
Koeweit heeft een nieuwe emir
KOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft een nieuwe emir. De 83-jarige kroonprins sjeik Nawaf al-Ahmad Al-Sabah legde woensdag zijn ambtseed af. Hij is een halfbroer van de onlangs overleden oude leider van het land sjeik Sabah al-Sabah.
Nawaf werd beëdigd tijdens een sessie van de Nationale Vergadering. Hij beloofde zich in te zetten voor welvaart en stabiliteit. De nieuwe emir heeft anders dan zijn halfbroer niet dezelfde decennialange ervaring als bemiddelaar op het internationale politieke speelveld. Hij nam al waar voor Sabah sinds juli. Hiervoor was hij minister van Defensie en Binnenlandse Zaken. Nawaf zal zich nu waarschijnlijk richten op binnenlandse zaken, zoals het kiezen van een kroonprins.
Dinsdag overleed leider sjeik Sabah op 91-jarige leeftijd in een ziekenhuis in de Verenigde Staten. Zijn lichaam komt woensdag aan in Koeweit-stad. In het land is een nationale periode van rouw van 40 dagen begonnen. Vanwege het coronavirus wordt Sabah in kleine kring begraven.
De overleden Sabah was ruim veertig jaar minister van Buitenlandse Zaken en gold als een doorgewinterde diplomaat. Hij probeerde de plooien glad te strijken tussen strijdende Golfstaten en herstelde banden met voormalig vijand Irak na de val van Saddam Hoessein, die in augustus 1990 Koeweit was binnengevallen. Hij onderhield sterke banden met de VS en Groot-Brittannië.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Een grote Russische droneaanval trof dinsdagochtend verschillende wijken van de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Hierbij raakte een appartementencomplex beschadigd en raakten elf mensen gewond, aldus stadsambtenaren. Ook kwam een Amerikaanse burger om bij de nachtelijke aanval, meldde burgemeester Vitali Klitsjko dinsdagochtend.
22 minuten geledenKANANASKIS (ANP/AFP) - De leiders van de zeven grootste economieën ter wereld die maandag de top van de G7 in Canada bijwoonden hebben een gezamenlijke verklaring uitgebracht, waarin ze oproepen tot "de-escalatie" ten aanzien van Iran. Ook benadrukten ze in de verklaring dat Israël het recht heeft zich te verdedigen in de escalerende crisis in het Midden-Oosten.
26 minuten geledenKANANASKIS (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump keert maandagavond vroegtijdig terug naar Washington vanaf de G7-top in Canada, om zich te richten op vele "belangrijke zaken", aldus Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. Leavitt zei dat er veel bereikt was tijdens de top, maar dat de gebeurtenissen in het Midden-Oosten ervoor zorgen dat de president terug moet keren naar Washington.
2 uur geledenKANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag de bewoners van Teheran opgeroepen onmiddellijk te vertrekken. Ook herhaalde hij dat Iran een nucleaire deal met de Verenigde Staten had moeten sluiten.
5 uur geledenHAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.
10 uur geleden