Koeweit heeft een nieuwe emir
KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft een nieuwe emir. De 83-jarige kroonprins sjeik Nawaf al-Ahmad Al-Sabah legde woensdag zijn ambtseed af. Hij is een halfbroer van de onlangs overleden oude leider van het land sjeik Sabah al-Sabah.
Nawaf werd beëdigd tijdens een sessie van de Nationale Vergadering. Hij beloofde zich in te zetten voor welvaart en stabiliteit. De nieuwe emir heeft anders dan zijn halfbroer niet dezelfde decennialange ervaring als bemiddelaar op het internationale politieke speelveld. Hij nam al waar voor Sabah sinds juli. Hiervoor was hij minister van Defensie en Binnenlandse Zaken. Nawaf zal zich nu waarschijnlijk richten op binnenlandse zaken, zoals het kiezen van een kroonprins.
Dinsdag overleed leider sjeik Sabah op 91-jarige leeftijd in een ziekenhuis in de Verenigde Staten. Zijn lichaam komt woensdag aan in Koeweit-stad. In het land is een nationale periode van rouw van 40 dagen begonnen. Vanwege het coronavirus wordt Sabah in kleine kring begraven.
De overleden Sabah was ruim veertig jaar minister van Buitenlandse Zaken en gold als een doorgewinterde diplomaat. Hij probeerde de plooien glad te strijken tussen strijdende Golfstaten en herstelde banden met voormalig vijand Irak na de val van Saddam Hoessein, die in augustus 1990 Koeweit was binnengevallen. Hij onderhield sterke banden met de VS en Groot-Brittannië.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.
5 minuten geledenLYMAN (ANP) - Oekraïne zegt 250 Russische militairen gevangen te hebben genomen nadat zij zich hadden overgegeven, melden Ukrainska Pravda en The Kyiv Independent. Volgens de Oekraïense krijgsmacht lagen de Russen nog te slapen toen de Oekraïners de aanval inzetten.
15 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft de onschendbaarheid van premier Péter Magyar en twee oud-ministers ingetrokken. Daardoor kan een strafrechtelijk onderzoek naar ze worden ingesteld. Magyar, wiens partij een ruime meerderheid heeft in het parlement, vroeg zelf om zijn onschendbaarheid in te trekken. Hij zegt dat de beschuldigingen tegen hem neerkomen op "politieke karaktermoord" en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.
17 minuten geledenABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse oud-president François Hollande overweegt om mee te doen aan de presidentsverkiezingen van volgend jaar. Hij zegt tegen de Italiaanse krant La Repubblica nog geen besluit te hebben genomen, maar alleen te willen deelnemen als hij ook denkt te kunnen winnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie bij de Verenigde Naties in New York heeft geen plannen voor onderhandelingen met de Verenigde Staten. Dat schrijft het Iraanse persbureau IRNA, dat zich baseerde op een bron.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft geen plannen om wapens te verkopen aan China. Dat wordt vanuit het Witte Huis benadrukt nadat de Amerikaanse ambassadeur in China zich daarover had uitgesproken, berichten de kranten The Wall Street Journal en The New York Times.
2 uur geleden