Koers Neways omhoog op Damrak door dreiging overnamestrijd
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Neways ging vrijdag omhoog op de Amsterdamse beurs. Door een overnamebod op het bedrijf door investeerder Infestos dreigt een overnamestrijd met industrieconcern VDL dat ook aast op de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Daarnaast ging de koers van ArcelorMittal duidelijk omhoog op een verder vrij rustige laatste beursdag van de week. De staalfabrikant profiteerde onder andere van het akkoord in Washington over het omvangrijke pakket aan investeringen in de Amerikaanse infrastructuur.
Neways klom bijna 3 procent tot 14,55 euro op de lokale Amsterdamse markt. Het bestuur van Neways steunt het bod van 14,55 euro per aandeel door het Enschedese Infestos. In mei brak Neways de overnamegesprekken met VDL af uit onvrede over de hoogte van het overnamebod van 13 euro per aandeel. VDL bezit 27 procent van Neways en heeft laten weten het bod van Infestos te bestuderen en zijn vervolgstappen te bepalen.
De belangrijkste beursgraadmeters in Europa lieten kleine uitslagen zien. De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 733,14 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 1051,17 punten. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent. Die in Frankfurt en Londen gingen tot 0,4 procent vooruit.
Aegon
Naast ArcelorMittal (plus 2,6 procent) stond verzekeraar Aegon in de kopgroep van de AEX met winst van 1 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat zijn belang heeft uitgebreid in een olieveld in de Noordzee, kreeg er 0,6 procent aan beurswaarde bij. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,5 procent.
In de MidKap daalde Air France-KLM een kleine 1 procent. De luchtvaartcombinatie haalde 800 miljoen euro op met nieuwe leningen. Met het geld zal een deel van de staatssteun worden terugbetaald die Nederland en Frankrijk vorig jaar verschaften.
EssilorLuxottica
GrandVision verloor ook bijna 1 procent. Volgens persbureau Reuters overweegt EssilorLuxottica een rechtszaak te starten tegen de eigenaar van optiekketens Pearle en Eye Wish. De stap volgt op de uitkomst van een arbitragezaak eerder deze week, waarin werd bevestigd dat GrandVision de voorwaarden van de overnamedeal met het Frans-Italiaanse brillenconcern heeft geschonden. EssilorLuxottica is naar verluidt uit op een schadevergoeding van GrandVision.
Het Duitse sportmerk Adidas steeg zo'n 6 procent in Frankfurt dankzij sterke resultaten van zijn Amerikaanse concurrent Nike. In Zürich won Credit Suisse bijna 2 procent. De door schandalen getroffen Zwitserse bank zou een mogelijke fusie overwegen met concurrent UBS.
De euro was 1,1944 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 73,90 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 75,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
4 uur geleden