Koerssprong socialemediabedrijf Trump op Wall Street na aanslag
NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging maandag hard omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd 30 procent meer waard. Beleggers lijken alvast voor te sorteren op een overwinning van Trump bij de aanstaande Amerikaanse presidentsverkiezingen, die in november worden gehouden.
Trump, die namens de Republikeinen kandidaat is voor de presidentsverkiezingen, raakte afgelopen weekend bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst. Volgens marktanalisten maakt Trump door de aanslag een grotere kans om weer president te worden. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 40.201 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5634 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 18.470 punten.
Bitcoin
Cryptobedrijven gingen omhoog dankzij een stevige opmars van bitcoin. Trump staat bekend als een voorstander van cryptovaluta en heeft de cryptosector steeds meer omarmd in een poging kiezers te winnen. Coinbase, Riot Platforms en Marathon Digital stegen tot 9 procent.
Wapenfabrikanten als Smith & Wesson Brands en Sturm Ruger wonnen tot 13 procent. Wapenmakers laten vaak een stijging zien na grote schietpartijen. Dat komt doordat de roep op meer controle op wapenbezit vaak leidt tot meer aankopen uit angst dat de beschikbaarheid van wapens beperkt wordt. Ook heeft de wapenlobby NRA, die Trump steunt, na de aanslag opgeroepen dat alle Amerikanen en vooral presidentskandidaten zwaarder bewapend moeten worden.
Goldman Sachs
Goldman Sachs klom 1,2 procent. De Amerikaanse zakenbank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo kwamen vrijdag al met resultaten, die niet erg goed werden ontvangen. Dinsdag staan de kwartaalcijfers van Morgan Stanley en Bank of America op het programma.
Alphabet ging 0,9 procent vooruit. Het moederbedrijf van Google is volgens bronnen in gesprek om cybersecurity-start-up Wiz over te nemen. Met de aankoop is mogelijk 23 miljard dollar gemoeid, waarmee het de grootste overname ooit zou worden voor het techconcern.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Braziliƫ vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.
9 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
9 uur geleden