Kogelslingeraar Comenentia uitgeschakeld na drie foute pogingen
EUGENE (ANP) - Denzel Comenentia heeft zich bij de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene niet geplaatst voor de finale van het kogelslingeren. De 26-jarige atleet uit Amsterdam, die traint en woont in de Verenigde Staten, stelde teleur in de kwalificaties met drie ongeldige pogingen.
Comenentia was de eerste Nederlander die in actie kwam op de WK in Hayward Field, het moderne atletiekstadion van Eugene (Oregon). De afgelopen Nederlandse kampioenschappen in Apeldoorn ging het ook al mis en kreeg hij de 7,26 kilo zware kogel in zijn drie pogingen niet op de juiste manier uit de kooi geslingerd. In Eugene mikte hij drie keer tegen het net van de kooi.
"Balen natuurlijk", zei hij kort na zijn wedstrijd. "Het liep technisch niet. Dat is een probleem waar ik aan moet werken. Iets gaat niet goed bij mijn eerste twee draaien. In de draai voel ik dan al dat een correctie nodig is, maar je kunt je poging niet afbreken en opnieuw beginnen, want je hebt maar 30 seconden."
Comenentia behoorde al niet tot de kandidaten voor een medaille. Zijn beste afstand van dit seizoen is 75,21 meter en daarmee staat hij niet heel hoog op de wereldranglijst. "Ik was als 24e geplaatst, dus ik had weinig last van wedstrijdspanning. Kogelslingeren is technisch een moeilijk onderdeel, ik heb meer tijd nodig om aan mijn techniek te werken. Van iedere internationale wedstrijd leer ik weer en dat neem ik mee naar de volgende wedstrijd."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
27 minuten geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
2 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
2 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
3 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
7 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
20 uur geleden