Koerssprong Curetis op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Curetis zat maandag in de lift op het Damrak na positief nieuws over een middel van het biotechnologiebedrijf. De Europese beurzen lieten weinig beweging zien. Beleggers verwerkten de nieuwe recordstanden op Wall Street en hielden de blik gericht op ontwikkelingen rond de zogeheten eerste fase van een handelspact tussen de Verenigde Staten en China.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 607,99 punten. De MidKap bleef vlak op 907,64 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden 0,2 procent. Frankfurt stond onveranderd.
Curetis maakte een koerssprong van bijna 37 procent op de lokale markt. Het biotechnologiebedrijf heeft goedkeuring gekregen van de Amerikaanse toezichthouder FDA voor bepaalde toepassingen voor zijn diagnosesysteem Unyvero. De commerciële lancering in de VS word in het eerste kwartaal van volgend jaar verwacht.
Adyen
Grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak was betaalbedrijf Adyen met een verlies van 1,1 procent. Chemicaliëndistributeur IMCD voerde de stijgers aan met een winst van 0,4 procent. ArcelorMittal daalde 0,3 procent. Het staalbedrijf verkoopt de helft van zijn transportdochter Global Chartering aan DryLog.
Techinvesteerder Prosus, die promoveerde naar de AEX-index, daalde 0,7 procent. De dochteronderneming van het Zuid-Afrikaanse media- en techbedrijf Naspers nam de plaats in van maaltijdbestelsite Takeaway (plus 1 procent), die degradeerde naar de MidKap. Navigatiebedrijf TomTom (min 0,6 procent) verschoof van de MidKap naar de SmallCap-index.
Olie
Avantium won 1,5 procent. De ontwikkelaar van onder meer duurzaam plastic heeft in Bart Welten een nieuwe financieel directeur gevonden. Hij volgt Frank Roerink op. In Frankfurt klom BASF 0,1 procent. Het Duitse chemieconcern heeft een divisie voor chemicaliën die worden gebruikt in bouwmaterialen, verkocht aan de Amerikaanse investeerder Lone Star Funds voor ruim 3 miljard euro.
De euro was 1,1083 dollar waard tegen 1,1074 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,5 procent in prijs tot 60,16 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 65,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
45 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een Franse toezichthouder roept 7 miljoen condooms in de Europese Unie terug, omdat het gevaar bestaat dat ze kunnen scheuren. De ingreep volgt op een terugroepactie van enkele honderdduizenden condooms afgelopen zomer. De Franse autoriteiten hebben nu de Maleisische fabrikant van de defecte voorbehoedsmiddelen achterhaald en alarm geslagen over een grotere hoeveelheid condooms.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel en Amazon gingen vrijdag hard onderuit op de beurzen in New York na tegenvallende kwartaalberichten. Chipproducent Intel, een belangrijke klant van de chipmachines van ASML, raakte ruim een kwart aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf kampt met een vertraging in de markt voor pc's en gaf een zwakke verwachting af voor het huidige kwartaal. Intel waarschuwde ook dat het dit jaar meer geld zal uitgeven dan er binnenkomt.
2 uur geledenESSEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern Evonik Industries heeft een nieuw overnamebod van zijn grotere Duitse branchegenoot verworpen. BASF bood 11,2 miljard euro voor Evonik. Evonik zegt zich te willen richten op zijn strategie als zelfstandig bedrijf.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Binance heeft al meer dan 6,3 miljard dollar aan bedrijfsmiddelen apart gezet om de gevolgen op te vangen van de aanval waar de grootste cryptobeurs ter wereld door is getroffen. Van het bedrag wordt 5 miljard dollar aangehouden in precies de digitale munten die zijn getroffen, meldt het bedrijf.
3 uur geledenHOUSTON (ANP) - De grote Amerikaanse olie- en gasbedrijven ExxonMobil en Chevron hebben in het afgelopen kwartaal de winsten sterk zien stijgen door de hoge energieprijzen vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Bij ExxonMobil, de grootste oliemaatschappij van de Verenigde Staten, verdubbelde de winst op jaarbasis ruimschoots naar 15,4 miljard dollar, omgerekend 13,8 miljard euro.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat de economische groei ondanks geopolitieke spanningen veerkrachtig blijft, maar Nederland moet ervoor waken dit als een vanzelfsprekendheid te zien. Dat zegt minister van Economische Zaken Heleen Herbert (CDA) in een reactie op de recentste groeicijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag publiceerde.
4 uur geleden