Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong SoftBank helpt Nikkei vooruit

Koerssprong SoftBank helpt Nikkei vooruit

TOKIO (ANP) - De effectenbeurs in Japan is maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. Zwaargewicht SoftBank was in trek dankzij een grote overnamedeal van de Japanse techinvesteerder. Daarnaast werd uitgekeken naar de uitslag van de verkiezing door de regeringspartij van Japan van de opvolger van premier Shinzo Abe. De andere beursgraadmeters in de Aziatische regio gingen eveneens vooruit.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,7 procent hoger op 23.559,30 punten. SoftBank dikte 9 procent aan. Het Japanse technologieconcern verkoopt de Britse chipontwerper ARM Holdings aan de Amerikaanse producent van chips en grafische kaarten Nvidia. Met een prijskaartje van maximaal 40 miljard dollar is het een van de grootste overnames in de chipsector ooit.

De huidige kabinetssecretaris Yoshihide Suga zal naar verwachting later op de dag door de Japanse Liberaal-Democratische Partij (LDP) worden verkozen tot de nieuwe partijleider en opvolger van premier Shinzo Abe, die om gezondheidsredenen aftreedt. Suga, de rechterhand van Abe, heeft al aangegeven het beleid van zijn voorganger voort te zetten. Op macro-economisch vlak bleek daarnaast dat de productie in de omvangrijke Japanse industrie in juli met 8,7 procent op maandbasis is toegenomen. Dat was sterker dan de stijging van 8 procent die eerder werd gemeld.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,7 procent. De Kospi in Seoul won 1,2 procent en de Australische All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent. De Australische investeringsbank Macquarie Group zakte bijna 5 procent na een winstdaling van 35 procent in de eerste jaarhelft.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

3 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

3 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

5 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

12 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

18 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

18 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

18 uur geleden