Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Signify werd vrijdag ruim 12 procent meer waard op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen, door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges, een maatstaf voor de winstgevendheid, echter verder herstellen.

De resultaten van Air France-KLM vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers. De luchtvaartcombinatie beleefde deze zomer wel zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent.

In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

AEX en MidKap

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 720,01 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 770,10 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden 0,1 procent. Parijs zakte 1 procent door een fors koersverlies van Sanofi.

De Nederlandse chipbedrijven ASML en ASMI lieten kleine plussen zien, dankzij goed ontvangen cijfers van chipmaker Intel. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 2 procent. De chiptoeleverancier won donderdag echter 13 procent na sterke kwartaalresultaten.

GeoJunxion en Renewi

GeoJunxion steeg 19 procent. De kaartenspecialist verkoopt al zijn activiteiten aan Road Runner, dat in handen is van twee aandeelhouders van het bedrijf. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

Renewi won 1 procent. De afvalverwerker kelderde een dag eerder bijna 17 procent na de afwijzing van een verhoogd overnamebod van de Australische investeringsbank Macquarie op het bedrijf.

Sanofi en NatWest

In Parijs ging Sanofi 13 procent onderuit. De Franse farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins. NatWest kelderde 16 procent in Londen na tegenvallende resultaten van de Britse bank.

De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 84,58 dollar. Brentolie werd ook 1,7 procent duurder, op 89,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

6 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

7 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

7 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

10 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

11 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

22 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden