Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong softwarebedrijf Oracle op afwachtend Wall Street

Koerssprong softwarebedrijf Oracle op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Oracle maakte dinsdag een koerssprong van dik 10 procent op de aandelenbeurzen in New York, die voorzichtig opveerden na de verkoopgolf een dag eerder. Beleggers reageerden verheugd op de kwartaalresultaten van het softwareconcern, die afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht dankzij een sterke vraag naar zijn clouddiensten.

De aandacht gaat echter vooral uit naar de Federal Reserve, die dinsdag is begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank harder moet gaan ingrijpen om de inflatie te bestrijden zorgden de afgelopen twee handelsdagen al voor zware verliezen op de beurzen. Marktpartijen verwachten dat de Fed woensdag de rente met 0,75 procentpunt gaat verhogen, terwijl eerder werd gerekend op een rentestap van 0,5 procentpunt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent op 30.546 punten. De S&P 500 0,4 procent tot 3763 punten. De brede index zakte maandag 3,9 procent tot het laagste niveau sinds januari vorig jaar. Techgraadmeter Nasdaq 0,7 procent tot 10.883 punten, na de koersval van 4,7 procent een dag eerder.

Twitter

Twitter won 4,2 procent. Elon Musk gaat deze week voor het eerst in gesprek met medewerkers van het socialemediabedrijf, dat hij in april besloot over te nemen voor 44 miljard dollar. Twittermedewerkers maken zich zorgen om de overname door de topman van de fabrikant van elektrische auto's Tesla, die publiekelijk veel kritiek heeft geuit op het bedrijf.

Alphabet steeg 0,5 procent. Dochterbedrijf Google is volgens persbureau Reuters bereid om andere bedrijven advertenties te laten verkopen op videodienst YouTube. Met de stap zou Google een boete van de Europese Commissie wegens machtsmisbruik willen voorkomen.

Cryptofondsen

De cryptofondsen bleven in de belangstelling staan door de problemen in de sector en de aanhoudende waardedaling van cryptomunten. Bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, zakte tot onder de 22.000 dollar en bereikte daarmee het laagste niveau in anderhalf jaar tijd. Cryptobeurs Coinbase zakte 3,3 procent na een adviesverlaging door JPMorgan. Maandag verloor Coinbase al ruim 11 procent.

Continental Resources steeg 15 procent. Voorzitter Harold Hamm en zijn familie hebben een bod gedaan op de olie- en gasproducent en willen het bedrijf van de beurs halen.

De euro was 1,0447 dollar waard, tegen 1,0431 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 122,77 dollar. Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 124,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bloomberg: nieuw onderzoek door EU naar Google over advertenties

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.

24 minuten geleden
Von der Leyen dreigt met kopgroep voor Spaar- en Investeringsunie

RIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.

26 minuten geleden
AEX-index hard omlaag, Adyen en Magnum kelderen na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.

1 uur geleden
Grand'Italia wordt mogelijk overgenomen door Frans bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.

2 uur geleden
Cisco zakt op Wall Street na tegenvallende vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Cisco Systems behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht dankzij de sterke vraag naar producten voor infrastructuurprojecten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). De vooruitzichten voor de omzet en winst in het huidige kwartaal vielen echter tegen. Het aandeel werd 7 procent lager gezet en raakte daarmee een groot deel van de jaarwinst kwijt.

3 uur geleden
VEH: netcongestie groot risico voor nieuwbouw en energietransitie

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.

5 uur geleden
Staking bij Lufthansa raakt 100.000 reizigers

BERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.

6 uur geleden