Koersdreun Netflix op Wall Street, 55 miljard dollar weggevaagd
NEW YORK (ANP) - Netflix is woensdag in een dag circa 55 miljard dollar van zijn beurswaarde kwijtgeraakt. Beleggers deden het aandeel in de uitverkoop nadat de streamingdienst bekendmaakte voor het eerst sinds 2011 per saldo abonnees te hebben verloren. Bovendien rekent het bedrijf erop in het lopende kwartaal nog eens twee miljoen betalende klanten te verliezen.
Het aandeel Netflix ging met een verlies van dik 35 procent de handel uit. Netflix geeft al langer aan dat de cijfers de afgelopen jaren vertekend waren. Door de coronapandemie bleven wereldwijd mensen meer thuis en was er veel behoefte aan vermaak. Ook het delen van accounts door gebruikers is een hoofdpijndossier voor het bedrijf dat mogelijk via advertentieverkoop extra inkomsten wil genereren.
In het kielzog van Netflix verloren andere aanbieders van streamingdiensten als Roku, Disney en Warner Bros Discovery tot ruim 6 procent. Het verlies van Netflix werkte ook door op techgraadmeter Nasdaq. Die verloor uiteindelijk 1,2 procent tot 13.453,07 punten.
Federal Reserve
De leidende Dow-Jonesindex sloot 0,7 procent hoger op 35.160,79 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4459,45 punten. Beleggers reageerden onder meer op het nieuwste rapport van de Federal Reserve. De centralebankenkoepel meent dat inflatie en geopolitieke spanningen het groeibeeld voor de economie vertroebelen.
Technologiebedrijf IBM won dik 7 procent. De onderneming verwacht voor dit jaar aan de eerder gestelde groeiverwachtingen te voldoen. Wel zal de terugtrekking uit Oekraïne gepaard gaan met een daling van de inkomsten met 300 miljoen dollar.
Procter & Gamble (plus 2,7 procent) verwacht dit gebroken boekjaar een hap van bijna 3 miljard dollar uit de winst door duurdere materialen en hogere transportkosten. Het concern achter de luiers van Pampers, scheermesjes van Gillette en zeep van Ariel wist de omzet het voorbije kwartaal dankzij prijsverhogingen op te voeren. Ook de winst steeg licht.
Baker Hughes
Oliedienstverlener Baker Hughes verloor 3,8 procent. Het concern wist afgelopen kwartaal niet aan zijn verwachtingen te voldoen. Dan gaat het zowel om winst als omzet die lager uitviel dan voorzien. Dat komt volgens het bedrijf vooral door de onrust van de afgelopen tijd.
De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,2 procent tot 102,75 dollar en Brentolie werd een fractie duurder, op 107,26 dollar per vat. De euro was 1,0852 dollar waard, tegen 1,0849 eerder op de dag.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/AFP) - De wapenexport van Israël is in 2025 voor het vijfde jaar op rij naar een nieuw recordniveau gestegen, aangejaagd door de uitvoer van raketten en luchtafweersystemen. Volgens het Israëlische ministerie van Defensie steeg de exportwaarde met bijna 30 procent tot ruim 19 miljard dollar. Over de afgelopen vijf jaar is de export van wapens en defensiegoederen van Israël meer dan verdubbeld.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - "Met de kennis van nu had ik er eerder iets mee moeten doen", zegt Donald Pols nu NRC zijn extreemrechtse verleden als jongvolwassene in Zuid-Afrika heeft onthuld. "Maar aan wie moest ik verantwoording afleggen toen ik 25 was? Ik was een nobody. Jullie beoordelen mij vanuit wie ik nu ben, een invloedrijke Nederlander. Maar het heeft dertig jaar geduurd om daar te komen", zegt Pols in een interview met de krant.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
2 uur geleden