Koerssprong Rivian op Wall Street na deal met Volkswagen
NEW YORK (ANP) - Rivian werd woensdag 32 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat Volkswagen gaat samenwerken met de Amerikaanse elektrische autofabrikant. Het Duitse autoconcern investeert in eerste instantie 1 miljard dollar in Rivian om nieuwe technologie voor elektrische auto's te ontwikkelen. Op termijn kunnen de investeringen oplopen tot 5 miljard dollar. De investering is goed nieuws voor Rivian, dat al langere tijd verlies lijdt en eerder dit jaar nog honderden banen schrapte.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent lager op 39.007 punten. De brede S&P 500-index kromp 0,2 procent tot 5457 punten. De Nasdaq verloor 0,1 procent tot 17.697 punten. De techgraadmeter steeg dinsdag 1,2 procent, dankzij het koersherstel van het belangrijke AI-chipbedrijf Nvidia.
Nvidia zette het herstel niet voort en daalde 0,1 procent. Een dag eerder wist de verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) 6,8 procent te winnen, waarmee het zware koersverlies van maandag deels werd goedgemaakt. Het aandeel Nvidia kwam vorige week onder verkoopdruk te staan, nadat het bedrijf kortstondig Microsoft inhaalde als waardevolste onderneming ter wereld en beleggers besloten winst te nemen.
Whirlpool in de plus
Whirlpool werd 14 procent meer waard. Volgens persbureau Reuters overweegt de Duitse technologiegroep Bosch een bod uit te brengen op de Amerikaanse fabrikant van huishoudelijke apparaten. Bosch zou met financiële adviseurs hebben gesproken over een mogelijke deal, maar volgens ingewijden is het nog niet zeker dat het bedrijf daadwerkelijk een bod zal doen.
Ook in de maaltijdbezorgingssector was sprake van overnamespeculatie. Reuters meldde dat de Amerikaanse maaltijdbezorger DoorDash zijn Britse branchegenoot Deliveroo zou hebben benaderd over een overname. De partijen konden het volgens bronnen echter niet eens worden over de prijs en de gesprekken zijn gestaakt. DoorDash verloor 0,6 procent in New York en Deliveroo steeg 3,2 procent in Londen.
Ook FedEx bij stijgers
FedEx maakte een koerssprong van 12,7 procent. De post- en pakketbezorger profiteerde van de eerder aangekondigde reorganisatie en kostenbesparingen en presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het gehele boekjaar werden goed ontvangen. Daarnaast gaat het bedrijf voor 2,5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
8 uur geleden