Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Alibaba helpt beurs in Hongkong aan stevige winst

Koerssprong Alibaba helpt beurs in Hongkong aan stevige winst

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong boekte woensdag een stevige winst dankzij een koerssprong van het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba. Beleggers reageerden verheugd op de plannen van het bedrijf, onder andere bekend van AliExpress, om zichzelf op te splitsen in zes onderdelen die op termijn eigen beursnoteringen kunnen krijgen. Alibaba wil daarmee meer waarde creëren voor aandeelhouders en de concurrrentiekracht vergroten. Het aandeel werd ruim 13 procent hoger gezet.

De hoop dat andere grote Chinese techbedrijven het voorbeeld van Alibaba zullen volgen zorgde ook voor koerswinsten bij bedrijven als Tencent en Baidu, die tot ruim 2 procent wisten te winnen. Ook Alibaba-concurrent JD.com liet een winst zien van 2,6 procent en maaltijdbezorger Meituan kreeg er 4,8 procent bij. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de plus.

De andere Aziatische aandelenbeurzen lieten een gemengd beeld zien, na de licht lagere slotstanden op Wall Street. De Nikkei in Tokio won 0,7 procent mede dankzij een stevige plus van 5,7 procent van SoftBank. De Japanse techinvesteerder heeft een groot belang in Alibaba. Fast Retailing, de Japanse eigenaar van kledingketen Uniqlo, klom 0,9 procent en de autofabrikanten Nissan en Toyota stegen dik 1 procent.

De beurs in Shanghai daalde een fractie en ook de Kospi in Seoul ging licht omlaag. De All Ordinaries in Sydney klom 0,2 procent na een sterker dan verwachte afkoeling van de inflatie. De kosten van het levensonderhoud in Australië namen in februari met 6,8 procent toe, na een stijging van 7,4 procent een maand eerder. Door de afkoeling van de inflatie zal de Australische centrale bank mogelijk bij de volgende beleidsvergadering besluiten om de rente niet verder te verhogen.

Meer uit Financieel

PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

2 uur geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

3 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

7 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

7 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

8 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

9 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

10 uur geleden