Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koffieprijs op hoogste niveau in 40 jaar om wereldwijde schaarste

Koffieprijs op hoogste niveau in 40 jaar om wereldwijde schaarste

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koffieprijzen blijven in rap tempo stijgen en bereikten woensdag in New York het hoogste niveau in meer dan veertig jaar. Wereldwijde zorgen over de beschikbaarheid liggen hieraan ten grondslag, wat de kans vergroot dat consumenten straks nog meer moeten neertellen voor koffie.

Arabicakoffiebonen, populair voor speciale koffies zoals espresso, stegen met meer dan 3 procent en bereikten het hoogste niveau sinds 1977. Dit jaar zijn de prijzen al met bijna 70 procent gestegen.

Een ernstige droogte eerder dit jaar in Brazilië heeft tot grote zorgen geleid over de koffieoogst. In Vietnam, de andere wereldwijde koploper in de koffieproductie, leidde droogte tijdens de groeiperiode en hevige regenval tijdens de oogst tot extra problemen. Deze omstandigheden drijven de prijzen verder op, wat cafés en koffiebranders met hogere kosten confronteert. Die kosten zullen waarschijnlijk worden doorberekend aan de consument.

Winstmarges

Koffieleveranciers verhogen prijzen en schrappen kortingen om hun winstmarges te beschermen. Nestlé, de grootste koffiemaker ter wereld, kondigde in november aan de prijzen te verhogen en verpakkingen te verkleinen om de duurdere bonen te compenseren.

Ook de koffiesoort robusta, die doorgaans goedkoper is dan arabica, heeft dit jaar een enorme prijsstijging doorgemaakt. Op de Londense koffiemarkt steeg de prijs van robusta dit jaar met 85 procent.

Meer uit Financieel

Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

1 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

2 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

2 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

4 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

4 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

4 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

5 uur geleden