Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Rivian op Wall Street na deal met Volkswagen

Koerssprong Rivian op Wall Street na deal met Volkswagen

NEW YORK (ANP) - Rivian werd woensdag 32 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat Volkswagen gaat samenwerken met de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Het Duitse autoconcern investeert in eerste instantie 1 miljard dollar in Rivian om nieuwe technologie voor elektrische auto's te ontwikkelen. Op termijn kunnen de investeringen oplopen tot 5 miljard dollar. De investering is goed nieuws voor Rivian, dat al langere tijd verlies lijdt en eerder dit jaar nog honderden banen schrapte.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.007 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,2 procent tot 5457 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.697 punten. De techgraadmeter steeg dinsdag 1,2 procent, dankzij het koersherstel van het belangrijke AI-chipbedrijf Nvidia.

Nvidia zette het herstel niet voort en daalde 0,1 procent. Een dag eerder wist de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) 6,8 procent te winnen, waarmee het zware koersverlies van maandag deels werd goedgemaakt. Het aandeel Nvidia kwam vorige week onder verkoopdruk te staan, nadat het bedrijf kortstondig Microsoft inhaalde als waardevolste onderneming ter wereld en beleggers besloten winst te nemen.

Whirlpool in de plus

Whirlpool werd 14 procent meer waard. Volgens persbureau Reuters overweegt de Duitse technologiegroep Bosch een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparaten. Bosch zou met financiële adviseurs hebben gesproken over een mogelijke deal, maar volgens ingewijden is het nog niet zeker dat het bedrijf daadwerkelijk een bod zal doen.

Ook in de maaltijdbezorgingssector was sprake van overnamespeculatie. Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt. DoorDash verloor 0,6 procent in New York en Deliveroo steeg 3,2 procent in Londen.

Ook FedEx bij stijgers

FedEx maakte een koerssprong van 12,7 procent. De post- en pakketbezorger profiteerde van de eerder aangekondigde reorganisatie en kostenbesparingen en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het gehele boekjaar werden goed ontvangen. Daarnaast gaat het bedrijf voor 2,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Meer uit Financieel

Stichting begint rechtszaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting sleept Netflix voor de rechter om prijsverhogingen die de streamingdienst de afgelopen jaren heeft doorgevoerd voor lopende abonnementen. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat die onrechtmatig zijn en wil dat het bedrijf gedupeerde consumenten terugbetaalt.

27 minuten geleden
ECB laat rente ongemoeid ondanks hogere inflatie door Iranoorlog

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) vindt het nog niet nodig om in te grijpen vanwege de oplopende inflatie. De beleidsbepalers bij de centrale bank in Frankfurt besloten donderdag de rente in de eurozone opnieuw ongewijzigd te laten.

32 minuten geleden
Greenpeace beëindigt protest rond aandeelhoudersvergadering JBS

HAARLEMMERMEER (ANP) - Greenpeace heeft de actie rondom de aandeelhoudersvergadering van vleesverwerkingsbedrijf JBS beëindigd. Het is onduidelijk of de vergadering elders is voortgezet of op een later moment plaatsvindt.

50 minuten geleden
Reizigers Air France-KLM binnenkort nog duurder uit door oorlog

PARIJS (ANP) - Tickets van Air France-KLM zullen nog duurder worden door de hoge brandstofkosten als gevolg van de Iranoorlog. Toch kan het luchtvaartbedrijf niet alle extra kerosinekosten doorberekenen aan reizigers, omdat het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern dan te veel klanten verliest.

1 uur geleden
Europarlement: Brussel moet overname MediaMarkt onderzoeken

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.

2 uur geleden
Liter benzine kost voor het eerst ooit meer dan 2,60 euro

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.

2 uur geleden
Economische groei eurozone zwakt af in eerste maanden van 2026

LUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.

2 uur geleden