Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong techinvesteerder Prosus zet AEX op kleine winst

Koerssprong techinvesteerder Prosus zet AEX op kleine winst

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging woensdag licht vooruit, mede dankzij een koerssprong van Prosus. De techinvesteerder profiteerde van positief nieuws uit de techsector in China, waarin het bedrijf via internetconcern Tencent een groot belang heeft. De algehele stemming op de Europese beurzen was overwegend negatief. Op de aandelenmarkten wordt vooral gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) dat donderdag naar buiten komt.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,2 procent in de plus op 710,55 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1016,29 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,6 procent.

Prosus dikte ruim 8 procent aan na een flinke koerssprong van Tencent op de beurs in Hongkong. Daar werd enthousiast gereageerd op het bericht dat gamesbedrijven weer een voorraad nieuwe mobiele en onlinespellen op de markt mogen brengen. De chipbedrijven Besi en ASML wonnen op hun beurt tot zo'n 3 procent. 's Werelds grootste chipfabrikant, TSMC, heeft namelijk nieuwe omzetverwachtingen naar buiten gebracht en die wijzen op een toenemende vraag naar elektronica in de wereld. TSMC is een belangrijke toeleverancier van iPhone-maker Apple en een grote klant van chipmachinefabrikant ASML.

Just Eat Takeaway

Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway behoorde ook tot de kopgroep met een plus van 3,8 procent. Staalconcern ArcelorMittal en verzekeraar NN Group sloten de rij met minnen tot 1,8 procent.

In de MidKap zakte Vopak 2,7 procent. Het tankopslagbedrijf dat ook terminals heeft in de haven van Rotterdam liet tijdens een beleggersdag weten komende jaren fors te investeren in duurzaamheid en installaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

Credit Suisse

Credit Suisse zakte 5 procent in Zürich. De door schandalen geplaagde Zwitserse bank verwacht in het tweede kwartaal opnieuw een verlies te lijden. In Madrid klom modeconcern Inditex 4 procent. Het Spaanse bedrijf achter merken als Zara, Stradivarius en Massimo Dutti wist zijn winst juist met wel 80 procent op te voeren. Kindred Group steeg verder bijna 9 procent in Stockholm. Het bedrijf achter onder andere Unibet heeft toestemming gekregen om kansspelen en sportweddenschappen aan te bieden in Nederland.

Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 120,65 dollar. Brentolie steeg 0,9 procent in prijs tot 121,63 dollar per vat. De euro was 1,0697 dollar waard, tegen 1,0694 dollar bij het slot van de Europese beurzen op dinsdag.

Meer uit Financieel

Redersorganisatie bezorgd over lot opvarenden in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - Een internationale redersorganisatie maakt zich zorgen om het lot van duizenden opvarenden van zeeschepen die vastzitten in de Perzische Golf. Nu de blokkade van de Straat van Hormuz voortduurt, dreigen tekorten aan drinkwater en brandstof, waarschuwt de International Chamber of Shipping (ICS) tegenover persbureau AFP.

48 minuten geleden
Wall Street eindigt licht hoger terwijl Iranoorlog voortwoedt

\NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten gesloten. In het Midden-Oosten zijn nog altijd geen tekenen van de-escalatie in de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Olieprijzen liepen verder op, maar in beperkte mate.

1 uur geleden
Bloomberg: Unilever overweegt afsplitsing voedingsmiddelentak

LONDEN (ANP) - Unilever overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Gesprekken daarover zouden zich nog in een vroege fase bevinden. Het bedrijf achter merken als Knorr, Calvé en Hellmann's onderzoekt al langer hoe het zijn merkenportfolio kan verkleinen en kijkt daarbij nadrukkelijk naar voedingsmerken.

3 uur geleden
Britse minister pleit voor warmere band met EU

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk is bereid om zich aan veel marktregelgeving van de Europese Unie te conformeren als dat goed is voor de economische groei, zei de Britse minister van Financiën Rachel Reeves. "Als de economische voordelen groter zijn dan de kosten, is het de moeite waard om die afweging te maken", zei ze in een speech in Londen.

3 uur geleden
Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

4 uur geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

4 uur geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

4 uur geleden