Koersval Boeing op Wall Street door incident met vliegtuig
NEW YORK (ANP) - Boeing was maandag een flinke verliezer op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Beleggers op Wall Street schrokken van het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Het toestel slaagde erin veilig terug te keren naar de luchthaven in Portland. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA beval 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden die hetzelfde deurpaneel hebben.
Boeing werd daarop 8 procent lager gezet in New York. Het gaat om de grootste ingreep voor een 737 MAX sinds toestellen van dat type na twee vliegtuigcrashes wereldwijd lange tijd uit luchtruimen werden geweerd. Daarna moest Boeing technische aanpassingen doorvoeren. Die kwestie kostte het concern vele miljarden dollars.
De algehele stemming op Wall Street was wel positief in afwachting van de kwartaalresultaten van verschillende grote Amerikaanse banken later deze week. De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 37.683,01 punten. De brede S&P 500 klom 1,4 procent tot 4763,54 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 14.843,77 punten.
Overname
Biotechnoloog Cytokinetics was een stijger met een winst van ruim 15 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is het Zwitserse farmacieconcern Novartis in vergevorderde gesprekken verwikkeld met Cytokinetics over een overname. Mogelijk kan de deal deze week al beklonken worden. Er zou meer dan 10 miljard dollar mee gemoeid zijn.
De koers van Harpoon Therapeutics schoot zelfs 112 procent omhoog. Het farmabedrijf wordt voor 680 miljoen dollar overgenomen door Merck. Sectorgenoot Axonics (plus 21 procent) stond ook in de belangstelling vanwege een overname van 3,7 miljard dollar door Boston Scientific. Verder wordt Ambryx Biopharma (plus 102 procent) overgenomen door Johnson & Johnson voor 2 miljard dollar.
De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,8 procent tot 71,03 dollar en Brentolie werd 3 procent goedkoper op 76,42 dollar per vat. Saudi-Arabië maakte bekend zijn verkoopprijzen voor ruwe olie voor de Aziatische markt te verlagen. De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0978 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook bleef het bedrijf optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden. Nvidia steeg ruim 4 procent.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Bedrijfsconflicten zoals het geschil bij de Chinees-Nederlandse chipproducent Nexperia moeten intern opgelost worden door middel van dialoog en overleg. Dat zei de Chinese handelsminister Wang Wentao in een videogesprek met zijn Britse collega Peter Kyle. Wang zegt dat China bij de Nederlandse regering aandringt om bedrijven aan te moedigen deze koers te volgen.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten zijn er in september 119.000 banen bijgekomen, meldt het Amerikaanse statistiekbureau van het ministerie van Arbeid in het uitgestelde banenrapport. Dat is fors meer dan de 51.000 banen die kenners volgens persbureau Bloomberg hadden verwacht.
59 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Unilever overweegt een aantal Britse voedingsmerken te verkopen, waaronder broodbeleg Marmite en mosterdmerk Colman's. Dat meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. Ook zou het Britse was- en levensmiddelenconcern overwegen Bovril van de hand te doen, een rundvleesextract waarmee je bouillon kunt maken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verwacht de samenwerking met een aantal flexwerkers op de afdeling die financiële criminaliteit zoals witwassen opspoort te beëindigen. Het is nog onduidelijk hoeveel uitzendkrachten en medewerkers van detacheerders weg moeten. Volgens de bank gaat het om een "relatief kleine groep".
1 uur geledenOSS (ANP) - Het Franse Jacky Perrenot wil het Nederlandse transportbedrijf Vos Logistics overnemen. De stap is onderdeel van een internationaal groeiplan van de Franse transport- en logistiekonderneming. Hoeveel geld met de overname gemoeid is, werd niet bekendgemaakt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Schoenenmerk Dr. Martens verplaatst de productie van een deel van zijn schoenen van Laos naar Vietnam, om de impact van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump te verzachten. Ook is het Britse bedrijf, dat bekendstaat om de hoge laarzen met dikke zolen, van plan de prijzen van sommige van zijn schoenen vanaf volgend jaar te verhogen.
3 uur geleden