Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers Neways omhoog op Damrak door dreiging overnamestrijd

Koers Neways omhoog op Damrak door dreiging overnamestrijd

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Neways ging vrijdag omhoog op de Amsterdamse beurs. Door een overnamebod op het bedrijf door investeerder Infestos dreigt een overnamestrijd met industrieconcern VDL dat ook aast op de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Daarnaast ging de koers van ArcelorMittal duidelijk omhoog op een verder vrij rustige laatste beursdag van de week. De staalfabrikant profiteerde onder andere van het akkoord in Washington over het omvangrijke pakket aan investeringen in de Amerikaanse infrastructuur.

Neways klom bijna 3 procent tot 14,55 euro op de lokale Amsterdamse markt. Het bestuur van Neways steunt het bod van 14,55 euro per aandeel door het Enschedese Infestos. In mei brak Neways de overnamegesprekken met VDL af uit onvrede over de hoogte van het overnamebod van 13 euro per aandeel. VDL bezit 27 procent van Neways en heeft laten weten het bod van Infestos te bestuderen en zijn vervolgstappen te bepalen.

De belangrijkste beursgraadmeters in Europa lieten kleine uitslagen zien. De hoofdindex op Beursplein 5 sloot 0,1 procent hoger op 733,14 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 1051,17 punten. De beurs in Parijs verloor 0,1 procent. Die in Frankfurt en Londen gingen tot 0,4 procent vooruit.

Aegon

Naast ArcelorMittal (plus 2,6 procent) stond verzekeraar Aegon in de kopgroep van de AEX met winst van 1 procent. Olie- en gasconcern Shell, dat zijn belang heeft uitgebreid in een olieveld in de Noordzee, kreeg er 0,6 procent aan beurswaarde bij. Winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een min van 1,5 procent.

In de MidKap daalde Air France-KLM een kleine 1 procent. De luchtvaartcombinatie haalde 800 miljoen euro op met nieuwe leningen. Met het geld zal een deel van de staatssteun worden terugbetaald die Nederland en Frankrijk vorig jaar verschaften.

EssilorLuxottica

GrandVision verloor ook bijna 1 procent. Volgens persbureau Reuters overweegt EssilorLuxottica een rechtszaak te starten tegen de eigenaar van optiekketens Pearle en Eye Wish. De stap volgt op de uitkomst van een arbitragezaak eerder deze week, waarin werd bevestigd dat GrandVision de voorwaarden van de overnamedeal met het Frans-Italiaanse brillenconcern heeft geschonden. EssilorLuxottica is naar verluidt uit op een schadevergoeding van GrandVision.

Het Duitse sportmerk Adidas steeg zo'n 6 procent in Frankfurt dankzij sterke resultaten van zijn Amerikaanse concurrent Nike. In Zürich won Credit Suisse bijna 2 procent. De door schandalen getroffen Zwitserse bank zou een mogelijke fusie overwegen met concurrent UBS.

De euro was 1,1944 dollar waard, tegen 1,1930 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 73,90 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 75,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump voert tarieven in voor Europese landen om Groenland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social aangekondigd dat hij importtarieven van 10 procent invoert tegen een aantal Europese landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat geldt dus ook voor Nederland, dat twee militairen stuurde naar het arctische eiland, dat onderdeel is van Denemarken.

2 uur geleden
Von der Leyen over Mercosur-verdrag: krachtig signaal aan wereld

ASUNCIÓN (ANP) - Na een kwart eeuw onderhandelen wordt zaterdag het vrijhandelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen Brazilië, Argentinië, Paraguay en Uruguay ondertekend. Een historische mijlpaal tussen de twee regio's, noemt de Europese Commissie het akkoord.

3 uur geleden
Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiële hulp heeft gekregen van Microsoft.

8 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

10 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

11 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

12 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

19 uur geleden