Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Signify werd vrijdag ruim 12 procent meer waard op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen, door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges, een maatstaf voor de winstgevendheid, echter verder herstellen.

De resultaten van Air France-KLM vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers. De luchtvaartcombinatie beleefde deze zomer wel zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent.

In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.

AEX en MidKap

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 720,01 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 770,10 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden 0,1 procent. Parijs zakte 1 procent door een fors koersverlies van Sanofi.

De Nederlandse chipbedrijven ASML en ASMI lieten kleine plussen zien, dankzij goed ontvangen cijfers van chipmaker Intel. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 2 procent. De chiptoeleverancier won donderdag echter 13 procent na sterke kwartaalresultaten.

GeoJunxion en Renewi

GeoJunxion steeg 19 procent. De kaartenspecialist verkoopt al zijn activiteiten aan Road Runner, dat in handen is van twee aandeelhouders van het bedrijf. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.

Renewi won 1 procent. De afvalverwerker kelderde een dag eerder bijna 17 procent na de afwijzing van een verhoogd overnamebod van de Australische investeringsbank Macquarie op het bedrijf.

Sanofi en NatWest

In Parijs ging Sanofi 13 procent onderuit. De Franse farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins. NatWest kelderde 16 procent in Londen na tegenvallende resultaten van de Britse bank.

De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 84,58 dollar. Brentolie werd ook 1,7 procent duurder, op 89,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

15 minuten geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

39 minuten geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

1 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

3 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

3 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

4 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

5 uur geleden