Koers stofzuigermaker iRobot onderuit na schrappen overname
NEW YORK (ANP) - Robotstofzuigermaker iRobot is maandag hard onderuitgegaan op de Amerikaanse beurs door het afblazen van de overname door Amazon. De Amerikaanse technologiereus zag geen mogelijkheden meer voor de deal nadat Europese en Amerikaanse mededingingsautoriteiten hun zorgen erover hadden geuit. Vlak na de opening van Wall Street kelderde iRobot meer dan 11 procent, Amazon werd door beleggers juist een fractie hoger gezet.
De aandelenbeurzen in New York lieten verder weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan in afwachting van de grote hoeveelheid bedrijfresultaten die later in de week naar buiten komen. Zo zullen onder meer de grote techbedrijven Microsoft, Google-moeder Alphabet, Apple, Facebook-eigenaar Meta Platforms en Amazon de boeken openen. Ook komt de Amerikaanse Federal Reserve woensdag met het eerste rentebesluit in 2024.
Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente deze week nog onveranderd zal laten. Beleggers zullen dan ook vooral letten op wat de centrale bank zal gaan zeggen over toekomstige rentestappen. Op de financiƫle markten wordt al volop gespeculeerd dat de Fed dit jaar de rente zal gaan verlagen. Aangezien lagere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor de waarderingen van aandelen, zijn de aandelenbeurzen op Wall Street in de afgelopen tijd gestegen tot nieuwe recordniveaus.
Boeing
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.143 punten. De brede S&P 500-index steeg ook 0,1 procent, tot 4896 punten, en techgraadmeter Nasdaq won 0,2 procent tot 15.480 punten.
Vliegtuigbouwer Boeing, die later deze week ook met cijfers komt, zakte 0,5 procent. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat het Boeing-vliegtuig dat begin deze maand tijdens een vlucht een deurpaneel verloor, mogelijk al bouten miste toen het toestel uit de fabriek van de vliegtuigbouwer kwam. Een Boeing 737 MAX 9 van Alaska Airlines moest eerder deze maand een noodlanding maken, omdat een deurpaneel van het toestel losraakte.
Tesla, dat vorige week een flinke koersklap kreeg na tegenvallende resultaten, won 0,5 procent. Tesla is maandag begonnen met het stilleggen van een groot deel van de productie in zijn fabriek in Berlijn tot en met 11 februari. De fabrikant van elektrische auto's liet eerder deze maand al weten de productie in de fabriek voor twee weken op te schorten. Het bedrijf ontvangt namelijk minder onderdelen doordat vrachtschepen de Rode Zee mijden en om moeten varen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
27 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
6 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
6 uur geleden