Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers

Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag te herstellen van een lagere opening. Dat kwam door een forse koerssprong van Adyen. Het betaalbedrijf schoot na een vertraagde opening met ruim een derde omhoog en trok de Amsterdamse hoofdindex uit het slop. Beleggers stortten zich weer massaal op het aandeel na een goed ontvangen kwartaalupdate.

Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate.

Analisten waren over het algemeen te spreken over de update, waarmee het bedrijf weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. Ook werd het aandeel door verschillende analisten weer van de verkooplijst gehaald. Een aandeel Adyen kost nu ongeveer 900 euro. Voor de koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.

AMG

De AEX-index noteerde rond 10.00 uur 0,8 procent hoger op 740,60 punten. Staalconcern ArcelorMittal stond onderaan met een min van 1,3 procent na tegenvallende resultaten. De MidKap won 0,1 procent tot 821,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs klom 0,3 procent.

In de MidKap raakte metalengroep AMG bijna een vijfde aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn jaarverwachtingen, na een daling van de omzet en winst in het derde kwartaal. Het aandeel werd 27 procent lager gezet.

SBM Offshore

De resultaten van SBM Offshore vielen wel in de smaak bij beleggers. De maritiem dienstverlener schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en het resultaat voor het hele jaar op en steeg 4,5 procent. Ook de resultaten van postkluisjesbedrijf InPost (plus 2,2 procent) en logistiek vastgoedinvesteerder CTP (plus 1,6 procent) werden goed ontvangen.

De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 75,97 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 80,30 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

4 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

7 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

9 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

18 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

19 uur geleden