Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersverliezen Signify en Prosus houden winst AEX beperkt

Koersverliezen Signify en Prosus houden winst AEX beperkt

AMSTERDAM (ANP) - Flinke koersverliezen voor verlichtingsbedrijf Signify en techinvesteerder Prosus hielden vrijdag de winst van de AEX-index op het Damrak beperkt. Signify werd bijna 9 procent lager gezet na publicatie van de kwartaalresultaten. Het bedrijf verlaagde daarbij zijn verwachting voor de winstmarge dit jaar vanwege de aanhoudende verstoring in de toeleveringsketens en de hogere energiekosten. Prosus kampte met zware koersverliezen in de Chinese techsector en verloor 3,8 procent.

Air France-KLM (plus 5 procent) behoorde wel tot de winnaars. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie wist voor het eerst sinds de coronacrisis weer winst te boeken ondanks de personeelstekorten op luchthavens en bij de luchtvaartmaatschappijen zelf.

De markten verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de inflatie en de economie van de eurozone. Het leven in het eurogebied werd in juli gemiddeld 8,9 procent duurder door de hoge prijzen voor energie en levens- en genotmiddelen. De inflatie kwam daarmee uit op een nieuw record. Ondanks de tegenwind van de hoge inflatie groeide de economie van de eurozone in het tweede kwartaal met 0,7 procent. Dat was sterker dan verwacht.

Hoofdindex

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent in de plus op 726,04 punten. De MidKap klom 1,9 procent tot 954,40 punten. Frankfurt en Londen wonnen tot 0,9 procent. De hoofdindex in Parijs steeg 1,5 procent. De Franse bank BNP Paribas en automaker Renault stegen bijna 4 procent dankzij goed ontvangen resultaten.

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway ging aan kop in de AEX met een plus van 5 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield volgde met een winst van 4,8 procent. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stegen tot 1,6 procent ondanks tegenvallende resultaten van de Amerikaanse chipfabrikant Intel. iPhonemaker Apple kwam daarentegen met meevallende cijfers.

MidKap

In de MidKap stegen roestvrijstaalmaker Aperam en vastgoedbedrijf WDP ruim 5 procent na goed ontvangen kwartaalberichten. Basic-Fit zakte 1,4 procent. De fitnessketen zag het aantal leden weer flink groeien, maar waarschuwde wel dat het resultaat dit jaar iets lager uitvalt dan eerder gedacht. De fabrikant van elektrische bussen Ebusco klom 8,8 procent dankzij een opdracht in Spanje. Bouwer Heijmans, die ook met cijfers kwam, won 5 procent.

De euro was 1,0195 dollar waard, tegen 1,0158 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 98,54 dollar. Brentolie steeg 2,2 procent in prijs tot 109,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

2 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

7 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

9 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

14 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

1 dag geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden