Kogelhulzen gevonden in buurt dodelijk schietincident Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie doet onderzoek naar de vondst van kogelhulzen op de Herenoord in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Dat is niet ver van de Reyerdijk, de plek waar op 21 december een 63-jarige Rotterdammer werd neergeschoten. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie weet niet of er donderdagavond ook is geschoten. "We zijn met tientallen agenten afgegaan op een melding van een vondst van hulzen. We doen daar nu verder onderzoek of er een schietincident is geweest", zegt een politiewoordvoerder. Er zijn geen gewonden.
Eerder donderdag raakte in IJsselmonde een 81-jarige man ernstig gewond bij een schietincident. Hij ligt in een ziekenhuis. Het is onduidelijk hoe de man eraan toe is. Het was het derde schietincident in die omgeving in korte tijd. Op 28 december werd een 58-jarige man met schotwonden gevonden op het Roelantpad, een fietspad langs de A16 in de naastgelegen wijk Beverwaard. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie vermoedt dat een onbekende man betrokken is bij alle drie de schietincidenten. Van hem zijn meerdere foto's gepubliceerd op politie.nl. Het Openbaar Ministerie heeft een beloning van 30.000 euro uitgeloofd voor informatie die leidt tot de aanhouding van de verdachte.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
9 uur geleden