Kogelhulzen gevonden in buurt dodelijk schietincident Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie doet onderzoek naar de vondst van kogelhulzen op de Herenoord in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Dat is niet ver van de Reyerdijk, de plek waar op 21 december een 63-jarige Rotterdammer werd neergeschoten. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie weet niet of er donderdagavond ook is geschoten. "We zijn met tientallen agenten afgegaan op een melding van een vondst van hulzen. We doen daar nu verder onderzoek of er een schietincident is geweest", zegt een politiewoordvoerder. Er zijn geen gewonden.
Eerder donderdag raakte in IJsselmonde een 81-jarige man ernstig gewond bij een schietincident. Hij ligt in een ziekenhuis. Het is onduidelijk hoe de man eraan toe is. Het was het derde schietincident in die omgeving in korte tijd. Op 28 december werd een 58-jarige man met schotwonden gevonden op het Roelantpad, een fietspad langs de A16 in de naastgelegen wijk Beverwaard. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie vermoedt dat een onbekende man betrokken is bij alle drie de schietincidenten. Van hem zijn meerdere foto's gepubliceerd op politie.nl. Het Openbaar Ministerie heeft een beloning van 30.000 euro uitgeloofd voor informatie die leidt tot de aanhouding van de verdachte.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
5 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden