Koerssprong softwarebedrijf Oracle op afwachtend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Oracle maakte dinsdag een koerssprong van dik 10 procent op de aandelenbeurzen in New York, die voorzichtig opveerden na de verkoopgolf een dag eerder. Beleggers reageerden verheugd op de kwartaalresultaten van het softwareconcern, die afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht dankzij een sterke vraag naar zijn clouddiensten.
De aandacht gaat echter vooral uit naar de Federal Reserve, die dinsdag is begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. De vrees dat de Amerikaanse centrale bank harder moet gaan ingrijpen om de inflatie te bestrijden zorgden de afgelopen twee handelsdagen al voor zware verliezen op de beurzen. Marktpartijen verwachten dat de Fed woensdag de rente met 0,75 procentpunt gaat verhogen, terwijl eerder werd gerekend op een rentestap van 0,5 procentpunt.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent op 30.546 punten. De S&P 500 0,4 procent tot 3763 punten. De brede index zakte maandag 3,9 procent tot het laagste niveau sinds januari vorig jaar. Techgraadmeter Nasdaq 0,7 procent tot 10.883 punten, na de koersval van 4,7 procent een dag eerder.
Twitter won 4,2 procent. Elon Musk gaat deze week voor het eerst in gesprek met medewerkers van het socialemediabedrijf, dat hij in april besloot over te nemen voor 44 miljard dollar. Twittermedewerkers maken zich zorgen om de overname door de topman van de fabrikant van elektrische auto's Tesla, die publiekelijk veel kritiek heeft geuit op het bedrijf.
Alphabet steeg 0,5 procent. Dochterbedrijf Google is volgens persbureau Reuters bereid om andere bedrijven advertenties te laten verkopen op videodienst YouTube. Met de stap zou Google een boete van de Europese Commissie wegens machtsmisbruik willen voorkomen.
Cryptofondsen
De cryptofondsen bleven in de belangstelling staan door de problemen in de sector en de aanhoudende waardedaling van cryptomunten. Bitcoin, de grootste digitale munt ter wereld, zakte tot onder de 22.000 dollar en bereikte daarmee het laagste niveau in anderhalf jaar tijd. Cryptobeurs Coinbase zakte 3,3 procent na een adviesverlaging door JPMorgan. Maandag verloor Coinbase al ruim 11 procent.
Continental Resources steeg 15 procent. Voorzitter Harold Hamm en zijn familie hebben een bod gedaan op de olie- en gasproducent en willen het bedrijf van de beurs halen.
De euro was 1,0447 dollar waard, tegen 1,0431 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,5 procent meer op 122,77 dollar. Brentolie werd ook 1,6 procent duurder, op 124,06 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.
7 uur geleden