Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Alibaba helpt beurs in Hongkong aan stevige winst

Koerssprong Alibaba helpt beurs in Hongkong aan stevige winst

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong boekte woensdag een stevige winst dankzij een koerssprong van het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van het bedrijf, onder andere bekend van AliExpress, om zichzelf op te splitsen in zes onderdelen die op termijn eigen beursnoteringen kunnen krijgen. Alibaba wil daarmee meer waarde creëren voor aandeelhouders en de concurrrentiekracht vergroten. Het aandeel werd ruim 13 procent hoger gezet.

De hoop dat andere grote Chinese techbedrijven het voorbeeld van Alibaba zullen volgen zorgde ook voor koerswinsten bij bedrijven als Tencent en Baidu, die tot ruim 2 procent wisten te winnen. Ook Alibaba-concurrent JD.com liet een winst zien van 2,6 procent en maaltijdbezorger Meituan kreeg er 4,8 procent bij. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de plus.

De andere Aziatische aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien, na de licht lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio won 0,7 procent mede dankzij een stevige plus van 5,7 procent van SoftBank. De Japanse techinvesteerder heeft een groot belang in Alibaba. Fast Retailing, de Japanse eigenaar van kledingketen Uniqlo, klom 0,9 procent en de autofabrikanten Nissan en Toyota stegen dik 1 procent.

De beurs in Shanghai daalde een fractie en ook de Kospi in Seoul ging licht omlaag. De All Ordinaries in Sydney klom 0,2 procent na een sterker dan verwachte afkoeling van de inflatie. De kosten van het levensonderhoud in Australië namen in februari met 6,8 procent toe, na een stijging van 7,4 procent een maand eerder. Door de afkoeling van de inflatie zal de Australische centrale bank mogelijk bij de volgende beleidsvergadering besluiten om de rente niet verder te verhogen.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

7 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

10 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

10 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

10 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

12 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

12 uur geleden