Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers stofzuigermaker iRobot onderuit na schrappen overname

Koers stofzuigermaker iRobot onderuit na schrappen overname

NEW YORK (ANP) - Robotstofzuigermaker iRobot is maandag hard onderuitgegaan op de Amerikaanse beurs door het afblazen van de overname door Amazon. De Amerikaanse technologiereus zag geen mogelijkheden meer voor de deal nadat Europese en Amerikaanse mededingingsautoriteiten hun zorgen erover hadden geuit. Vlak na de opening van Wall Street kelderde iRobot meer dan 11 procent, Amazon werd door beleggers juist een fractie hoger gezet.

De aandelenbeurzen in New York lieten verder weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de grote hoeveelheid bedrijfresultaten die later in de week naar buiten komen. Zo zullen onder meer de grote techbedrijven Microsoft, Google-moeder Alphabet, Apple, Facebook-eigenaar Meta Platforms en Amazon de boeken openen. Ook komt de Amerikaanse Federal Reserve woensdag met het eerste rentebesluit in 2024.

Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente deze week nog onveranderd zal laten. Beleggers zullen dan ook vooral letten op wat de centrale bank zal gaan zeggen over toekomstige rentestappen. Op de financiƫle markten wordt al volop gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen. Aangezien lagere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor de waarderingen van aandelen, zijn de aandelenbeurzen op Wall Street in de afgelopen tijd gestegen tot nieuwe recordniveaus.

Boeing

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.143 punten. De brede S&P 500-index steeg ook 0,1 procent, tot 4896 punten, en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 15.480 punten.

Vliegtuigbouwer Boeing, die later deze week ook met cijfers komt, zakte 0,5 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat het Boeing-vliegtuig dat begin deze maand tijdens een vlucht een deurpaneel verloor, mogelijk al bouten miste toen het toestel uit de fabriek van de vliegtuigbouwer kwam. Een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines moest eerder deze maand een noodlanding maken, omdat een deurpaneel van het toestel losraakte.

Tesla, dat vorige week een flinke koersklap kreeg na tegenvallende resultaten, won 0,5 procent. Tesla is maandag begonnen met het stilleggen van een groot deel van de productie in zijn fabriek in Berlijn tot en met 11 februari. De fabrikant van elektrische auto's liet eerder deze maand al weten de productie in de fabriek voor twee weken op te schorten. Het bedrijf ontvangt namelijk minder onderdelen doordat vrachtschepen de Rode Zee mijden en om moeten varen.

Meer uit Financieel

Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

1 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Justitie VS sluit strafrechtelijk onderzoek naar Fed

WASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Chipmaker Intel hard omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.

4 uur geleden
Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

5 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

5 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

5 uur geleden