Koerssprong softwarebedrijf Oracle op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Oracle maakte dinsdag een koerssprong van dik 10 procent op de aandelenbeurzen in New York, die voorzichtig opveerden na de verkoopgolf een dag eerder. Beleggers reageerden verheugd op de kwartaalresultaten van het softwareconcern, die afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht dankzij een sterke vraag naar zijn clouddiensten.
De aandacht gaat echter vooral uit naar de Federal Reserve, die dinsdag is begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank harder moet gaan ingrijpen om de inflatie te bestrijden zorgden de afgelopen twee handelsdagen al voor zware verliezen op de beurzen. Marktpartijen verwachten dat de Fed woensdag de rente met 0,75 procentpunt gaat verhogen, terwijl eerder werd gerekend op een rentestap van 0,5 procentpunt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent op 30.546 punten. De S&P 500 0,4 procent tot 3763 punten. De brede index zakte maandag 3,9 procent tot het laagste niveau sinds januari vorig jaar. Techgraadmeter Nasdaq 0,7 procent tot 10.883 punten, na de koersval van 4,7 procent een dag eerder.
Twitter won 4,2 procent. Elon Musk gaat deze week voor het eerst in gesprek met medewerkers van het socialemediabedrijf, dat hij in april besloot over te nemen voor 44 miljard dollar. Twittermedewerkers maken zich zorgen om de overname door de topman van de fabrikant van elektrische auto's Tesla, die publiekelijk veel kritiek heeft geuit op het bedrijf.
Alphabet steeg 0,5 procent. Dochterbedrijf Google is volgens persbureau Reuters bereid om andere bedrijven advertenties te laten verkopen op videodienst YouTube. Met de stap zou Google een boete van de Europese Commissie wegens machtsmisbruik willen voorkomen.
Cryptofondsen
De cryptofondsen bleven in de belangstelling staan door de problemen in de sector en de aanhoudende waardedaling van cryptomunten. Bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, zakte tot onder de 22.000 dollar en bereikte daarmee het laagste niveau in anderhalf jaar tijd. Cryptobeurs Coinbase zakte 3,3 procent na een adviesverlaging door JPMorgan. Maandag verloor Coinbase al ruim 11 procent.
Continental Resources steeg 15 procent. Voorzitter Harold Hamm en zijn familie hebben een bod gedaan op de olie- en gasproducent en willen het bedrijf van de beurs halen.
De euro was 1,0447 dollar waard, tegen 1,0431 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 122,77 dollar. Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 124,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
9 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
11 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
11 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden