Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP) - DSM-Firmenich is donderdag fors hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het voedings- en gezondheidsbedrijf kondigde aan zijn activiteiten op het gebied van diervoeding af te willen splitsen, wat bij beleggers op enthousiasme kon rekenen. Het bedrijf werd ruim 11 procent meer waard.

Het voormalige speciaalchemiebedrijf wil met de ingreep minder gevoelig zijn voor prijsschommelingen op de markt voor vitamines voor diervoeding. Het is nog niet bekend hoe het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf de divisie wil afsplitsen, wat bijvoorbeeld kan via een eigen beursgang of verkoop.

Mede dankzij de koerswinst van DSM-Firmenich sloot de AEX 0,5 procent hoger op 847,59 punten. Ook KPN en en ABN AMRO eindigden hoog bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De MidKap won 1 procent tot 899,93 punten. Elders in Europa was de stemming eveneens opgewekt, ondanks de sterk naar beneden bijgestelde groeiverwachtingen voor de eurozone. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot zo'n 0,9 procent.

Een andere grote winnaar in Amsterdam was bouwbedrijf BAM, dat bijna 19 procent meer waard werd. Het concern boekte een veel hoger bedrijfsresultaat dan analisten hadden verwacht. Daarnaast stelde BAM de eigen ambities voor de komende jaren naar boven bij.

In Parijs waren beleggers enthousiast over de resultaten van de autofabrikant Renault, die zei minder kosten te willen maken voor de ontwikkeling van elektrische auto's. De kasstroom van het concern was het afgelopen halfjaar hoger dan verwacht. Ook kondigde het bedrijf een hoger dan verwacht dividend aan, waarna het aandeel 6,5 procent steeg.

Concurrent Stellantis, die ook met cijfers kwam, won in Milaan bijna 6 procent. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Opel en Peugeot waarschuwde voor moeilijkere marktomstandigheden voor de auto-industrie. Tegelijkertijd kondigde het bedrijf aan opnieuw eigen aandelen in te kopen en het dividend te verhogen.

In Amsterdam zakte RELX 0,7 procent, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De data- en informatieleverancier boekte recordresultaten in 2023 en wil aandeelhouders belonen door voor 1,2 miljard euro eigen aandelen in te kopen.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 78,32 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 83,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KVK: voor het eerst in 2,5 jaar stoppen minder ondernemers

UTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Hypotheker: gemiddelde hypotheekrente naar hoogste punt in 2 jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.

2 uur geleden
Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

5 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

5 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

7 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

8 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

10 uur geleden