Koerssprong Signify op beurs, Air France-KLM zakt na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Signify werd vrijdag ruim 12 procent meer waard op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met dalende verkopen, door de aanhoudende zwakke Chinese markt. Volgens topman Eric Rondolat zag Signify de brutomarges, een maatstaf voor de winstgevendheid, echter verder herstellen.
De resultaten van Air France-KLM vielen daarentegen niet in de smaak bij beleggers. De luchtvaartcombinatie beleefde deze zomer wel zijn beste kwartaal ooit en wist de nettowinst ruimschoots te verdubbelen. Topman Ben Smith sprak van een "solide kwartaal". Het aandeel was desondanks de grootste daler in de MidKap, met een verlies van 7 procent.
In de AEX-index stond Universal Music Group (UMG) onderaan met een min van 7 procent. Het muzieklabel verdiende afgelopen kwartaal goed aan artiesten als Taylor Swift en de Koreaanse jongensband SEVENTEEN. De omzet uit muziekdownloads ging wel omlaag. Dat gold ook voor de opbrengsten van muzieklicenties.
AEX en MidKap
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 720,01 punten. De MidKap klom 0,5 procent tot 770,10 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden 0,1 procent. Parijs zakte 1 procent door een fors koersverlies van Sanofi.
De Nederlandse chipbedrijven ASML en ASMI lieten kleine plussen zien, dankzij goed ontvangen cijfers van chipmaker Intel. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 2 procent. De chiptoeleverancier won donderdag echter 13 procent na sterke kwartaalresultaten.
GeoJunxion en Renewi
GeoJunxion steeg 19 procent. De kaartenspecialist verkoopt al zijn activiteiten aan Road Runner, dat in handen is van twee aandeelhouders van het bedrijf. De aandelen worden verkocht voor 1,10 euro per stuk. De deal heeft een waarde van zo'n 4,7 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal GeoJunxion van de Amsterdamse beurs verdwijnen.
Renewi won 1 procent. De afvalverwerker kelderde een dag eerder bijna 17 procent na de afwijzing van een verhoogd overnamebod van de Australische investeringsbank Macquarie op het bedrijf.
Sanofi en NatWest
In Parijs ging Sanofi 13 procent onderuit. De Franse farmaceut liet in zijn kwartaalbericht weten zijn divisie voor consumentengezondheid te willen afsplitsen en zich te richten op medicijnen en vaccins. NatWest kelderde 16 procent in Londen na tegenvallende resultaten van de Britse bank.
De euro was 1,0559 dollar waard, tegen 1,0532 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 84,58 dollar. Brentolie werd ook 1,7 procent duurder, op 89,38 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
6 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.
10 uur geleden