Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Tesla op Wall Street na sterke winstcijfers

Koerssprong Tesla op Wall Street na sterke winstcijfers

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla maakte donderdag een koerssprong van ruim 15 procent op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's verkocht in het afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt het bedrijf in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.

De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de forse koersdalingen een dag eerder. Dankzij de stevige koerswinst van Tesla noteerde de brede S&P 500-index 0,2 procent hoger op 5808 punten en klom techgraadmeter Nasdaq 0,5 procent tot 18.368 punten. Woensdag zakte de Nasdaq nog 1,6 procent door grote koersverliezen van grote techbedrijven als Nvidia, Meta en Apple. De Dow-Jonesindex bleef achter en noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.430 punten.

Boeing zakte 2,7 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten heeft tegen een nieuw loonbod gestemd. Daardoor gaan de stakingen bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil, omdat werknemers en de vliegtuigbouwer het niet eens worden. Woensdag liet Boeing al weten mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.

Southwest Airlines zag de kwartaalwinst minder hard dalen dan gevreesd. De luchtvaartmaatschappij liet ook weten een akkoord te hebben bereikt met de activistische aandeelhouder Elliott om onder meer zes nieuwe bestuursleden te benoemen. In ruil daarvoor mag topman Bob Jordan aanblijven. Het aandeel verloor wel meer dan 3 procent.

UPS werd ruim 8 procent hoger gezet. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Topvrouw Carol Tomé verklaarde dat het bedrijf na een lastige periode van achttien maanden weer is teruggekeerd naar groei. Harley-Davidson daalde 1,5 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.

Meer uit Financieel

Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

1 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

2 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

3 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

3 uur geleden
Trump: India gaat olie kopen uit Venezuela in plaats van Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.

5 uur geleden
Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

22 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

23 uur geleden