Kogelstootster Schilder met persoonlijk record naar Tokio
TORUN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft zich bij de EK indoor in het Poolse Torun met een persoonlijk record verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio deze zomer. De 21-jarige Volendamse kwam tot een afstand van 18,69 meter. Dat betekende opnieuw een dik persoonlijk record en ruim boven de olympische limiet van 18,50 meter. Ze eindigde in de finale als vijfde.
Schilder plaatste zich donderdagavond met een afstand van 18,48 meter voor de finale. Dat was ook al een persoonlijk record. Vorige maand kwam ze op de NK indoor nog tot een afstand van 18,19 meter.
Na een foute poging en drie keer een afstand van net boven de 18 meter, stootte Schilder tot 18,69 meter. Haar laatste poging om nog verder te komen mislukte, maar de tranen van vreugde waren zichtbaar bij de atlete.
De titel ging naar de Portugese Auriol Dongmo, die tot een afstand van 19,34 meter kwam.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
3 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geƫindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
11 uur geleden