Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong truckmaker Nikola op voorzichtig Wall Street

Koerssprong truckmaker Nikola op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nikola maakte donderdag een koerssprong op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bedrijf is gestart met de productie van zijn elektrische vrachtwagens in een fabriek in Arizona en stuurden het aandeel ruim 14 procent hoger. De stemming op Wall Street was voorzichtig positief na de verliesbeurt een dag eerder.

Beleggers hielden vooral de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne in de gaten. De Amerikaanse president Joe Biden is donderdag in Europa voor vergaderingen van de NAVO, de G7 en de Europese Unie, die in het teken staan van het conflict. De Verenigde Staten en westerse bondgenoten kondigden daarbij een nieuwe ronde van sancties aan tegen Rusland.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 34.384,77 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent tot 4.466,88 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,3 procent tot 13.956,82 punten.

Uber

Voorbeurs werd bekendgemaakt dat het aantal wekelijkse aanvragen van werkloosheidsuitkeringen in de VS is gezakt tot het laagste niveau sinds 1969. Daarnaast bleek dat de orders voor duurzame goederen vorige maand sterker dan verwacht zijn gedaald.

Uber steeg 4,5 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde dat het bedrijf een deal heeft gesloten om alle taxi's in de stad New York op te nemen in zijn app. De samenwerking biedt mogelijk een oplossing voor het chauffeurstekort waar Uber mee kampt.

Spotify

Spotify klom 3,5 procent. De streamingdienst heeft een overeenkomst gesloten met Google om zijn eigen betaalsysteem aan te bieden in de appwinkel van Google. Volgens Google gaat het om een test. De grote techbedrijven Google en Apple liggen al enige tijd onder vuur omdat ze appmakers dwingen om alleen gebruik te maken van hun eigen betaalsystemen. Alphabet, het moederbedrijf van Google, won 0,4 procent.

Philip Morris International won 0,5 procent. De sigarettenfabrikant verklaarde te werken aan een ordelijk vertrek uit Rusland. Het land was in 2021 goed voor zo'n 6 procent van de omzet van de eigenaar van sigarettenmerk Marlboro.

Logitech

KB Home zakte 6 procent na tegenvallende resultaten van de huizenbouwer. Logitech dikte bijna 5 procent aan. De maker van toetsenborden, muizen, luidsprekers en webcams kreeg een koopadvies van Bank of America.

De euro was 1,0978 dollar waard, tegen 1,1014 dollar een dag eerder. De olieprijzen vielen terug, na een forse stijging op woensdag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent goedkoper op 113,94 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 120,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

6 minuten geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

24 minuten geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

2 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

2 uur geleden
Brussel zet in op bio-economie om import fossiel te verminderen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer inzetten op biologische grondstoffen van eigen bodem om de afhankelijkheid van de import van producten die van fossiele brandstoffen zijn gemaakt te verminderen. Dat stelt de Europese Commissie voor in een plan over de zogenoemde bio-economie dat donderdag is gepresenteerd.

2 uur geleden
Curator bekijkt overnameopties failliet zonne-energiebedrijf Soly

GRONINGEN (ANP) - Meerdere bedrijven hebben zich bij de curatoren van het failliete Soly gemeld met interesse in het zonne-energiebedrijf. Dat meldt curator Pieter Lettinga, die laat weten dat de curatoren met de zeer geïnteresseerde partijen de komende tijd om tafel gaan. Dan wordt onderzocht wat de mogelijkheden zijn voor een eventuele overname van alle of een deel van de activiteiten van het Groningse bedrijf.

3 uur geleden
EU wil met nieuwe betaalregels consumenten beter beschermen

BRUSSEL (ANP/DPA) - Consumenten in de Europese Unie worden in de toekomst beter beschermd tegen fraude en verborgen kosten bij betalingen. Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-landen zijn donderdag overeengekomen de bestaande wetgeving bij te werken en aan te vullen. Beide partijen moeten de overeenkomst nog wel formeel goedkeuren voordat de nieuwe betaalregels in werking treden.

4 uur geleden