Kogelhulzen gevonden in buurt dodelijk schietincident Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie doet onderzoek naar de vondst van kogelhulzen op de Herenoord in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. Dat is niet ver van de Reyerdijk, de plek waar op 21 december een 63-jarige Rotterdammer werd neergeschoten. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie weet niet of er donderdagavond ook is geschoten. "We zijn met tientallen agenten afgegaan op een melding van een vondst van hulzen. We doen daar nu verder onderzoek of er een schietincident is geweest", zegt een politiewoordvoerder. Er zijn geen gewonden.
Eerder donderdag raakte in IJsselmonde een 81-jarige man ernstig gewond bij een schietincident. Hij ligt in een ziekenhuis. Het is onduidelijk hoe de man eraan toe is. Het was het derde schietincident in die omgeving in korte tijd. Op 28 december werd een 58-jarige man met schotwonden gevonden op het Roelantpad, een fietspad langs de A16 in de naastgelegen wijk Beverwaard. Hij overleed later in een ziekenhuis.
De politie vermoedt dat een onbekende man betrokken is bij alle drie de schietincidenten. Van hem zijn meerdere foto's gepubliceerd op politie.nl. Het Openbaar Ministerie heeft een beloning van 30.000 euro uitgeloofd voor informatie die leidt tot de aanhouding van de verdachte.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
50 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
5 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
7 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
9 uur geleden