Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Koers bitcoin omhoog in aanloop naar renteverlaging Fed

Koers bitcoin omhoog in aanloop naar renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin liet dinsdag tussentijds de sterkste koersstijging zien in meer dan een maand. Dat komt omdat de verwachtingen toenemen dat een verlaging van de rente door de Federal Reserve de vraag naar cryptomunten zal stimuleren.

's Werelds meest verhandelde digitale munt werd dinsdag in de loop van de dag 6,4 procent meer waard op 61.337 dollar. Dat was de grootste koerssprong sinds 8 augustus. Kleinere cryptovaluta's zoals ether, dogecoin en solana werden eveneens meer waard.

De Amerikaanse centrale bank is dinsdag begonnen aan zijn tweedaagse rentevergadering. Alom wordt verwacht dat de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten woensdag met een half procentpunt gaat verlagen. Ook op de aandelenmarkten zitten de graadmeters daarom in de lift.

Samenhang

Volgens Shiliang Tang, topman van cryptohandelsbedrijf Arbelos Markets, is sprake van een toenemende samenhang tussen de cryptomarkt en de traditionele financiële markten. Ook de aankondiging van cloudbedrijf MicroStrategy van maandag om obligaties te verkopen om meer bitcoin te kunnen kopen, draagt bij aan het optimisme op de cryptomarkt, denkt Tang.

De bitcoin wordt sinds het bereiken van een recordwaarde van bijna 74.000 dollar in maart wat minder breed verhandeld, merkt een andere deskundige op. "De markt blijft relatief dun", aldus Stéphane Ouellette, medeoprichter en topman van de firma FRNT Financial. Dat zorgt er volgens hem voor dat er niet veel voor nodig is om een relatief sterke koersbeweging te zien.

Meer uit Financieel

Viaplay dringt verlies terug en rondt verkoop Nederlandse tak af

STOCKHOLM (ANP) - Streamingdienst Viaplay heeft het verlies afgelopen kwartaal aanzienlijk teruggedrongen en werkt aan de afronding van de verkoop van zijn Nederlandse activiteiten. Het nettoverlies daalde, van 142 miljoen kroon in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 30 miljoen kroon (bijna 3 miljoen euro). Dat maakte het bedrijf donderdag bekend.

6 minuten geleden
Hogere omzet Nestlé, voedselbedrijf groeit in opkomende markten

VEVEY (ANP) - Het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé heeft het afgelopen kwartaal geprofiteerd van een "sterke groei" in opkomende markten. Het bedrijf achter onder meer Nescafé, KitKat en San Pellegrino zag met name in landen als India, Japan en Maleisië de verkopen fors toenemen.

46 minuten geleden
Chipbedrijf Besi boekt flink meer orders door opmars AI

DUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het derde kwartaal van 2026 flink meer orders geboekt. Het bedrijf uit Duiven blijft naar eigen zeggen profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

50 minuten geleden
Miljardenovername van Duits-Nederlands biotechbedrijf Qiagen

VENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Duits-Nederlandse biotechnoloog Qiagen wordt voor 10,8 miljard euro overgenomen door de Zweedse investeerder EQT. Het bedrijf is actief met laboratoriumtesten en farmaceutisch moleculair onderzoek. Het is een van de grootste overnames in de Europese medische sector van dit jaar.

1 uur geleden
Vertrouwen van consumenten licht negatiever in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in oktober iets negatiever geworden ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het vertrouwen staat sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari flink onder druk. Sinds juni was er echter weer een lichte verbetering te zien.

2 uur geleden
Huizenprijzen iets hoger in september, maar stijgen minder hard

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen zijn in september licht gestegen, maar stijgen opnieuw minder hard dan eerder. De huizenprijzen waren 2,9 procent hoger dan diezelfde maand een jaar eerder. In augustus ging het nog om een stijging van 3,3 procent. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

2 uur geleden
Autoverkoop in EU hoger door meer vraag naar elektrische modellen

BRUSSEL (ANP) - Elektrische en hybride auto's hebben in de Europese Unie aan populariteit gewonnen, geholpen door recordprijzen voor benzine en diesel als gevolg van oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne.

2 uur geleden