Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Rivian op Wall Street na deal met Volkswagen

Koerssprong Rivian op Wall Street na deal met Volkswagen

NEW YORK (ANP) - Rivian werd woensdag 32 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat Volkswagen gaat samenwerken met de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Het Duitse autoconcern investeert in eerste instantie 1 miljard dollar in Rivian om nieuwe technologie voor elektrische auto's te ontwikkelen. Op termijn kunnen de investeringen oplopen tot 5 miljard dollar. De investering is goed nieuws voor Rivian, dat al langere tijd verlies lijdt en eerder dit jaar nog honderden banen schrapte.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.007 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,2 procent tot 5457 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.697 punten. De techgraadmeter steeg dinsdag 1,2 procent, dankzij het koersherstel van het belangrijke AI-chipbedrijf Nvidia.

Nvidia zette het herstel niet voort en daalde 0,1 procent. Een dag eerder wist de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) 6,8 procent te winnen, waarmee het zware koersverlies van maandag deels werd goedgemaakt. Het aandeel Nvidia kwam vorige week onder verkoopdruk te staan, nadat het bedrijf kortstondig Microsoft inhaalde als waardevolste onderneming ter wereld en beleggers besloten winst te nemen.

Whirlpool in de plus

Whirlpool werd 14 procent meer waard. Volgens persbureau Reuters overweegt de Duitse technologiegroep Bosch een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparaten. Bosch zou met financiƫle adviseurs hebben gesproken over een mogelijke deal, maar volgens ingewijden is het nog niet zeker dat het bedrijf daadwerkelijk een bod zal doen.

Ook in de maaltijdbezorgingssector was sprake van overnamespeculatie. Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt. DoorDash verloor 0,6 procent in New York en Deliveroo steeg 3,2 procent in Londen.

Ook FedEx bij stijgers

FedEx maakte een koerssprong van 12,7 procent. De post- en pakketbezorger profiteerde van de eerder aangekondigde reorganisatie en kostenbesparingen en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het gehele boekjaar werden goed ontvangen. Daarnaast gaat het bedrijf voor 2,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

30 minuten geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

3 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

4 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

5 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

15 uur geleden