Koerssprong Alibaba helpt beurs in Hongkong aan stevige winst
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong boekte woensdag een stevige winst dankzij een koerssprong van het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van het bedrijf, onder andere bekend van AliExpress, om zichzelf op te splitsen in zes onderdelen die op termijn eigen beursnoteringen kunnen krijgen. Alibaba wil daarmee meer waarde creëren voor aandeelhouders en de concurrrentiekracht vergroten. Het aandeel werd ruim 13 procent hoger gezet.
De hoop dat andere grote Chinese techbedrijven het voorbeeld van Alibaba zullen volgen zorgde ook voor koerswinsten bij bedrijven als Tencent en Baidu, die tot ruim 2 procent wisten te winnen. Ook Alibaba-concurrent JD.com liet een winst zien van 2,6 procent en maaltijdbezorger Meituan kreeg er 4,8 procent bij. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de plus.
De andere Aziatische aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien, na de licht lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio won 0,7 procent mede dankzij een stevige plus van 5,7 procent van SoftBank. De Japanse techinvesteerder heeft een groot belang in Alibaba. Fast Retailing, de Japanse eigenaar van kledingketen Uniqlo, klom 0,9 procent en de autofabrikanten Nissan en Toyota stegen dik 1 procent.
De beurs in Shanghai daalde een fractie en ook de Kospi in Seoul ging licht omlaag. De All Ordinaries in Sydney klom 0,2 procent na een sterker dan verwachte afkoeling van de inflatie. De kosten van het levensonderhoud in Australië namen in februari met 6,8 procent toe, na een stijging van 7,4 procent een maand eerder. Door de afkoeling van de inflatie zal de Australische centrale bank mogelijk bij de volgende beleidsvergadering besluiten om de rente niet verder te verhogen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
49 minuten geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
16 uur geleden