Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Allfunds op Damrak na interesse beursbedrijf Euronext

Koerssprong Allfunds op Damrak na interesse beursbedrijf Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Het Spaanse investeringsplatform Allfunds heeft woensdag een koerssprong gemaakt op de Amsterdamse beurs. Het bedrijf, dat sinds voorjaar 2021 een notering heeft op het Damrak, kreeg een verkennend bod van 5,5 miljard euro van beursuitbater Euronext. Die erkende nadat het nieuws was uitgelekt in gesprek te zijn met de grootaandeelhouders van Allfunds.

Allfunds noemt zichzelf een 'wealthtech'-bedrijf, dat technologie inzet bij vermogensbeheer. Via het digitale platform van de onderneming kunnen fondsenmanagers en investeerders aan elkaar gekoppeld worden. Het aandeel ging 16,6 procent omhoog na nieuws over de voorlopige gesprekken. Euronext, het bedrijf achter de beurzen van onder meer Amsterdam, Parijs, Milaan en Oslo, werd in Parijs zo'n 7,5 procent lager gezet.

Bij de hoofdfondsen in Amsterdam was chiptoeleverancier Besi de grootste stijger. Dat bedrijf zag de kwartaalomzet dalen door de aanhoudende zwakke marktomstandigheden, maar haalde wel flink meer orders binnen. Beleggers zetten het aandeel 10,2 procent hoger. Ook dataleverancier Wolters Kluwer kwam met cijfers en won 5,4 procent. Betalingsverwerker Adyen stond met een min van 2,7 procent helemaal onderaan.

Douwe Egberts

Bij de middelgrote bedrijven kwamen verzekeraar ASR en koffieconcern JDE Peet's met cijfers. ASR (min 1,1 procent) liet weten dat het samenvoegen van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon met die van ASR volgens plan verloopt en "op zijn vroegst" begin juli wordt afgerond. JDE Peet's daalde 0,9 procent. Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick wist de omzet vorig jaar op te voeren dankzij prijsverhogingen van ruim 14 procent. Fabrikant van slimme energie-oplossingen Alfen was de koploper met een plus van ruim 3 procent. Die onderneming maakt naar eigen zeggen het grootste batterij-energieopslagsysteem van Nederland.

De AEX sloot met een min van 0,1 procent op 756,63 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1017,05 punten. De beurs in Frankfurt ging een fractie omhoog, die in Parijs en Londen daalden tot 0,6 procent.

Danone

In Parijs won Danone 4,5 procent. Het Franse voedingsconcern boekte in 2022 de sterkste omzetgroei in meer dan tien jaar dankzij prijsverhogingen. Stellantis steeg 2,2 procent. Het Frans-Italiaans-Amerikaanse autoconcern gaat zijn aandeelhouders fors belonen na recordresultaten.

De euro was 1,0624 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,8 procent minder op 74,23 dollar. Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 80,94 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer hypotheekaanvragen voor verbouwing en verduurzaming huis

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in het tweede kwartaal van dit jaar met een tiende gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat komt deels doordat meer mensen een hypotheek afsluiten om hun woning te verbouwen of te verduurzamen. Ook het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning zit nog steeds in de lift, meldt hypotheekadviesketen De Hypotheker.

35 minuten geleden
Optimisme over handelsdeals stuwt Wall Street naar nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters gingen maandag verder omhoog en sloten op recordniveaus. Beleggers bleven optimistisch op de laatste dag van de sterke beursmaand juni. Zij hopen dat de Amerikaanse regering binnenkort nieuwe handelsdeals sluit met belangrijke partners.

2 uur geleden
Bloomberg: Brussel buigt voor heffing VS, maar wil uitzonderingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
AEX sluit lager ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak gingen maandag over tot winstnemingen na de stevige koerswinsten van afgelopen vrijdag. Nieuwe recordstanden op Wall Street boden geen soelaas; de koersen in Amsterdam gingen over een breed front omlaag.

6 uur geleden
Heinen stelt besluit over TenneT Duitsland uit tot na de zomer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.

7 uur geleden
VS hervatten handelsgesprekken met Canada, zegt Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de handelsbesprekingen met Canada onmiddellijk hervatten, nu Canada een belasting op digitale diensten heeft ingetrokken. Dat heeft Kevin Hassett maandag gezegd, de economisch adviseur van het Witte Huis.

7 uur geleden
EU en Oekraïne sluiten nieuwe handelsovereenkomst over landbouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en Oekraïne hebben een nieuwe, meerjarige handelsovereenkomst gesloten voor landbouwproducten. Daarbij is rekening gehouden met de gevoeligheid van bepaalde landbouwsectoren die door EU-lidstaten en landbouwers aan de orde is gesteld, verzekert de Europese Commissie. De overeenkomst "beschermt de belangen van EU-landbouwers en biedt de stabiliteit en voorspelbaarheid die Oekraïne in deze onzekere tijden nodig heeft", zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) maandag op een persconferentie.

7 uur geleden