete uit Volendam hoopvol na afloop in de catacomben van de Emirates Arena.
Schilder is nog altijd de regerend Europees kampioene. Ze behaalde ook al twee keer brons, op de WK van 2022 in Eugene (VS) en in datzelfde jaar ook op de WK indoor in Belgrado. Ze veroverde twee weken geleden de Nederlandse titel met een afstand van 20,31 meter, nog steeds de verste afstand van dit jaar in de wereld.
Die eerste plek op de wereldranglijst gaf onbewust veel druk, bekende ze. "Daar was ik gewoon niet blij mee, ik had ook niet veel zin in de wedstrijd. In mijn hoofd kon het alleen maar tegenvallen. Ik was onrustig en gespannen en dat verklaarde ook die veel ongeldige stoten. Ik had gehoopt dat er meer zou uitkomen, maar helaas."
Advies van concurrenten
Schilder is ervan overtuigd dat er wel veel meer inzit. "Die 20,31 was technisch niet eens een goede stoot, dus ik moet veel verder kunnen en daar ga ik hard aan werken. Samen met mijn trainer en mental coach, want ik heb meer zelfvertrouwen nodig. Ik ben bij zo'n wedstrijd altijd bang dat ik de slechtste ben."
De 24-jarige Volendamse was zo onzeker, dat ze tijdens de wedstrijd zelfs adviezen inwon bij haar concurrenten. "Gewoon om te vragen hoe zij dat doen, omgaan met die spanning. Die meiden zijn ouder, volwassener, die snappen het beter en weten het beter. Ik zeg altijd; zij zijn de moeders en ik ben het kind."
Mitton goudwinnares
De goedbedoelde adviezen drongen in Glasgow niet echt tot haar door. Het bleef bij één geldige poging, de 4 kilo zware kogel landde na 19,37 meter. De Canadese Sarah Mitton won het goud met een afstand van 20,22. "Het was een slechte wedstrijd en ik ben alsnog vijfde van de wereld. Ik moet gewoon volhouden en dan komen die medailles vanzelf weer. Het is nu tijd om mentaal op te schonen en weer van nul te beginnen, want ik hoop deze zomer wel te pieken op de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
15 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
18 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
19 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
23 uur geleden