Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Macy's op Wall Street door overnamespeculatie

Koerssprong Macy's op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Macy's werd maandag bijna 16 procent meer waard op de aandelenbeurzen in New York. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft een groep investeerders een voorstel gedaan om de Amerikaanse warenhuisketen te kopen voor 5,8 miljard dollar (zo'n 5,4 miljard euro). Het is echter nog niet duidelijk of Macy's, dat ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, het bod steunt.

De algehele stemming op Wall Street was verder afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op woensdag wordt het rentebesluit bekendgemaakt. De Fed zal de rente vrijwel zeker opnieuw ongewijzigd laten, nu de inflatie flink is afgekoeld.

Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over het toekomstige rentebeleid. Op de financiƫle markten wordt al volop gespeculeerd dat het rentetarief in de Verenigde Staten volgend jaar zal worden verlaagd. Op dinsdag komen daarnaast ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens naar buiten.

Occidental Petroleum

De Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 36.289 punten. De bredere S&P 500-index stond een fractie lager op 4605 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 14.373 punten. De S&P 500 boekte vorige week de zesde weekwinst op rij en sloot vrijdag op het hoogste niveau van dit jaar.

Occidental Petroleum won 1 procent. De olieproducent koopt zijn niet-beursgenoteerde branchegenoot CrownRock voor 12 miljard dollar. Door de overname vergroot Occidental zijn aanwezigheid in het olierijke gebied Permian Basin in het westen van Texas. Eerder dit jaar nam concurrent ExxonMobil al Pioneer Natural Resources, een andere grote speler in het Permian Basin, over voor zo'n 60 miljard dollar.

Cigna

Cigna maakte een koerssprong van bijna 14 procent, terwijl Humana 1 procent verloor. Volgens persbureau Bloomberg hebben de twee grote Amerikaanse zorgverzekeraars hun fusiepoging gestaakt omdat ze het niet eens konden worden over de prijs. Eind november werd door verschillende Amerikaanse media gemeld dat de twee bedrijven gesprekken zouden voeren over een samensmelting. Cigna kondigde daarnaast zondag aan voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen.

Meer uit Financieel

Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

21 minuten geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoƶrdineerde actie.

31 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

1 uur geleden
Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

8 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

9 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

10 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

11 uur geleden