Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Signify werd vrijdag ruim 12 procent meer waard op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen, door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges, een maatstaf voor de winstgevendheid, echter verder herstellen.

De resultaten van Air France-KLM vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers. De luchtvaartcombinatie beleefde deze zomer wel zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent.

In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

AEX en MidKap

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 720,01 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 770,10 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden 0,1 procent. Parijs zakte 1 procent door een fors koersverlies van Sanofi.

De Nederlandse chipbedrijven ASML en ASMI lieten kleine plussen zien, dankzij goed ontvangen cijfers van chipmaker Intel. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 2 procent. De chiptoeleverancier won donderdag echter 13 procent na sterke kwartaalresultaten.

GeoJunxion en Renewi

GeoJunxion steeg 19 procent. De kaartenspecialist verkoopt al zijn activiteiten aan Road Runner, dat in handen is van twee aandeelhouders van het bedrijf. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

Renewi won 1 procent. De afvalverwerker kelderde een dag eerder bijna 17 procent na de afwijzing van een verhoogd overnamebod van de Australische investeringsbank Macquarie op het bedrijf.

Sanofi en NatWest

In Parijs ging Sanofi 13 procent onderuit. De Franse farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins. NatWest kelderde 16 procent in Londen na tegenvallende resultaten van de Britse bank.

De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 84,58 dollar. Brentolie werd ook 1,7 procent duurder, op 89,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

2 uur geleden
Ledenparlement FNV naar Hoge Raad in verzet tegen hervorming

UTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.

5 uur geleden
Staalmaker Aperam hard omhoog op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.

6 uur geleden
Ahold Delhaize spant arbitragezaak tegen Servië aan om marges

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.

7 uur geleden
Amazon onderuit op Wall Street na forse AI-investeringen

NEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.

8 uur geleden
Philip Morris boekt recordomzet ondanks verkoopdaling sigaretten

STAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.

9 uur geleden
Reisbranche: boekingen naar VS tijdens WK voetbal lopen achter

SCHIPHOL (ANP) - De boekingen bij reisorganisaties naar de Verenigde Staten voor komende zomer lopen achter, meldt reisbrancheorganisatie ANVR. In juni en juli organiseert het land het WK voetbal samen met Canada en Mexico. Er zijn al langer berichten dat de VS minder gewild zijn als reisbestemming.

10 uur geleden