Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Tesla op Wall Street, sentiment positief

Koerssprong Tesla op Wall Street, sentiment positief

NEW YORK (ANP) - Tesla was woensdag op de aandelenbeurzen van New York een opvallende stijger. De maker van elektrische auto's won 7,5 procent aan beurswaarde. Topman Elon Musk van Tesla verkocht nog eens een groot deel van zijn aandelen. Hij stelde daarbij dat hij zijn beoogde doel om 10 procent van zijn stukken in de markt te zetten te hebben bereikt.

Musk heeft de voorbije weken in totaal zo'n 13,5 miljoen aandelen Tesla verkocht. Hij hield op 6 november een Twitter-enquête met de vraag of hij 10 procent van zijn belang in de automaker moest verkopen. Verder werd bekend dat de autoriteiten in de VS onderzoek gaan doen naar de gamefunctie die is ingebouwd in Tesla's. Tijdens het rijden zou op het touchscreen direct naast de bestuurder gespeeld kunnen worden, waarmee de kans op ongelukken groter is.

De beurshandel in New York bleef verder in het teken staan van de opmars van de omikronvariant. De coronavrees ebde gedurende de sessie wel iets weg. De Dow-Jonesindex sloot met een winst van 0,7 procent op 35.753,89 punten. De brede S&P 500 sloot 1 procent hoger op 4696,56 punten en techgraadmeter Nasdaq won 1,2 procent tot 15.521,89 punten.

Biden

President Joe Biden verklaarde eerder deze week dat de Verenigde Staten voorbereid zijn op de snel oprukkende coronavariant. Ook deed hij een dringend beroep op de enorme groep ongevaccineerden om alsnog een prik te halen. Op macro-economisch vlak bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal iets sterker is gegroeid dan eerder gedacht.

McDonald's steeg 0,2 procent. Japanners kunnen vanaf vrijdag een week lang alleen nog maar een kleine portie frites bestellen bij McDonald's. Vanwege toeleveringsproblemen zijn er weinig aardappelen voorhanden in Japan en ziet de fastfoodketen zich gedwongen deze maatregel te nemen.

Caterpillar

De producent van bouwmachines Caterpillar won bijna 2 procent dankzij een adviesverhoging. De Chinese webwinkel Alibaba kampte daarentegen met een adviesverlaging en zakte ruim 4 procent. Verkoper van tweedehands auto's CarMax leverde krap 7 procent aan beurswaarde in ondanks beter dan verwachte resultaten.

De euro was 1,1335 dollar waard, tegen 1,1325 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent meer op 72,94 dollar. Brentolie werd 2,1 procent duurder op 75,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Frankrijk wil dat verkoopsites 'gestolen' spullen verwijderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.

1 uur geleden
AEX-index beperkt verlies op negatieve Europese beursdag

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.

2 uur geleden
Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

3 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn doet aangifte om cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".

3 uur geleden
EU breidt regels gevaarlijke stoffen uit om bescherming personeel

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.

4 uur geleden
Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

4 uur geleden
Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

6 uur geleden