Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers Neways omhoog op Damrak door dreiging overnamestrijd

Koers Neways omhoog op Damrak door dreiging overnamestrijd

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Neways ging vrijdag omhoog op de Amsterdamse beurs. Door een overnamebod op het bedrijf door investeerder Infestos dreigt een overnamestrijd met industrieconcern VDL dat ook aast op de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Daarnaast ging de koers van ArcelorMittal duidelijk omhoog op een verder vrij rustige laatste beursdag van de week. De staalfabrikant profiteerde onder andere van het akkoord in Washington over het omvangrijke pakket aan investeringen in de Amerikaanse infrastructuur.

Neways klom bijna 3 procent tot 14,55 euro op de lokale Amsterdamse markt. Het bestuur van Neways steunt het bod van 14,55 euro per aandeel door het Enschedese Infestos. In mei brak Neways de overnamegesprekken met VDL af uit onvrede over de hoogte van het overnamebod van 13 euro per aandeel. VDL bezit 27 procent van Neways en heeft laten weten het bod van Infestos te bestuderen en zijn vervolgstappen te bepalen.

De belangrijkste beursgraadmeters in Europa lieten kleine uitslagen zien. De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 733,14 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 1051,17 punten. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent. Die in Frankfurt en Londen gingen tot 0,4 procent vooruit.

Aegon

Naast ArcelorMittal (plus 2,6 procent) stond verzekeraar Aegon in de kopgroep van de AEX met winst van 1 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat zijn belang heeft uitgebreid in een olieveld in de Noordzee, kreeg er 0,6 procent aan beurswaarde bij. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,5 procent.

In de MidKap daalde Air France-KLM een kleine 1 procent. De luchtvaartcombinatie haalde 800 miljoen euro op met nieuwe leningen. Met het geld zal een deel van de staatssteun worden terugbetaald die Nederland en Frankrijk vorig jaar verschaften.

EssilorLuxottica

GrandVision verloor ook bijna 1 procent. Volgens persbureau Reuters overweegt EssilorLuxottica een rechtszaak te starten tegen de eigenaar van optiekketens Pearle en Eye Wish. De stap volgt op de uitkomst van een arbitragezaak eerder deze week, waarin werd bevestigd dat GrandVision de voorwaarden van de overnamedeal met het Frans-Italiaanse brillenconcern heeft geschonden. EssilorLuxottica is naar verluidt uit op een schadevergoeding van GrandVision.

Het Duitse sportmerk Adidas steeg zo'n 6 procent in Frankfurt dankzij sterke resultaten van zijn Amerikaanse concurrent Nike. In Zürich won Credit Suisse bijna 2 procent. De door schandalen getroffen Zwitserse bank zou een mogelijke fusie overwegen met concurrent UBS.

De euro was 1,1944 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 73,90 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 75,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

3 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

3 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

3 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

6 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

7 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

8 uur geleden
Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

9 uur geleden