Kogelstootster Schilder met persoonlijk record naar Tokio
TORUN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft zich bij de EK indoor in het Poolse Torun met een persoonlijk record verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio deze zomer. De 21-jarige Volendamse kwam tot een afstand van 18,69 meter. Dat betekende opnieuw een dik persoonlijk record en ruim boven de olympische limiet van 18,50 meter. Ze eindigde in de finale als vijfde.
Schilder plaatste zich donderdagavond met een afstand van 18,48 meter voor de finale. Dat was ook al een persoonlijk record. Vorige maand kwam ze op de NK indoor nog tot een afstand van 18,19 meter.
Na een foute poging en drie keer een afstand van net boven de 18 meter, stootte Schilder tot 18,69 meter. Haar laatste poging om nog verder te komen mislukte, maar de tranen van vreugde waren zichtbaar bij de atlete.
De titel ging naar de Portugese Auriol Dongmo, die tot een afstand van 19,34 meter kwam.
Meer uit Sport
KANSAS CITY (ANP) - Nigel de Jong respecteert de beslissing van bondscoach Ronald Koeman om afscheid te nemen van het Nederlands elftal. "Ronald heeft zich de afgelopen jaren met volledige overtuiging ingezet en een belangrijke bijdrage geleverd aan het Nederlands elftal", liet de directeur topvoetbal van de KNVB weten in een persbericht. "Namens de KNVB wil ik hem daarvoor zeer bedanken."
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman stopt als bondscoach van het Nederlands voetbalelftal. Dat heeft hij op Instagram gemeld. De wedstrijd tegen Marokko op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada was zijn laatste. De 63-jarige Koeman was bondscoach in 64 interlands.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams is bij haar rentree op Wimbledon in de eerste ronde uitgeschakeld. De Australische Maya Joint, nummer 87 van de wereld, was in drie sets te sterk voor de Amerikaanse 23-voudig grandslamwinnares: 6-3 6-7 (6) 6-3.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er voor het tweede jaar op rij niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van Wimbledon. De 29-jarige Haarlemmer verloor in vier sets van de Australiër James Duckworth: 4-6 6-4 5-7 4-6.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.
8 uur geleden