Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers

Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag te herstellen van een lagere opening. Dat kwam door een forse koerssprong van Adyen. Het betaalbedrijf schoot na een vertraagde opening met ruim een derde omhoog en trok de Amsterdamse hoofdindex uit het slop. Beleggers stortten zich weer massaal op het aandeel na een goed ontvangen kwartaalupdate.

Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate.

Analisten waren over het algemeen te spreken over de update, waarmee het bedrijf weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. Ook werd het aandeel door verschillende analisten weer van de verkooplijst gehaald. Een aandeel Adyen kost nu ongeveer 900 euro. Voor de koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.

AMG

De AEX-index noteerde rond 10.00 uur 0,8 procent hoger op 740,60 punten. Staalconcern ArcelorMittal stond onderaan met een min van 1,3 procent na tegenvallende resultaten. De MidKap won 0,1 procent tot 821,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs klom 0,3 procent.

In de MidKap raakte metalengroep AMG bijna een vijfde aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn jaarverwachtingen, na een daling van de omzet en winst in het derde kwartaal. Het aandeel werd 27 procent lager gezet.

SBM Offshore

De resultaten van SBM Offshore vielen wel in de smaak bij beleggers. De maritiem dienstverlener schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en het resultaat voor het hele jaar op en steeg 4,5 procent. Ook de resultaten van postkluisjesbedrijf InPost (plus 2,2 procent) en logistiek vastgoedinvesteerder CTP (plus 1,6 procent) werden goed ontvangen.

De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 75,97 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 80,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

3 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

5 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

7 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

7 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

10 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

12 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

13 uur geleden