Koerssprong Curetis op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Curetis zat maandag in de lift op het Damrak na positief nieuws over een middel van het biotechnologiebedrijf. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en hielden de blik gericht op ontwikkelingen rond de zogeheten eerste fase van een handelspact tussen de Verenigde Staten en China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 607,99 punten. De MidKap bleef vlak op 907,64 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden 0,2 procent. Frankfurt stond onveranderd.
Curetis maakte een koerssprong van bijna 37 procent op de lokale markt. Het biotechnologiebedrijf heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor bepaalde toepassingen voor zijn diagnosesysteem Unyvero. De commerciële lancering in de VS word in het eerste kwartaal van volgend jaar verwacht.
Adyen
Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een verlies van 1,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD voerde de stijgers aan met een winst van 0,4 procent. ArcelorMittal daalde 0,3 procent. Het staalbedrijf verkoopt de helft van zijn transportdochter Global Chartering aan DryLog.
Techinvesteerder Prosus, die promoveerde naar de AEX-index, daalde 0,7 procent. De dochteronderneming van het Zuid-Afrikaanse media- en techbedrijf Naspers nam de plaats in van maaltijdbestelsite Takeaway (plus 1 procent), die degradeerde naar de MidKap. Navigatiebedrijf TomTom (min 0,6 procent) verschoof van de MidKap naar de SmallCap-index.
Olie
Avantium won 1,5 procent. De ontwikkelaar van onder meer duurzaam plastic heeft in Bart Welten een nieuwe financieel directeur gevonden. Hij volgt Frank Roerink op. In Frankfurt klom BASF 0,1 procent. Het Duitse chemieconcern heeft een divisie voor chemicaliën die worden gebruikt in bouwmaterialen, verkocht aan de Amerikaanse investeerder Lone Star Funds voor ruim 3 miljard euro.
De euro was 1,1083 dollar waard tegen 1,1074 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 60,16 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.
12 uur geleden