Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Tesla op Wall Street na sterke winstcijfers

Koerssprong Tesla op Wall Street na sterke winstcijfers

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla maakte donderdag een koerssprong van ruim 15 procent op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's verkocht in het afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt het bedrijf in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de forse koersdalingen een dag eerder. Dankzij de stevige koerswinst van Tesla noteerde de brede S&P 500-index 0,2 procent hoger op 5808 punten en klom techgraadmeter Nasdaq 0,5 procent tot 18.368 punten. Woensdag zakte de Nasdaq nog 1,6 procent door grote koersverliezen van grote techbedrijven als Nvidia, Meta en Apple. De Dow-Jonesindex bleef achter en noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.430 punten.

Boeing zakte 2,7 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten heeft tegen een nieuw loonbod gestemd. Daardoor gaan de stakingen bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil, omdat werknemers en de vliegtuigbouwer het niet eens worden. Woensdag liet Boeing al weten mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.

Southwest Airlines zag de kwartaalwinst minder hard dalen dan gevreesd. De luchtvaartmaatschappij liet ook weten een akkoord te hebben bereikt met de activistische aandeelhouder Elliott om onder meer zes nieuwe bestuursleden te benoemen. In ruil daarvoor mag topman Bob Jordan aanblijven. Het aandeel verloor wel meer dan 3 procent.

UPS werd ruim 8 procent hoger gezet. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Topvrouw Carol Tomé verklaarde dat het bedrijf na een lastige periode van achttien maanden weer is teruggekeerd naar groei. Harley-Davidson daalde 1,5 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

2 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

4 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

6 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

8 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

22 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden