Koers bitcoin omhoog in aanloop naar renteverlaging Fed
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin liet dinsdag tussentijds de sterkste koersstijging zien in meer dan een maand. Dat komt omdat de verwachtingen toenemen dat een verlaging van de rente door de Federal Reserve de vraag naar cryptomunten zal stimuleren.
's Werelds meest verhandelde digitale munt werd dinsdag in de loop van de dag 6,4 procent meer waard op 61.337 dollar. Dat was de grootste koerssprong sinds 8 augustus. Kleinere cryptovaluta's zoals ether, dogecoin en solana werden eveneens meer waard.
De Amerikaanse centrale bank is dinsdag begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. Alom wordt verwacht dat de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten woensdag met een half procentpunt gaat verlagen. Ook op de aandelenmarkten zitten de graadmeters daarom in de lift.
Samenhang
Volgens Shiliang Tang, topman van cryptohandelsbedrijf Arbelos Markets, is sprake van een toenemende samenhang tussen de cryptomarkt en de traditionele financiële markten. Ook de aankondiging van cloudbedrijf MicroStrategy van maandag om obligaties te verkopen om meer bitcoin te kunnen kopen, draagt bij aan het optimisme op de cryptomarkt, denkt Tang.
De bitcoin wordt sinds het bereiken van een recordwaarde van bijna 74.000 dollar in maart wat minder breed verhandeld, merkt een andere deskundige op. "De markt blijft relatief dun", aldus Stéphane Ouellette, medeoprichter en topman van de firma FRNT Financial. Dat zorgt er volgens hem voor dat er niet veel voor nodig is om een relatief sterke koersbeweging te zien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) wil niet zeggen wat China terugkrijgt in ruil voor het hervatten van de levering van Nexperia-chips naar bijvoorbeeld autofabrieken in Europa. De gesprekken daarover met de Chinese overheid zijn vertrouwelijk, zei de VVD-bewindsman vrijdag rond de ministerraad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ruim twintig Europese luchtvaartmaatschappijen hebben duurzaamheidsclaims aangepast na gesprekken met de Europese Commissie en Europese toezichthouders. Volgens de Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) en andere consumententoezichthouders waren bepaalde claims rondom het compenseren van CO2-uitstoot van een vlucht misleidend.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Een Duitse toeleverancier voor de auto-industrie, Aumovio, zegt weer chips van Nexperia van China naar Europa te kunnen sturen. Eerder was die toelevering onzeker door een exportverbod dat Beijing chipmaker Nexperia had opgelegd. Aumovio-topman Philipp von Hirschheydt zei tegen persbureau Bloomberg dat zijn bedrijf deze week een vergunning voor de export had gekregen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn vorige maand voor de tweede maand op rij gedaald. Dat kwam voornamelijk door ruime voorraden, heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - InPost behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Poolse pakketkluisjesbedrijf heeft opnieuw een recordkwartaal achter de rug. Ook voor het huidige kwartaal voorziet het bedrijf verdere groei van het aantal pakketten. InPost bevestigde daarnaast de omzetverwachting voor het hele jaar. Wel werd het bedrijf wat voorzichtiger over de winstgroei dit jaar door de extra investeringen in het Verenigd Koninkrijk. Het aandeel steeg 1,8 procent.
5 uur geledenROERMOND (ANP) - Funderingsspecialist Sif waarschuwt dat nieuwe windmolenprojecten moeilijk op gang komen. Door lastige marktomstandigheden worden projecten uitgesteld of geannuleerd. "De markt blijft uitdagend met een beperkt aantal nieuwe aanbestedingen, en het Verenigd Koninkrijk en Europese landen die moeite hebben om succesvolle grootschalige aanbestedingen te organiseren", zegt topman Fred van Beers van het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf vrijdag bij de kwartaalcijfers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De komst van de nieuwe game uit de populaire reeks Grand Theft Auto is opnieuw uitgesteld. Gamebedrijf Take-Two Interactive Software zegt dat Grand Theft Auto VI (GTA VI) in november volgend jaar zal verschijnen. Eigenlijk had het misdaadspel dit najaar moeten uitkomen, maar de release was al een keer verschoven naar mei 2026.
7 uur geleden