Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koersdaling Chinese techsector sleept Prosus mee op Damrak

Koersdaling Chinese techsector sleept Prosus mee op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus is dinsdag op de aandelenbeurs in Amsterdam bij de verliezers geëindigd. Dat was te wijten aan de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Bij de kleinere fondsen deed noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo goede zaken.

Prosus verloor 4,5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Acomo was bij de kleine bedrijven een opvallende stijger (4,4 procent) dankzij recordresultaten. Ook deed het bedrijf een voorstel om een recorddividend uit te keren aan zijn aandeelhouders.

De AEX noteerde aan het einde van de dag een min van 0,7 procent op 757,66 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 1025,46 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,5 procent omlaag.

Air France-KLM

Bovenaan de AEX stond Unilever, dat 1,5 procent steeg. Ook informatieleverancier RELX eindigde de handelsdag met positieve cijfers (plus 1,1 procent).

In de MidKap bleef het aandeel Air France-KLM onveranderd, nadat de luchtvaartcombinatie een dag eerder flink verloor. Analisten van Barclays gaven een koopadvies, omdat zij optimistisch zijn over de Europese luchtvaart. Just Eat Takeaway stond tussen de hekkensluiters. Het aandeel daalde 2,7 procent.

Bevoorrading van cruiseschepen

B&S Group liet bij de kleine fondsen wederom een verlies zien van 4,8 procent. De distributeur en groothandelaar, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, kelderde maandag nog met 15 procent. Dat kwam door het bericht dat B&S de publicatie van de jaarcijfers uitstelde vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken enkele bestuurders.

Marktonderzoeker S&P Global maakte verder nog bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari is gegroeid in het sterkste tempo in negen maanden. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.

De euro was 1,0666 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 76,28 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 82,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

7 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

9 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

10 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

13 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

14 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

15 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

15 uur geleden