Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kogelstootster Schilder mist zelfvertrouwen en zwicht onder druk

Kogelstootster Schilder mist zelfvertrouwen en zwicht onder druk

GLASGOW (ANP) - Jessica Schilder zwichtte bij de WK indooratletiek onder de druk van topfavoriete voor het goud bij het kogelstoten. Er kwam slechts één geldige poging uit haar krachtige armen en die was uiteindelijk nog goed voor de vijfde plaats. "Het is geen medaille, maar alsnog heb ik laten zien dat ik bij de top van de wereld hoor", sprak de atlete uit Volendam hoopvol na afloop in de catacomben van de Emirates Arena.

Schilder is nog altijd de regerend Europees kampioene. Ze behaalde ook al twee keer brons, op de WK van 2022 in Eugene (VS) en in datzelfde jaar ook op de WK indoor in Belgrado. Ze veroverde twee weken geleden de Nederlandse titel met een afstand van 20,31 meter, nog steeds de verste afstand van dit jaar in de wereld.

Die eerste plek op de wereldranglijst gaf onbewust veel druk, bekende ze. "Daar was ik gewoon niet blij mee, ik had ook niet veel zin in de wedstrijd. In mijn hoofd kon het alleen maar tegenvallen. Ik was onrustig en gespannen en dat verklaarde ook die veel ongeldige stoten. Ik had gehoopt dat er meer zou uitkomen, maar helaas."

Advies van concurrenten

Schilder is ervan overtuigd dat er wel veel meer inzit. "Die 20,31 was technisch niet eens een goede stoot, dus ik moet veel verder kunnen en daar ga ik hard aan werken. Samen met mijn trainer en mental coach, want ik heb meer zelfvertrouwen nodig. Ik ben bij zo'n wedstrijd altijd bang dat ik de slechtste ben."

De 24-jarige Volendamse was zo onzeker, dat ze tijdens de wedstrijd zelfs adviezen inwon bij haar concurrenten. "Gewoon om te vragen hoe zij dat doen, omgaan met die spanning. Die meiden zijn ouder, volwassener, die snappen het beter en weten het beter. Ik zeg altijd; zij zijn de moeders en ik ben het kind."

Mitton goudwinnares

De goedbedoelde adviezen drongen in Glasgow niet echt tot haar door. Het bleef bij één geldige poging, de 4 kilo zware kogel landde na 19,37 meter. De Canadese Sarah Mitton won het goud met een afstand van 20,22. "Het was een slechte wedstrijd en ik ben alsnog vijfde van de wereld. Ik moet gewoon volhouden en dan komen die medailles vanzelf weer. Het is nu tijd om mentaal op te schonen en weer van nul te beginnen, want ik hoop deze zomer wel te pieken op de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

4 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

4 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

7 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

8 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

10 uur geleden