Koerssprong Adyen helpt AEX aan winst, AMG keldert na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag te herstellen van een lagere opening. Dat kwam door een forse koerssprong van Adyen. Het betaalbedrijf schoot na een vertraagde opening met ruim een derde omhoog en trok de Amsterdamse hoofdindex uit het slop. Beleggers stortten zich weer massaal op het aandeel na een goed ontvangen kwartaalupdate.
Adyen kwam afgelopen zomer nog onder zware koersdruk te staan na tegenvallende resultaten en beloofde aandeelhouders meer informatie te verschaffen in een poging het vertrouwen terug te winnen. Het Amsterdamse bedrijf, dat betaaltransacties afhandelt voor bedrijven als McDonald's en Hennes & Mauritz (H&M), hield daarvoor woensdag een beleggersdag in San Francisco en gaf daarbij ook voor het eerst een kwartaalupdate.
Analisten waren over het algemeen te spreken over de update, waarmee het bedrijf weer wat "geruststelling" bood over zijn activiteiten. Ook werd het aandeel door verschillende analisten weer van de verkooplijst gehaald. Een aandeel Adyen kost nu ongeveer 900 euro. Voor de koersval in augustus die volgde op de teleurstellende halfjaarcijfers, kostte een aandeel nog rond de 1500 euro.
AMG
De AEX-index noteerde rond 10.00 uur 0,8 procent hoger op 740,60 punten. Staalconcern ArcelorMittal stond onderaan met een min van 1,3 procent na tegenvallende resultaten. De MidKap won 0,1 procent tot 821,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen verloren tot 0,2 procent. Parijs klom 0,3 procent.
In de MidKap raakte metalengroep AMG bijna een vijfde aan beurswaarde kwijt. Het bedrijf verlaagde opnieuw zijn jaarverwachtingen, na een daling van de omzet en winst in het derde kwartaal. Het aandeel werd 27 procent lager gezet.
SBM Offshore
De resultaten van SBM Offshore vielen wel in de smaak bij beleggers. De maritiem dienstverlener schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en het resultaat voor het hele jaar op en steeg 4,5 procent. Ook de resultaten van postkluisjesbedrijf InPost (plus 2,2 procent) en logistiek vastgoedinvesteerder CTP (plus 1,6 procent) werden goed ontvangen.
De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0709 dollar een dag eerder. De olieprijzen krabbelden op van de laagste niveaus sinds juli. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 75,97 dollar. Brentolie werd ook 0,9 procent duurder, op 80,30 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De overslag in de Rotterdamse haven wordt "beperkt" geraakt door de Amerikaanse importheffingen. Het is vooral de onzekerheid over de tarieven van de Amerikaanse president Donald Trump die de haven voelt. "De indirecte effecten zijn groter dan de directe effecten", stelt topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfondsen rekenen er voorlopig niet op dat gepensioneerden veel minder geld krijgen in het nieuwe stelsel als het slechter gaat met de economie. Dit heeft voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie donderdag gezegd tijdens een bijeenkomst over de overstap naar het nieuwe stelsel.
51 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie pakt het onderzoek naar de cyberaanval en het datalek bij telecombedrijf Odido "met grote prioriteit" op. Dat heeft de politie in een verklaring naar buiten gebracht. Daarbij onderstreept de politie dat het bedrijven doorgaans adviseert in dit soort situaties geen losgeld te betalen aan hackers die gegevens hebben gestolen.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten blijven verdeeld over het idee om aankopen met name in Europa te doen. Dat blijkt voorafgaand aan een bijeenkomst van EU-ministers over concurrentiekracht. Het idee van de zogeheten Made in Europe-aanpak is dat publieke aanbestedingen in Europa blijven, bijvoorbeeld voor tech, defensie of de industrie.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde ontving in 2025 een vergoeding van 595.000 euro als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Haar basissalaris bedroeg 492.204 euro, 5,6 procent meer dan in het voorgaande jaar, volgens de jaarrekening van de ECB. Lagarde staat steeds meer onder druk om haar vergoeding, die hoger is dan die van veel internationale collega's, waaronder de voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven is in gesprek met defensie over de weerbaarheid van de haven. Of de haven, net als in Antwerpen, een luchtafweersysteem krijgt, wil topman van Havenbedrijf Rotterdam Boudewijn Siemons donderdag bij de presentatie van de jaarcijfers niet zeggen.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - Topman Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) stapt op na ophef over zijn eerdere contact met zedendelinquent Jeffrey Epstein. De organisatie achter de jaarlijkse top in het Zwitserse Davos had enkele weken terug al een onafhankelijk onderzoek naar die banden ingesteld.
2 uur geleden