Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Prosus op Damrak na herstel Chinese techsector

Koerssprong Prosus op Damrak na herstel Chinese techsector

AMSTERDAM (ANP) - Prosus maakte woensdag een flinke koerssprong op de Amsterdamse beurs na het stevige herstel in de Chinese techsector. De techinvesteerder stond de afgelopen dagen juist flink onder druk door de verkoopgolf bij techbedrijven in Hongkong, waaronder Tencent waarin Prosus een groot belang heeft.

Prosus dikte 18 procent aan en was daarmee veruit de sterkste stijger in de AEX. In Hongkong werd internet- en gamesconcern Tencent 23 procent meer waard en steeg de Hang Seng-index dik 9 procent. Ook de andere Chinese techbedrijven lieten forse koerswinsten zien nadat de Chinese vicepremier Liu He verklaarde dat de autoriteiten alles zullen doen om de aandelenmarkten in het land stabiel te houden en steun zullen blijven bieden aan buitenlandse beursnoteringen van Chinese bedrijven.

De Chinese techbedrijven gingen de afgelopen dagen juist in de uitverkoop door de zorgen over de strengere aanpak van de sector door Beijing en de vrees dat een aantal grote Chinese techbedrijven mogelijk hun beursnoteringen op Wall Street zullen verliezen.

Federal Reserve

Beleggers zijn verder vooral in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal de rente naar verwachting voor het eerst sinds 2018 gaan verhogen om de inflatie aan te pakken. Daarnaast worden de ontwikkelingen rond de Russische oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten gehouden, waarbij wordt gehoopt op enige vooruitgang in de onderhandelingen over een staakt-het-vuren.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 2,8 procent hoger op 695,59 punten. De MidKap klom 2,2 procent tot 1024,15 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 2,6 procent.

BAM

Naast Prosus stonden maaltijdbezorger Just Eat Takeaway, fintechbedrijf Adyen en chipbedrijf Besi in de kopgroep met plussen tot 6,9 procent. Verzekeraar NN Group won 4,7 procent na een koopadvies door Deutsche Bank. Olie- en gasconcern Shell en telecombedrijf KPN waren de enige dalers met minnen tot 0,6 procent. In de MidKap profiteerde ABN AMRO (plus 5 procent) van een adviesverhoging door HSBC.

BAM won bijna 5 procent. De overheid moet bouwbedrijven BAM en VolkerWessels bijna 60 miljoen euro betalen wegens missers bij de bouw van 's werelds grootste zeesluis. De bouw van de in januari geopende zeesluis in IJmuiden kostte tientallen miljoenen euro's meer dan begroot. Voetbalclub Ajax zakte 4,6 procent na de uitschakeling in de Champions League.

De euro was 1,0970 dollar waard, tegen 1,0943 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,3 procent meer op 98,63 dollar. Brentolie werd 3,1 procent duurder op 102,99 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Intel en Amazon hard onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.

26 minuten geleden
Chemiebedrijf Evonik verwerpt ook hoger overnamebod van BASF

ESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.

1 uur geleden
Binance reserveert miljarden voor verliezen na aanval cryptobeurs

ABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.

2 uur geleden
Winsten oliebedrijven ExxonMobil en Chevron hard omhoog

HOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.

2 uur geleden
Minister: economische groei geen vanzelfsprekendheid

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.

3 uur geleden
Economie eurozone groeit met 0,4 procent in derde kwartaal

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het tweede kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economische groei van het eurogebied viel daarmee iets terug, na een groei van 0,6 procent in het tweede kwartaal. De groei viel wel hoger uit dan de 0,2 procent die economen hadden verwacht, wat aantoont dat het landenblok de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten goed weet op te vangen.

3 uur geleden
Winst Audi keldert bijna 90 procent door zwakke verkopen in China

INGOLSTADT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Audi heeft de winst in het derde kwartaal van 2026 flink zien kelderen door zwakke verkopen in China en toenemende concurrentie op de Europese markt. De dochteronderneming van de Duitse autogroep Volkswagen verlaagde ook de winstverwachting voor het hele jaar en kijkt naar verdere kostenbesparingen.

4 uur geleden