Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers Rheinmetall vertienvoudigd sinds begin oorlog Oekraïne

Koers Rheinmetall vertienvoudigd sinds begin oorlog Oekraïne

FRANKFURT (ANP/DPA) - De beurskoers van het Duitse defensieconcern Rheinmetall is sinds het begin van de oorlog in Oekraïne drie jaar geleden exact vertienvoudigd. Het aandeel steeg woensdag op de beurs in Frankfurt tot een waarde van 968 euro. Dat was op 23 februari 2022, de dag voor de Russische invasie van Oekraïne, nog 9,68 euro per aandeel.

Rheinmetall profiteert van de sterk gestegen militaire uitgaven van overheden door de oorlog in Oekraïne. Het bedrijf uit Düsseldorf is producent van de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en is ook een grote munitieleverancier, bijvoorbeeld van artilleriegranaten. Door de oorlog vergroten NAVO-landen hun defensiebudgetten en er worden ook veel wapens en munitie, waaronder dus van Rheinmetall, naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische leger.

Door de grote vraag naar defensiemateriaal zag Rheinmetall zijn orderboek afgelopen najaar nog groeien tot een recordwaarde van 52 miljard euro. Dat was voor het begin van de oorlog in Oekraïne nog 24,5 miljard euro. Medio maart komt het bedrijf met zijn jaarverslag. Topman Armin Papperger heeft gezegd dat het bedrijf een ongekend sterke groei doormaakt. Het concern is in verschillende landen nieuwe fabrieken aan het bouwen.

Ook andere Europese defensie- en wapenproducenten zijn hard in waarde gestegen door Oekraïne zoals het Zweedse Saab, het Italiaanse Leonardo en het Britse BAE Systems.

Meer uit Financieel

Beursgraadmeters VS dicht bij records aan het begin van kerstweek

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.

4 uur geleden
Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

8 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

8 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

8 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

9 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

10 uur geleden