Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong RoodMicrotec op Damrak na bod op chipbedrijf

Koerssprong RoodMicrotec op Damrak na bod op chipbedrijf

AMSTERDAM (ANP) - RoodMicrotec maakte dinsdag een koerssprong van 28 procent op de Amsterdamse beurs. De toeleverancier voor de chipsector wordt overgenomen door zijn Italiaanse branchegenoot Microtest voor in totaal bijna 29 miljoen euro. Het bod van 0,35 euro per aandeel wordt gesteund door het bestuur van het bedrijf uit Zwolle en enkele grote aandeelhouders. De overname wordt naar verwachting in het vierde kwartaal afgerond en de beursnotering van RoodMicrotec in Amsterdam zal worden beëindigd.

Beleggers keken verder vooral uit naar het Amerikaanse inflatiecijfer, dat later op de dag naar buiten komt. Dat cijfer speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering en beleggers hopen dat de inflatie in de grootste economie ter wereld in mei voldoende is afgekoeld zodat de rente voorlopig niet verder verhoogd hoeft te worden. Dat zou goed nieuws zijn voor snelgroeiende chip- en techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentes.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 766,14 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 922,12 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,6 procent.

Koopadvies

Chipbedrijf ASMI was de sterkste stijger in de AEX, met een winst van 4 procent. Branchegenoot Besi profiteerde daarbij van een koopadvies door investeringsbedrijf Redburn en klom 2,6 procent. Chipmachinemaker ASML kreeg er 1,9 procent bij. Informatieleverancier Wolters Kluwer en verzekeraar ASR waren de enige dalers met kleine minnen van 0,1 procent.

In de MidKap steeg Just Eat Takeaway 2,6 procent. De maaltijdbezorger gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan bij zijn Amerikaanse tak Grubhub. Bovendien heeft Grubhub vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.

Obligatielening

Fastned won 0,4 procent. Het snellaadbedrijf heeft met een nieuwe financieringsronde, waarbij onder meer een obligatielening werd uitgegeven, in totaal ruim 24 miljoen euro opgehaald. Het geld zal worden gebruikt om het snellaadnetwerk in Europa uit te breiden.

De euro was 1,0787 dollar waard, tegen 1,0747 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 67,33 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 72,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw in het rood door onzekerheid over AI

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.

3 uur geleden
Vat Brentolie op hoogste prijsniveau sinds mei

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.

4 uur geleden
Brussel onderzoekt snelle importstop in strijd tegen China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.

4 uur geleden
AH: in ieder geval tot en met dinsdag geen bezorging boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.

7 uur geleden
AEX eindigt beursweek met nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.

7 uur geleden
ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over

DEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.

8 uur geleden
Tesla wint op Wall Street na onthulling vliegende sportwagen

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.

9 uur geleden