Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong socialemediabedrijf Trump op Wall Street na aanslag

Koerssprong socialemediabedrijf Trump op Wall Street na aanslag

NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van oud-president Donald Trump ging maandag hard omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Trump Media & Technology Group, dat grotendeels in handen is van Trump en waar het sociale netwerk Truth Social onder valt, werd 30 procent meer waard. Beleggers lijken alvast voor te sorteren op een overwinning van Trump bij de aanstaande Amerikaanse presidentsverkiezingen, die in november worden gehouden.

Trump, die namens de Republikeinen kandidaat is voor de presidentsverkiezingen, raakte afgelopen weekend bij een schietpartij gewond aan zijn oor tijdens een verkiezingsbijeenkomst. Volgens marktanalisten maakt Trump door de aanslag een grotere kans om weer president te worden. Ze verwachten onder Trump een strenger handelsbeleid, minder regelgeving voor bedrijven en soepelere klimaatregels.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 40.201 punten. De brede S&P 500-index won 0,3 procent tot 5634 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,4 procent tot 18.470 punten.

Bitcoin

Cryptobedrijven gingen omhoog dankzij een stevige opmars van bitcoin. Trump staat bekend als een voorstander van cryptovaluta en heeft de cryptosector steeds meer omarmd in een poging kiezers te winnen. Coinbase, Riot Platforms en Marathon Digital stegen tot 9 procent.

Wapenfabrikanten als Smith & Wesson Brands en Sturm Ruger wonnen tot 13 procent. Wapenmakers laten vaak een stijging zien na grote schietpartijen. Dat komt doordat de roep op meer controle op wapenbezit vaak leidt tot meer aankopen uit angst dat de beschikbaarheid van wapens beperkt wordt. Ook heeft de wapenlobby NRA, die Trump steunt, na de aanslag opgeroepen dat alle Amerikanen en vooral presidentskandidaten zwaarder bewapend moeten worden.

Goldman Sachs

Goldman Sachs klom 1,2 procent. De Amerikaanse zakenbank boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. De grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo kwamen vrijdag al met resultaten, die niet erg goed werden ontvangen. Dinsdag staan de kwartaalcijfers van Morgan Stanley en Bank of America op het programma.

Alphabet ging 0,9 procent vooruit. Het moederbedrijf van Google is volgens bronnen in gesprek om cybersecurity-start-up Wiz over te nemen. Met de aankoop is mogelijk 23 miljard dollar gemoeid, waarmee het de grootste overname ooit zou worden voor het techconcern.

Meer uit Financieel

Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

2 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

3 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

5 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

6 uur geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

8 uur geleden
Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

21 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

22 uur geleden