Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Allfunds op Damrak na interesse beursbedrijf Euronext

Koerssprong Allfunds op Damrak na interesse beursbedrijf Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Het Spaanse investeringsplatform Allfunds heeft woensdag een koerssprong gemaakt op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat sinds voorjaar 2021 een notering heeft op het Damrak, kreeg een verkennend bod van 5,5 miljard euro van beursuitbater Euronext. Die erkende nadat het nieuws was uitgelekt in gesprek te zijn met de grootaandeelhouders van Allfunds.

Allfunds noemt zichzelf een 'wealthtech'-bedrijf, dat technologie inzet bij vermogensbeheer. Via het digitale platform van de onderneming kunnen fondsenmanagers en investeerders aan elkaar gekoppeld worden. Het aandeel ging 16,6 procent omhoog na nieuws over de voorlopige gesprekken. Euronext, het bedrijf achter de beurzen van onder meer Amsterdam, Parijs, Milaan en Oslo, werd in Parijs zo'n 7,5 procent lager gezet.

Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was chiptoeleverancier Besi de grootste stijger. Dat bedrijf zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende zwakke marktomstandigheden, maar haalde wel flink meer orders binnen. Beleggers zetten het aandeel 10,2 procent hoger. Ook dataleverancier Wolters Kluwer kwam met cijfers en won 5,4 procent. Betalingsverwerker Adyen stond met een min van 2,7 procent helemaal onderaan.

Douwe Egberts

Bij de middelgrote bedrijven kwamen verzekeraar ASR en koffieconcern JDE Peet's met cijfers. ASR (min 1,1 procent) liet weten dat het samenvoegen van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon met die van ASR volgens plan verloopt en "op zijn vroegst" begin juli wordt afgerond. JDE Peet's daalde 0,9 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick wist de omzet vorig jaar op te voeren dankzij prijsverhogingen van ruim 14 procent. Fabrikant van slimme energie-oplossingen Alfen was de koploper met een plus van ruim 3 procent. Die onderneming maakt naar eigen zeggen het grootste batterij-energieopslagsysteem van Nederland.

De AEX sloot met een min van 0,1 procent op 756,63 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1017,05 punten. De beurs in Frankfurt ging een fractie omhoog, die in Parijs en Londen daalden tot 0,6 procent.

Danone

In Parijs won Danone 4,5 procent. Het Franse voedingsconcern boekte in 2022 de sterkste omzetgroei in meer dan tien jaar dankzij prijsverhogingen. Stellantis steeg 2,2 procent. Het Frans-Italiaans-Amerikaanse autoconcern gaat zijn aandeelhouders fors belonen na recordresultaten.

De euro was 1,0624 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent minder op 74,23 dollar. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 80,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Griekse boeren protesteren met tractoren in Athene

ATHENE (ANP/RTR) - Duizenden Griekse boeren protesteren in de hoofdstad Athene tegen de hoge kosten voor hun productie en de concurrentie van landbouwproducten uit het buitenland. Volgens de boeren doet de overheid te weinig om hen te helpen. Ze hebben tientallen tractoren meegenomen en willen de hele nacht doorbrengen voor het parlementsgebouw in Athene.

46 minuten geleden
Italië verbiedt stakingen op luchthavens tijdens Winterspelen

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse overheid verbiedt stakingen door personeel op luchthavens tijdens de Olympische Spelen die in het noorden van het land worden gehouden. Transportminister Matteo Salvini wil voorkomen dat reizigers overlast ondervinden tijdens het internationale sportevenement.

2 uur geleden
Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.

3 uur geleden
Arrest Hoge Raad kost kabinet dit jaar ruim kwart miljard euro

DEN HAAG (ANP) - Het oordeel van de Hoge Raad vorige maand dat de rente voor belastingschulden van bedrijven niet verhoogd mag worden, kost de schatkist dit jaar 264 miljoen euro. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Fiscaliteit) vrijdag aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Tesla toont zelfrijdend systeem in afwachting van goedkeuring RDW

AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.

5 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.

5 uur geleden
Topman Heijmans wil meer mensen uit bedrijfsleven in politiek

AMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.

6 uur geleden