Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Snap op Wall Street na aankondiging reorganisatie

Koerssprong Snap op Wall Street na aankondiging reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Snap was woensdag op Wall Street een opvallende winnaar. De onderneming achter de populaire app Snapchat kondigde een grootscheepse reorganisatie aan. Daarbij verliest een op de vijf medewerkers zijn baan. Beleggers konden die ingreep wel waarderen. Het aandeel Snap steeg bijna 9 procent.

Snap waarschuwde recent nog dat bedrijven hun budgetten voor advertenties verlagen, vanwege algehele economische onzekerheid. Daardoor bleef de omzetgroei met 8 procent ver achter bij de aanvankelijke aannames. Het bedrijf ziet ook twee belangrijke leidinggevenden vertrekken naar streamingdienst Netflix.

HP

Computermaker HP behoorde tot de grootste dalers in New York. HP raakte bijna 8 procent kwijt na tegenvallende omzet in het afgelopen kwartaal. HP heeft net als andere verkopers van elektronica last van de hoge inflatie, waardoor consumenten minder geld uitgeven aan laptops, computers en beeldschermen.

Beleggers verwerkten ook nog nieuwe gegevens over de arbeidsmarkt. Volgens salarisstrookverwerker ADP zijn er in het Amerikaanse bedrijfsleven in augustus minder banen bijgekomen in vergelijking met een maand eerder. Cijfers over de werkgelegenheid spelen een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Een sterke arbeidsmarkt geeft de Fed meer ruimte om de rente stevig te verhogen in de strijd tegen inflatie.

De graadmeters op Wall Street sloten op de laatste dag van augustus weer met verlies. De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager, op 31.510,43 punten. De brede S&P 500 zakte 0,8 procent tot 3955,00 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent tot 11.816,20 punten.

Bed Bath & Beyond grote daler

Bed Bath & Beyond zag dik 21 procent aan beurswaarde verdampen na een update van zijn strategie. De geplaagde verkoper van huishoudelijke artikelen liet weten een lening te hebben gekregen van kredietverstrekker Sixth Street Partners. Ook wil het bedrijf een aantal vestigingen sluiten en werknemers ontslaan. Beleggers schrokken vooral van het nieuws dat het bedrijf een niet nader genoemd aantal nieuwe aandelen wil uitgeven om geld op te halen.

Verder verloor chipfonds Qualcomm 1,6 procent. De Britse chipontwikkelaar Arm klaagt zijn Amerikaanse branchegenoot aan vanwege contractbreuk en inbreuk op handelsmerken.

De olieprijzen zakten verder weg. Een vat Amerikaanse olie werd 2,9 procent goedkoper op 89,00 dollar per vat. Brentolie kostte 2,8 procent minder op 96,49 dollar. De euro was bij de slotbel 1,0047 dollar waard.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

3 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

3 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

4 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

5 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

6 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

7 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.

8 uur geleden