Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP) - DSM-Firmenich is donderdag fors hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het voedings- en gezondheidsbedrijf kondigde aan zijn activiteiten op het gebied van diervoeding af te willen splitsen, wat bij beleggers op enthousiasme kon rekenen. Het bedrijf werd ruim 11 procent meer waard.

Het voormalige speciaalchemiebedrijf wil met de ingreep minder gevoelig zijn voor prijsschommelingen op de markt voor vitamines voor diervoeding. Het is nog niet bekend hoe het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf de divisie wil afsplitsen, wat bijvoorbeeld kan via een eigen beursgang of verkoop.

Mede dankzij de koerswinst van DSM-Firmenich sloot de AEX 0,5 procent hoger op 847,59 punten. Ook KPN en en ABN AMRO eindigden hoog bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De MidKap won 1 procent tot 899,93 punten. Elders in Europa was de stemming eveneens opgewekt, ondanks de sterk naar beneden bijgestelde groeiverwachtingen voor de eurozone. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot zo'n 0,9 procent.

Een andere grote winnaar in Amsterdam was bouwbedrijf BAM, dat bijna 19 procent meer waard werd. Het concern boekte een veel hoger bedrijfsresultaat dan analisten hadden verwacht. Daarnaast stelde BAM de eigen ambities voor de komende jaren naar boven bij.

In Parijs waren beleggers enthousiast over de resultaten van de autofabrikant Renault, die zei minder kosten te willen maken voor de ontwikkeling van elektrische auto's. De kasstroom van het concern was het afgelopen halfjaar hoger dan verwacht. Ook kondigde het bedrijf een hoger dan verwacht dividend aan, waarna het aandeel 6,5 procent steeg.

Concurrent Stellantis, die ook met cijfers kwam, won in Milaan bijna 6 procent. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Opel en Peugeot waarschuwde voor moeilijkere marktomstandigheden voor de auto-industrie. Tegelijkertijd kondigde het bedrijf aan opnieuw eigen aandelen in te kopen en het dividend te verhogen.

In Amsterdam zakte RELX 0,7 procent, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De data- en informatieleverancier boekte recordresultaten in 2023 en wil aandeelhouders belonen door voor 1,2 miljard euro eigen aandelen in te kopen.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 78,32 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 83,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

39 minuten geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

12 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

13 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

13 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

14 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

16 uur geleden