Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersdaling Chinese techsector sleept Prosus mee op Damrak

Koersdaling Chinese techsector sleept Prosus mee op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus is dinsdag op de aandelenbeurs in Amsterdam bij de verliezers geëindigd. Dat was te wijten aan de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Bij de kleinere fondsen deed noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo goede zaken.

Prosus verloor 4,5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Acomo was bij de kleine bedrijven een opvallende stijger (4,4 procent) dankzij recordresultaten. Ook deed het bedrijf een voorstel om een recorddividend uit te keren aan zijn aandeelhouders.

De AEX noteerde aan het einde van de dag een min van 0,7 procent op 757,66 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 1025,46 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,5 procent omlaag.

Air France-KLM

Bovenaan de AEX stond Unilever, dat 1,5 procent steeg. Ook informatieleverancier RELX eindigde de handelsdag met positieve cijfers (plus 1,1 procent).

In de MidKap bleef het aandeel Air France-KLM onveranderd, nadat de luchtvaartcombinatie een dag eerder flink verloor. Analisten van Barclays gaven een koopadvies, omdat zij optimistisch zijn over de Europese luchtvaart. Just Eat Takeaway stond tussen de hekkensluiters. Het aandeel daalde 2,7 procent.

Bevoorrading van cruiseschepen

B&S Group liet bij de kleine fondsen wederom een verlies zien van 4,8 procent. De distributeur en groothandelaar, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, kelderde maandag nog met 15 procent. Dat kwam door het bericht dat B&S de publicatie van de jaarcijfers uitstelde vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken enkele bestuurders.

Marktonderzoeker S&P Global maakte verder nog bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari is gegroeid in het sterkste tempo in negen maanden. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.

De euro was 1,0666 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 76,28 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 82,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Smartphoneverkoop daalt 13 procent door chiptekort, denkt analist

NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.

1 uur geleden
Rechter blokkeert oliewinning in grootste olieveld van Duitsland

KIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.

3 uur geleden
Toezichthouder wil opheldering Odido over lang bewaren data

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.

4 uur geleden
Nieuwe windmolens komen in Europa vooral op land

BRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.

4 uur geleden
Chipbedrijven trekken AEX omlaag na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.

4 uur geleden
Jumbo sluit niet uit schade te verhalen op Frits van Eerd

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.

4 uur geleden
VS willen Zwitserse bank weren uit Amerikaans financieel systeem

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.

5 uur geleden