Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

Koerssprong Intel op Wall Street na miljardeninvestering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.

De investering is een nieuwe opsteker voor Intel, dat vooral op het gebied van kunstmatige intelligentie is achtergebleven bij concurrenten. Het chipconcern bereikte vorige maand al een overeenkomst met de Amerikaanse regering om bijna 9 miljard dollar te investeren, in ruil voor een belang van ongeveer 10 procent in het bedrijf.

Mede door het optimisme in de chipsector wist Wall Street de recordopmars te hervatten. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 46.069 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,5 procent tot 6630 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,8 procent tot 22.438 punten.

Restaurantketen

Nvidia won 2,9 procent. Woensdag zakte het aandeel nog 2,7 procent na berichten dat China de grootste technologiebedrijven van het land zou hebben opgedragen geen AI-chips van het Amerikaanse bedrijf meer te kopen.

Cracker Barrel zakte 3,8 procent. De Amerikaanse restaurantketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook de omzetvooruitzichten voor het hele jaar vielen tegen. Het bedrijf kreeg afgelopen maand veel kritiek na de presentatie van een nieuw logo en moderniseringsplannen. Ook president Donald Trump uitte zijn onvrede. Cracker Barrel besloot daarop het oude logo en zijn traditionele imago te behouden.

Rentebesluit

Woensdag zorgde het rentebesluit van de Federal Reserve nog voor een gemengde reactie op Wall Street. Beleggers waren opgelucht dat de Amerikaanse centrale bank besloot om de rente voor het eerst dit jaar te verlagen. De hoop dat de Fed de leenkosten vanaf nu gestaag gaat terugschroeven werd echter gedempt doordat Fed-voorzitter Jerome Powell zich voorzichtig uitliet over verdere renteverlagingen.

De beleidsmakers van de Fed gaven aan dit jaar nog twee renteverlagingen te voorzien, gevolgd door een renteverlaging volgend jaar. Beleggers hadden gehoopt op twee tot drie renteverlagingen in 2026. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank vooral de werkgelegenheid stimuleren. Door de recente zwakke banencijfers zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt volgens de Fed groter geworden.

Meer uit Financieel

Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag de sterkste stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 4 procent omhoog.

21 minuten geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

55 minuten geleden
Overname Roemeense Profi stuwt omzetgroei Ahold Delhaize

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft iets meer omzet behaald in het afgelopen kwartaal. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.

58 minuten geleden
Brussels Airport open na sluitingen om drones, schrapt vluchten

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De vluchten op Brussels Airport worden woensdagochtend weer hervat. De luchthaven sloot dinsdagavond twee keer omdat drones in de omgeving waren gesignaleerd. Wel zijn veertig vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Softwarebedrijf Bird wil chatdienstverlener CM.com overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten CM.com heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Dat bod ligt 20 procent hoger dan de slotkoers van CM.com op de aandelenbeurs in Amsterdam dinsdag.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

11 uur geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

12 uur geleden