Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

De bekende Dow Jonesindex eindigde de sessie met een verlies van 0,4 procent op 46.021,43 punten. De brede S&P 500 verloor 0,3 procent tot 6606,49 punten en techbeurs Nasdaq verloor datzelfde percentage op 22.090,69 punten. Daarnaast liet de prijs van Amerikaanse olie op de markt aan het einde van de handelsdag een lichte daling zien. Brentolie werd nog maar iets duurder waar eerder op de dag sprake was van een veel sterkere prijstoename.

"De markt zoekt naar een uitweg, de markt zoekt naar een staakt-het-vuren", verklaarde Bank of America-strateeg Michael Hartnett in een interview op Bloomberg TV. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei donderdag ook dat Iran niet langer in staat is om uranium te verrijken of ballistische raketten te maken. Dat wordt volgens Michael O'Rourke, kenner bij de firma JonesTrading, eveneens als een teken van progressie gezien.

Rentebeleid

Volgens andere analisten waren Amerikaanse beleggers donderdag toch ook vooral met hun hoofd bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Die liet de rente woensdag zoals verwacht ongemoeid. Maar er zijn wel zorgen dat de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie kan aanwakkeren. De Europese Centrale Bank (ECB) besloot donderdag ook om niet te tornen aan de rente. De beleidsmakers vonden het nog te vroeg voor bijvoorbeeld een renteverhoging. Het verhogen van de leenkosten zou kunnen helpen om de inflatie te beteugelen.

Micron Technology leverde bijna 4 procent aan beurswaarde in nadat de kwartaalprognose van de geheugenchipmaker beleggers niet wist te imponeren. Tesla zakte ruim 3 procent nadat Amerikaanse autoriteiten hun onderzoek naar 3,2 miljoen Tesla-voertuigen met Full Self-Driving-rijhulpsystemen uitbreidden om zorgen dat het systeem mogelijk niet in staat is bestuurders te detecteren of te waarschuwen bij slecht zicht.

Verder ging Boeing ruim 2 procent omlaag. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat Boeing waarschijnlijk een kleinere rol krijgt in de plannen voor reizen naar de maan van ruimtevaartorganisatie NASA. SpaceX, het raketbedrijf van Elon Musk, zou juist een grote rol krijgen bij het naar de maan brengen van astronauten.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

9 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

2 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

4 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

5 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

5 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden