Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

Koerssprong DSM-Firmenich na plan afsplitsen diervoedingstak

AMSTERDAM (ANP) - DSM-Firmenich is donderdag fors hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het voedings- en gezondheidsbedrijf kondigde aan zijn activiteiten op het gebied van diervoeding af te willen splitsen, wat bij beleggers op enthousiasme kon rekenen. Het bedrijf werd ruim 11 procent meer waard.

Het voormalige speciaalchemiebedrijf wil met de ingreep minder gevoelig zijn voor prijsschommelingen op de markt voor vitamines voor diervoeding. Het is nog niet bekend hoe het Nederlands-Zwitserse fusiebedrijf de divisie wil afsplitsen, wat bijvoorbeeld kan via een eigen beursgang of verkoop.

Mede dankzij de koerswinst van DSM-Firmenich sloot de AEX 0,5 procent hoger op 847,59 punten. Ook KPN en en ABN AMRO eindigden hoog bij de hoofdfondsen op het Damrak.

De MidKap won 1 procent tot 899,93 punten. Elders in Europa was de stemming eveneens opgewekt, ondanks de sterk naar beneden bijgestelde groeiverwachtingen voor de eurozone. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot zo'n 0,9 procent.

Een andere grote winnaar in Amsterdam was bouwbedrijf BAM, dat bijna 19 procent meer waard werd. Het concern boekte een veel hoger bedrijfsresultaat dan analisten hadden verwacht. Daarnaast stelde BAM de eigen ambities voor de komende jaren naar boven bij.

In Parijs waren beleggers enthousiast over de resultaten van de autofabrikant Renault, die zei minder kosten te willen maken voor de ontwikkeling van elektrische auto's. De kasstroom van het concern was het afgelopen halfjaar hoger dan verwacht. Ook kondigde het bedrijf een hoger dan verwacht dividend aan, waarna het aandeel 6,5 procent steeg.

Concurrent Stellantis, die ook met cijfers kwam, won in Milaan bijna 6 procent. Het moederbedrijf van merken als Fiat, Chrysler, Opel en Peugeot waarschuwde voor moeilijkere marktomstandigheden voor de auto-industrie. Tegelijkertijd kondigde het bedrijf aan opnieuw eigen aandelen in te kopen en het dividend te verhogen.

In Amsterdam zakte RELX 0,7 procent, na eerder nog op winst te hebben gestaan. De data- en informatieleverancier boekte recordresultaten in 2023 en wil aandeelhouders belonen door voor 1,2 miljard euro eigen aandelen in te kopen.

De euro was 1,0757 dollar waard, tegen 1,0729 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder en kostte 78,32 dollar. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs tot 83,16 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

13 uur geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

20 uur geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

20 uur geleden
Hoofd organisatie Spelen in LA verkoopt bedrijf om banden Epstein

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Het hoofd van de organisatie achter de Olympische Spelen in Los Angeles, Casey Wasserman, verkoopt zijn talenten- en sportmarketingbureau nadat zijn banden met Jeffrey Epstein aan het licht zijn gekomen. In een bericht aan het personeel schrijft Wasserman dat die controverse te veel afleidt van het werk dat zijn agentschap doet. Wasserman hoeft niet te vertrekken als voorzitter van het organisatiecomité voor de Spelen in Los Angeles in 2028.

23 uur geleden
Ingrid Thijssen: 'Nederland niet klaar voor golf AI-ontslagen'

DEN HAAG (ANP) - De snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) zal in Nederland bijdragen aan een langdurige ontslaggolf. Daarvoor waarschuwt Ingrid Thijssen in een interview met De Telegraaf bij haar afscheid als voorzitter van werkgeversorganisatie VNO-NCW. Volgens haar gaat AI op grote schaal banen veranderen en doen verdwijnen, terwijl Nederland daar nog onvoldoende op is voorbereid.

1 dag geleden
Aantal bloemen- en plantenzaken daalt opnieuw in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt voor het vierde jaar op rij minder bloemen- en plantenzaken. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP voor Valentijnsdag analyseerde. Er waren aan het begin van 2026 zo'n 6400 bloemen- en plantenzaken. Een jaar eerder was dat nog iets meer dan 6500.

1 dag geleden
CNV-analyse: WW-gerechtigde levert tot 66.000 euro in

UTRECHT (ANP) - Mensen die twee jaar werkloos zijn, leveren tot wel 66.000 euro in door de maatregelen van het nieuwe kabinet. Dat stelt vakbond CNV op basis van een analyse. De bond zegt dat dit komt door de verlaging van het maximumdagloon met 20 procent en de halvering van de WW-duur van 24 naar 12 maanden.

1 dag geleden