Kogelstootster Schilder met persoonlijk record naar Tokio
TORUN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft zich bij de EK indoor in het Poolse Torun met een persoonlijk record verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio deze zomer. De 21-jarige Volendamse kwam tot een afstand van 18,69 meter. Dat betekende opnieuw een dik persoonlijk record en ruim boven de olympische limiet van 18,50 meter. Ze eindigde in de finale als vijfde.
Schilder plaatste zich donderdagavond met een afstand van 18,48 meter voor de finale. Dat was ook al een persoonlijk record. Vorige maand kwam ze op de NK indoor nog tot een afstand van 18,19 meter.
Na een foute poging en drie keer een afstand van net boven de 18 meter, stootte Schilder tot 18,69 meter. Haar laatste poging om nog verder te komen mislukte, maar de tranen van vreugde waren zichtbaar bij de atlete.
De titel ging naar de Portugese Auriol Dongmo, die tot een afstand van 19,34 meter kwam.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
15 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
16 uur geleden