Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong RoodMicrotec op Damrak na bod op chipbedrijf

Koerssprong RoodMicrotec op Damrak na bod op chipbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - RoodMicrotec maakte dinsdag een koerssprong van 28 procent op de Amsterdamse beurs. De toeleverancier voor de chipsector wordt overgenomen door zijn Italiaanse branchegenoot Microtest voor in totaal bijna 29 miljoen euro. Het bod van 0,35 euro per aandeel wordt gesteund door het bestuur van het bedrijf uit Zwolle en enkele grote aandeelhouders. De overname wordt naar verwachting in het vierde kwartaal afgerond en de beursnotering van RoodMicrotec in Amsterdam zal worden beëindigd.

Beleggers keken verder vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering en beleggers hopen dat de inflatie in de grootste economie ter wereld in mei voldoende is afgekoeld zodat de rente voorlopig niet verder verhoogd hoeft te worden. Dat zou goed nieuws zijn voor snelgroeiende chip- en techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentes.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 766,14 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 922,12 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Koopadvies

Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 4 procent. Branchegenoot Besi profiteerde daarbij van een koopadvies door investeringsbedrijf Redburn en klom 2,6 procent. Chipmachinemaker ASML kreeg er 1,9 procent bij. Informatieleverancier Wolters Kluwer en verzekeraar ASR waren de enige dalers met kleine minnen van 0,1 procent.

In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 2,6 procent. De maaltijdbezorger gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan bij zijn Amerikaanse tak Grubhub. Bovendien heeft Grubhub vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.

Obligatielening

Fastned won 0,4 procent. Het snellaadbedrijf heeft met een nieuwe financieringsronde, waarbij onder meer een obligatielening werd uitgegeven, in totaal ruim 24 miljoen euro opgehaald. Het geld zal worden gebruikt om het snellaadnetwerk in Europa uit te breiden.

De euro was 1,0787 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,33 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 72,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

1 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

2 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

2 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

2 uur geleden
Topman Air France-KLM: hogere winstmarge KLM is een must

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."

2 uur geleden
ACM wil dat tankstations verplicht data over brandstofprijs delen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.

3 uur geleden
EU-hof vernietigt uitspraak rond ongeldigheid KLM-coronasteun

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Hof van Justitie heeft een eerdere gerechtelijke uitspraak vernietigd waarin de goedkeuring van miljardensteun door de Nederlandse staat aan KLM tijdens de coronapandemie nietig was verklaard. KLM's rivaal Ryanair klaagde jarenlang over de steun, die volgens de Ierse budgetvlieger onrechtmatig was.

3 uur geleden