Koersdaling Chinese techsector sleept Prosus mee op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus is dinsdag op de aandelenbeurs in Amsterdam bij de verliezers geëindigd. Dat was te wijten aan de forse koersdalingen in de Chinese techsector waar het bedrijf grote belangen in heeft. Bij de kleinere fondsen deed noten-, kruiden- en zadenhandelaar Acomo goede zaken.
Prosus verloor 4,5 procent bij de hoofdfondsen, na het stevige verlies voor internet- en gamesbedrijf Tencent in Hongkong. Acomo was bij de kleine bedrijven een opvallende stijger (4,4 procent) dankzij recordresultaten. Ook deed het bedrijf een voorstel om een recorddividend uit te keren aan zijn aandeelhouders.
De AEX noteerde aan het einde van de dag een min van 0,7 procent op 757,66 punten. De MidKap zakte 0,8 procent tot 1025,46 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt gingen tot 0,5 procent omlaag.
Air France-KLM
Bovenaan de AEX stond Unilever, dat 1,5 procent steeg. Ook informatieleverancier RELX eindigde de handelsdag met positieve cijfers (plus 1,1 procent).
In de MidKap bleef het aandeel Air France-KLM onveranderd, nadat de luchtvaartcombinatie een dag eerder flink verloor. Analisten van Barclays gaven een koopadvies, omdat zij optimistisch zijn over de Europese luchtvaart. Just Eat Takeaway stond tussen de hekkensluiters. Het aandeel daalde 2,7 procent.
Bevoorrading van cruiseschepen
B&S Group liet bij de kleine fondsen wederom een verlies zien van 4,8 procent. De distributeur en groothandelaar, die zich onder meer bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, kelderde maandag nog met 15 procent. Dat kwam door het bericht dat B&S de publicatie van de jaarcijfers uitstelde vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Ook vertrokken enkele bestuurders.
Marktonderzoeker S&P Global maakte verder nog bekend dat de economische activiteit in de eurozone in februari is gegroeid in het sterkste tempo in negen maanden. Daarnaast meldde het economische onderzoeksinstituut ZEW dat het Duitse beleggersvertrouwen flink is verbeterd.
De euro was 1,0666 dollar waard, tegen 1,0686 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 76,28 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 82,89 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers maken zich zorgen over de oplaaiende gevechten tussen Iran en de Verenigde Staten en stijgende energieprijzen. De prijs voor een vat Brentolie kwam voor het eerst sinds juli boven de 100 dollar uit.
13 minuten geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft woensdag zijn langverwachte, eerste opvouwbare iPhone onthuld. Daarmee betreedt het Amerikaanse techconcern een nichesegment van toestellen waar Aziatische concurrenten zich al langer op richten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.
5 uur geleden