Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersval Boeing op Wall Street door incident met vliegtuig

Koersval Boeing op Wall Street door incident met vliegtuig

NEW YORK (ANP) - Boeing was maandag een flinke verliezer op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Beleggers op Wall Street schrokken van het incident met een Boeing 737 MAX. Bij een passagiersvliegtuig van Alaska Airlines liet afgelopen vrijdag een deurpaneel los na het opstijgen. Het toestel slaagde erin veilig terug te keren naar de luchthaven in Portland. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA beval 171 737 MAX 9-vliegtuigen aan de grond te houden die hetzelfde deurpaneel hebben.

Boeing werd daarop 8 procent lager gezet in New York. Het gaat om de grootste ingreep voor een 737 MAX sinds toestellen van dat type na twee vliegtuigcrashes wereldwijd lange tijd uit luchtruimen werden geweerd. Daarna moest Boeing technische aanpassingen doorvoeren. Die kwestie kostte het concern vele miljarden dollars.

De algehele stemming op Wall Street was wel positief in afwachting van de kwartaalresultaten van verschillende grote Amerikaanse banken later deze week. De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 37.683,01 punten. De brede S&P 500 klom 1,4 procent tot 4763,54 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 2,2 procent tot 14.843,77 punten.

Overname

Biotechnoloog Cytokinetics was een stijger met een winst van ruim 15 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is het Zwitserse farmacieconcern Novartis in vergevorderde gesprekken verwikkeld met Cytokinetics over een overname. Mogelijk kan de deal deze week al beklonken worden. Er zou meer dan 10 miljard dollar mee gemoeid zijn.

De koers van Harpoon Therapeutics schoot zelfs 112 procent omhoog. Het farmabedrijf wordt voor 680 miljoen dollar overgenomen door Merck. Sectorgenoot Axonics (plus 21 procent) stond ook in de belangstelling vanwege een overname van 3,7 miljard dollar door Boston Scientific. Verder wordt Ambryx Biopharma (plus 102 procent) overgenomen door Johnson & Johnson voor 2 miljard dollar.

De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 3,8 procent tot 71,03 dollar en Brentolie werd 3 procent goedkoper op 76,42 dollar per vat. Saudi-Arabië maakte bekend zijn verkoopprijzen voor ruwe olie voor de Aziatische markt te verlagen. De euro was 1,0956 dollar waard, tegen 1,0978 dollar bij het slot van de beurshandel in Europa.

Meer uit Financieel

Consumentenbond dreigt met juridische stappen tegen telemarketeer

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.

4 minuten geleden
Bloomberg: eerste olie uit Venezuela komt naar Europa

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.

7 minuten geleden
Enquête: Knot meest waarschijnlijke opvolger van Lagarde bij ECB

FRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.

8 minuten geleden
Rabobank beperkt mogelijkheden voor aflossingsvrije hypotheek

UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.

44 minuten geleden
Vertrouwen van consumenten verslechtert in januari

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.

1 uur geleden
Bestaande koopwoningen 8,6 procent duurder in 2025

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

1 uur geleden
Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

1 uur geleden