Koffie, thee en suikervrij stuwen omzet Coca-Cola
ATLANTA (ANP/RTR) - Coca-Cola heeft het afgelopen kwartaal goede zaken gedaan, geholpen door de populariteit van suikervrije drankjes, koffie en thee. De opbrengsten stegen in het slotkwartaal van 2019 met 16 procent tot 9,1 miljard dollar.
De opbrengsten van de frisdrankreus werden ook vooruitgeholpen door prijsstijgingen die de onderneming heeft doorgevoerd en overnames. Zo werd onder meer zuivelmerk Fairlife overgenomen. Bij de suikervrije drankjes was andermaal sprake van dubbelcijferige groei. De nettowinst steeg naar ruim 2 miljard dollar. Dat was in het slotkwartaal een jaar eerder 870 miljoen dollar.
Voor dit jaar rekent Coca-Cola op een omzetgroei op eigen kracht van circa 5 procent. Onder meer van smoothie-merk Innocent wordt verdere groei voorzien. Verder ontvouwt Coca-Cola meer plannen om zijn verpakkingen te verduurzamen. Daarvoor worden onder meer in de Verenigde Staten als in Europa de nodige kosten gemaakt, ook op het gebied van hergebruik van verpakkingen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
9 uur geleden