Kogelslingeraar Comenentia uitgeschakeld na drie foute pogingen
EUGENE (ANP) - Denzel Comenentia heeft zich bij de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene niet geplaatst voor de finale van het kogelslingeren. De 26-jarige atleet uit Amsterdam, die traint en woont in de Verenigde Staten, stelde teleur in de kwalificaties met drie ongeldige pogingen.
Comenentia was de eerste Nederlander die in actie kwam op de WK in Hayward Field, het moderne atletiekstadion van Eugene (Oregon). De afgelopen Nederlandse kampioenschappen in Apeldoorn ging het ook al mis en kreeg hij de 7,26 kilo zware kogel in zijn drie pogingen niet op de juiste manier uit de kooi geslingerd. In Eugene mikte hij drie keer tegen het net van de kooi.
"Balen natuurlijk", zei hij kort na zijn wedstrijd. "Het liep technisch niet. Dat is een probleem waar ik aan moet werken. Iets gaat niet goed bij mijn eerste twee draaien. In de draai voel ik dan al dat een correctie nodig is, maar je kunt je poging niet afbreken en opnieuw beginnen, want je hebt maar 30 seconden."
Comenentia behoorde al niet tot de kandidaten voor een medaille. Zijn beste afstand van dit seizoen is 75,21 meter en daarmee staat hij niet heel hoog op de wereldranglijst. "Ik was als 24e geplaatst, dus ik had weinig last van wedstrijdspanning. Kogelslingeren is technisch een moeilijk onderdeel, ik heb meer tijd nodig om aan mijn techniek te werken. Van iedere internationale wedstrijd leer ik weer en dat neem ik mee naar de volgende wedstrijd."
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
8 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
32 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
55 minuten geleden