Koerssprong Tesla op Wall Street na sterke winstcijfers
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Tesla maakte donderdag een koerssprong van ruim 15 procent op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's verkocht in het afgelopen kwartaal meer auto's en verlaagde de kosten per afgeleverde wagen aanzienlijk. Daarnaast verdiende Tesla veel aan de verkoop van emissierechten die het bedrijf verdient door schonere auto's op de weg te zetten. De nettowinst viel daardoor hoger uit dan verwacht. Ook denkt het bedrijf in de eerste helft van volgend jaar goedkopere modellen op de markt te brengen. Topman Elon Musk verwacht daarnaast volgend jaar 20 tot 30 procent meer auto's af te leveren.
De algehele stemming op Wall Street was wisselend, na de forse koersdalingen een dag eerder. Dankzij de stevige koerswinst van Tesla noteerde de brede S&P 500-index 0,2 procent hoger op 5808 punten en klom techgraadmeter Nasdaq 0,5 procent tot 18.368 punten. Woensdag zakte de Nasdaq nog 1,6 procent door grote koersverliezen van grote techbedrijven als Nvidia, Meta en Apple. De Dow-Jonesindex bleef achter en noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 42.430 punten.
Boeing zakte 2,7 procent. Een meerderheid van de 33.000 stakende Boeing-medewerkers in de Verenigde Staten heeft tegen een nieuw loonbod gestemd. Daardoor gaan de stakingen bij Boeing-fabrieken in de regio Seattle de komende tijd door. Al weken ligt de productie in de fabrieken stil, omdat werknemers en de vliegtuigbouwer het niet eens worden. Woensdag liet Boeing al weten mede door de stakingen het grootste kwartaalverlies te hebben geleden sinds de coronacrisis.
Southwest Airlines zag de kwartaalwinst minder hard dalen dan gevreesd. De luchtvaartmaatschappij liet ook weten een akkoord te hebben bereikt met de activistische aandeelhouder Elliott om onder meer zes nieuwe bestuursleden te benoemen. In ruil daarvoor mag topman Bob Jordan aanblijven. Het aandeel verloor wel meer dan 3 procent.
UPS werd ruim 8 procent hoger gezet. De pakketbezorger presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Topvrouw Carol Tomé verklaarde dat het bedrijf na een lastige periode van achttien maanden weer is teruggekeerd naar groei. Harley-Davidson daalde 1,5 procent. De fabrikant verkocht afgelopen kwartaal minder motoren en verlaagde de omzet- en winstverwachting voor het hele jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
56 minuten geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriële productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
20 uur geleden