Kogelstootster Schilder mist zelfvertrouwen en zwicht onder druk
GLASGOW (ANP) - Jessica Schilder zwichtte bij de WK indooratletiek onder de druk van topfavoriete voor het goud bij het kogelstoten. Er kwam slechts één geldige poging uit haar krachtige armen en die was uiteindelijk nog goed voor de vijfde plaats. "Het is geen medaille, maar alsnog heb ik laten zien dat ik bij de top van de wereld hoor", sprak de atlete uit Volendam hoopvol na afloop in de catacomben van de Emirates Arena.
Schilder is nog altijd de regerend Europees kampioene. Ze behaalde ook al twee keer brons, op de WK van 2022 in Eugene (VS) en in datzelfde jaar ook op de WK indoor in Belgrado. Ze veroverde twee weken geleden de Nederlandse titel met een afstand van 20,31 meter, nog steeds de verste afstand van dit jaar in de wereld.
Die eerste plek op de wereldranglijst gaf onbewust veel druk, bekende ze. "Daar was ik gewoon niet blij mee, ik had ook niet veel zin in de wedstrijd. In mijn hoofd kon het alleen maar tegenvallen. Ik was onrustig en gespannen en dat verklaarde ook die veel ongeldige stoten. Ik had gehoopt dat er meer zou uitkomen, maar helaas."
Advies van concurrenten
Schilder is ervan overtuigd dat er wel veel meer inzit. "Die 20,31 was technisch niet eens een goede stoot, dus ik moet veel verder kunnen en daar ga ik hard aan werken. Samen met mijn trainer en mental coach, want ik heb meer zelfvertrouwen nodig. Ik ben bij zo'n wedstrijd altijd bang dat ik de slechtste ben."
De 24-jarige Volendamse was zo onzeker, dat ze tijdens de wedstrijd zelfs adviezen inwon bij haar concurrenten. "Gewoon om te vragen hoe zij dat doen, omgaan met die spanning. Die meiden zijn ouder, volwassener, die snappen het beter en weten het beter. Ik zeg altijd; zij zijn de moeders en ik ben het kind."
Mitton goudwinnares
De goedbedoelde adviezen drongen in Glasgow niet echt tot haar door. Het bleef bij één geldige poging, de 4 kilo zware kogel landde na 19,37 meter. De Canadese Sarah Mitton won het goud met een afstand van 20,22. "Het was een slechte wedstrijd en ik ben alsnog vijfde van de wereld. Ik moet gewoon volhouden en dan komen die medailles vanzelf weer. Het is nu tijd om mentaal op te schonen en weer van nul te beginnen, want ik hoop deze zomer wel te pieken op de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
11 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
14 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
19 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden