
Koers Rheinmetall vertienvoudigd sinds begin oorlog Oekraïne
FRANKFURT (ANP/DPA) - De beurskoers van het Duitse defensieconcern Rheinmetall is sinds het begin van de oorlog in Oekraïne drie jaar geleden exact vertienvoudigd. Het aandeel steeg woensdag op de beurs in Frankfurt tot een waarde van 968 euro. Dat was op 23 februari 2022, de dag voor de Russische invasie van Oekraïne, nog 9,68 euro per aandeel.
Rheinmetall profiteert van de sterk gestegen militaire uitgaven van overheden door de oorlog in Oekraïne. Het bedrijf uit Düsseldorf is producent van de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en is ook een grote munitieleverancier, bijvoorbeeld van artilleriegranaten. Door de oorlog vergroten NAVO-landen hun defensiebudgetten en er worden ook veel wapens en munitie, waaronder dus van Rheinmetall, naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische leger.
Door de grote vraag naar defensiemateriaal zag Rheinmetall zijn orderboek afgelopen najaar nog groeien tot een recordwaarde van 52 miljard euro. Dat was voor het begin van de oorlog in Oekraïne nog 24,5 miljard euro. Medio maart komt het bedrijf met zijn jaarverslag. Topman Armin Papperger heeft gezegd dat het bedrijf een ongekend sterke groei doormaakt. Het concern is in verschillende landen nieuwe fabrieken aan het bouwen.
Ook andere Europese defensie- en wapenproducenten zijn hard in waarde gestegen door Oekraïne zoals het Zweedse Saab, het Italiaanse Leonardo en het Britse BAE Systems.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
31 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.
3 uur geleden