Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag te herstellen van een lagere opening. Dat kwam door een forse koerssprong van Adyen. Het betaalbedrijf schoot na een vertraagde opening met ruim een derde omhoog en trok de Amsterdamse hoofdindex uit het slop. Beleggers stortten zich weer massaal op het aandeel na een goed ontvangen kwartaalupdate.
Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate.
Analisten waren over het algemeen te spreken over de update, waarmee het bedrijf weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. Ook werd het aandeel door verschillende analisten weer van de verkooplijst gehaald. Een aandeel Adyen kost nu ongeveer 900 euro. Voor de koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.
AMG
De AEX-index noteerde rond 10.00 uur 0,8 procent hoger op 740,60 punten. Staalconcern ArcelorMittal stond onderaan met een min van 1,3 procent na tegenvallende resultaten. De MidKap won 0,1 procent tot 821,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs klom 0,3 procent.
In de MidKap raakte metalengroep AMG bijna een vijfde aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn jaarverwachtingen, na een daling van de omzet en winst in het derde kwartaal. Het aandeel werd 27 procent lager gezet.
SBM Offshore
De resultaten van SBM Offshore vielen wel in de smaak bij beleggers. De maritiem dienstverlener schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en het resultaat voor het hele jaar op en steeg 4,5 procent. Ook de resultaten van postkluisjesbedrijf InPost (plus 2,2 procent) en logistiek vastgoedinvesteerder CTP (plus 1,6 procent) werden goed ontvangen.
De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 75,97 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 80,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
11 uur geleden